Nomenklatura nowej funkcji

Jeśli napotkałeś problemy w związku z obsługą forum, lub masz inne pytania zw. z jego funkcjonowaniem, czy strukturą - zgłoś się tutaj, a uzyskasz pomoc..
Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Nomenklatura nowej funkcji

Post autor: Daltar » czw lis 26, 2009 9:01 am

W sumie drobiazg, ale w końcu życie składa się również z drobiazgów:)

Chodzi o odmianę rangi "Radny Forum".
Wprowadziłem do systemu odmianę żeńską, ale niestety ona nie działa, jeśli osoba rejestrująca się nie odznaczyła na samym początku płci. Zatem system nie wie, że dana osoba jest kobietą i traktuje ją w rodzaju męskim. ( Radny Forum ).Opcjonalnie system może po prostu tego nie zauważać, pomimo takiego odznaczenia.
Dlatego proponuję zmienić nazwę tej rangi na : Rada Rorum. Wtedy już będzie obojętne czy systemowo ktoś odznaczył płeć przy rejestracji. Można też stworzyć dodatkową rangę "Radna Forum", ale to z kolei "dośmieci" nam na dole pod tematami i w samych opcjach panelu administracyjnego.

Zatem czy zmiana z Radny Forum, na Rada Forum jest przez Was do zaakceptowania?

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » czw lis 26, 2009 9:07 am

Jeśli są problemy z odmianą to proponuję zmienić wszystkie nazwy na liczbę mnogą - Radni, Administratorzy, Moderatorzy.
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » czw lis 26, 2009 9:26 am

Witam,
wydaje mi sie, ze to chyba obojetne, poniewaz jest bardzo duzo zaleglosci o wiele wazniejszych do nadrobienia z okazji dlugotrwalego zimowania, niz Radna czy Radny, czy moze Rada, a moze jednak Marmelada.
Z okazji, ze nie moge juz tak siedziec po nocy, mam prosbe zebyscie jakos umowili sie i zaczeli robic dalej porzadki, z aktualizacja, z przezrucaniem postow itd.
Trzeba jeszcze uaktywnic punkty zmian, ktore zaraz przejze i podam w calosci w planie.
A nowe pomysly ze zmianami plci w Radnych pozostawmy na luzniejszy dzien.
I nie zapominajmy o Nowych uzytkownikach Forum.
To na tyle na te chwile.

za_mgla z hormonem ciazy i skurczem na czole

buziole ała

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » czw lis 26, 2009 9:34 am

Mgiełka, ale to jest kosmetyka, która zajmie mi około 12 sekund, łącznie z czasem logowania się na panel administracyjny. Napisanie tej odpowiedzi już trwało dłużej :)

A poza tym, to pytanie bardziej do Radnych niż Ciebie:)

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » czw lis 26, 2009 9:48 am

Spoko pytanie do Radnych,

a ta niedobra zołza za_mgla pisze o wazniejszych sprawach.
co za kobieta z niej okrutna
jak co pomysli to i powie.

:)

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » czw lis 26, 2009 9:51 am

O ile dobrze pamietam, to Ty zadecydowales forme Radny Forum, gdy trwaly obrady.

Wyraz Rada semantycznie ma wiekszy zakres znaczeniowy jak Radny/Radna. To juz byloby regulaminowo mylace. Rada to cialo zbiorowe istniejace tylko wtedy kiedy radzi.

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » czw lis 26, 2009 9:58 am

Jolu, ale ja proponowałem Radny Forum z możliwością odmiany żeńskiej i tak jest wpisane w system. A ponieważ nie działa poprawnie, zatem zapytuję, czy to zmienić.

Zauważam również, że jak do tej pory nikt z Radnych się jeszcze nie wypowiedział, a przecież to właśnie naszych Radnych Pań w szczególności dotyczy. To do nich pytanie, czy nie czuja się niekomfortowo z męską odmianą. :)

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » czw lis 26, 2009 10:04 am

ze swiata energii

kobiety z reguly posiadaja pierwiastek meski, ktory nie kluci sie z pierwiastkiem zenskim.
i fajnie by bylo wkoncu gdyby ta era wodnika, spojrzala na swoja rybe w sobie.


pozdrawiam

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » czw lis 26, 2009 10:12 am

Jako autor(ka) projektu wyborczego pragne wyjasnic niebieskim kolezankom, bo wiem ze zauwaza roznice :
zakres znaczeniowy slowa rada, jest wiekszy od zakresu znaczeniowego slowa radny/a, zas sama rada jest CIALEM ZBIOROWYM istniejacym tylko podczas obrad.
Tak wiec nazwa bylaby nielogiczna, bo uzurpatorska :) .

