Ochrona danych osobowych

Jeśli napotkałeś problemy w związku z obsługą forum, lub masz inne pytania zw. z jego funkcjonowaniem, czy strukturą - zgłoś się tutaj, a uzyskasz pomoc..
Shining Light

Post autor: Shining Light » pn mar 12, 2012 7:32 pm

To co poponujesz Mirku byłoby jakimś oczernianiem nieświadomych nieobecnych, kt orzy nie bywają nawet na tym forum, albo mogą nie wiedzieć o jego istnieniu.
Nie jesteśmy od pilnowania wszystkich stron w internecie tylko od pilnowania na naszym forum porządku prawnego, jaki słusznie podkreśla hahahel.

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » pn mar 12, 2012 10:05 pm

To w takim razie po co o tym mówisz. Gdy wybierano Prymasa Polski i był już kandydat w RM ojciec dyrektor również mówił, że "oni" to, czy tamto, że "oni" grozili mu śmiercią. Nie podał żadnych faktów szerząc w ten sposób nienawiść.
Najpierw wiara, później dowód.

Shining Light

Post autor: Shining Light » pn mar 12, 2012 11:50 pm

Wytłumaczyłem wcześniej, abyśmy wystrzegali się nieumyślnego naruszania ustawy o ochronie danych osobowych, w naszych działaniach na forum. Podałem przykłady takich naruszeń, które popełnia się mimo woli.

Nie rozumiem tych parabol myślowych, jakie podajesz.
Nie wiem jak Ci pomóc.
Może porzuć myśli o nienawiści i napełnij się miłością?
Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski (Mt 5,43-48).
I coś dla refleksji:
http://mateusz.pl/mt/ko/ko-mn.htm
Pozdrawiam :)

hahahel
Posty: 215
Rejestracja: wt sty 03, 2012 11:25 pm

Post autor: hahahel » wt mar 13, 2012 12:30 am

Wydaje mi się, że cały problem tkwi w niezrozumieniu intencji drugiej osoby. Według mnie Shining Light zainspirował się, że tak to nazwę tematem o łamaniu ochrony danych osobowych z innego forum i chciał tutaj przedstawić problem w celu podyskutowania o lepszej ochronie tychże danych.

Ale to równie dobrze można by zrobić temat, że na innym forum ktoś kogoś obraża, i że tutaj nie można czegoś takiego robić. Tak to odbieram, a Shining Light jakby tego nie zauważa i dalej kontynuuje pisanie według swojego pierwotnego założenia, które nie dla wszystkich było oczywiste. Chyba dobrze to rozumiem. :)

Shining Light

Post autor: Shining Light » wt mar 13, 2012 12:48 am

Ja tu niczego nie kontynuuję, bo nie ma powodu. Jest dokładnie tak jak napisałeś hahahel.

Wielokrotnie wzywa mnie w tym temacie do tablicy Mirek, więc próbuję zrozumieć o co mu chodzi, i jakoś wyjaśnić to, o co chodziło mnie.

Może dodam, hahahel, że obrazić kogoś niechcący to chyba jest dość trudno. Raczej robi się to świadomie i umyślnie. Dlatego nie widzę powodu, by pisać o tym w specjalnym temacie.
Natomiast mimowolne zamachy na prywatność użytkowników forów i czatów zdarzają się nagminnie. Tak wynika z moich kilkunastoletnich internetowych doświadczeń. I niestety dochodzi do tego często w wyniku nieodpowiedzialnej administracji.
Stąd wziął się ten temat - dla przestrogi.

I aby uciąć kolejne czyjeś dywagacje - nie zauważyłem, by nasza administracja w osobie Conchity w czymkolwiek uchybiła jakimkolwiek przepisom. :D

Szemi
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 16, 2012 8:33 pm

Post autor: Szemi » wt mar 13, 2012 8:29 am

Ja mam trochę inne pytanie, to znaczy powiązane z ochroną danych osobowych, ale z trochę innej strony.
Na forum pojawiają się od czasu do czasu informacje o warsztatach. Zakładając konto na tym forum nie widziałam żadnej informacji o tym, że automatycznie zgadzam się na otrzymywanie informacji o warsztatach, szkoleniach czy tym podobne na maila. W niektórych wersjach różnych forum jest możliwość zaznaczenia opcji otrzymywania lub braku otrzymywania maili od administracji (w profilu konta). Na tym forum takiej informacji nie ma. Na jakiej podstawie zatem wysyłane są do użytkowników informacje