PS. (Ewus F. Kocham Cie ! :) Nie czytaj ;)
Oczywiste, ze znawcy jezykowi, tacy jak np. prof. Miodek, nie mogli nie dostrzec fazy przejsciowej w zmianach jezykowych dotyczacach koncowek funkcyjnych, w zwiazku z emancypacja zawodowa kobiet.
Sa jednak zawody, ktorych gramatyczne tematy (np.kierowca : kierow - ca :->: tematem jest tu kierow-) nie daja po dodaniu koncowki zenskiej udanego nowego slowa (kierow-czyni, kierow-nica, takze doktor-ka... :) ).
Jezykoznawcy w okresach zmian jezykowych przyjeli wiec zasade rownoleglej dopuszczalnosci stosowania obydwu form : starej i udanej nowej.
A gdzie stara forma ma malo plastyczny temat, to zmianom nie ulega i sluzy jako nazwa dla rodzaju meskiego i zenskiego.
Slowo "radny" ma temat plastyczny, ale jak wyzej wyjasnione - obydwie formy sa uznawane za poprawne gramatycznie.
Ten pedantyzm Daltarku to nas kiedys wykonczy :( :o
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 11:27 am przez Grey Owl, łącznie zmieniany 3 razy.

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » czw lis 26, 2009 11:00 am

Jesli o mnie chodzi to ja mogę sie nawet sołtyska nazywać ;)
Gdy bym miala jednak wybierac miedzy Radym,Radną ,to najfajniej brzmi RADA forum,bez zastanawiania sie czym różnią sie te nazwy. Przecież to sa tylko wirtualnie funkcje,a i tak ludzie przyjdą,odejdą i będzie to jeszcze sto tysięcy razy zmieniane :roll: [/b]
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

Eliza
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:40 pm

Post autor: Eliza » czw lis 26, 2009 11:35 am

Ewuniu,

soltyska by bylo najlepiej , Cha, cha, cha, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P

pozdrawiam ciepluko

Ela

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » czw lis 26, 2009 12:37 pm

Ja wiele nie mam do powiedzenia mogę tylko zaznaczyć, że dla mnie
zmiana jest obojętna więc nie mam nic przeciw :D
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

Figa
Posty: 76
Rejestracja: czw cze 18, 2009 7:06 am

Post autor: Figa » czw lis 26, 2009 2:24 pm

A mi to totalnie obojętne - gdy kobieta jest prezydentem nie nazywa się ją "Prezydentową", ale ma tą samą odmianę, więc ja mogę być i RADNYM :)

Ciacho
Posty: 206
Rejestracja: czw sie 13, 2009 5:37 pm

Post autor: Ciacho » czw lis 26, 2009 2:40 pm

Dla mnie to bez różnicy ;)
behind blue eyes

FREYA
Posty: 226
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 7:49 pm

Post autor: FREYA » czw lis 26, 2009 3:22 pm

Uważam ze "Radny" jest OK.Jest to w pewnym sensie kontynuacja dotychczasowej opcji nazewniczej ;)
Przecież inne nazwy nie rażą. Np."Administrator"( nie Administratorka), czy "Moderator"( nie Moderatorka), a pełnią je przecież również kobitki. :D
"Można odejść na zawsze - by stale być blisko".
Ks. Twardowski

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » czw lis 26, 2009 3:39 pm

Paulu :) Ale to nie ze wzgledu na Twoja Osobe powstal ten problem u Daltara :lol: :lol:

A juz smiesznej administratorki, czy moderatorki nie zyczylabym sobie nawet mimo ich adekwatnego do funkcji sensu :(

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » czw lis 26, 2009 7:26 pm

Zatem skoro Paniom Radnym nie przeszkadza, nie było tematu :)
Teraz mogę już spać spokojniej :)

Zablokowany

Wróć do „Sprawy techniczne”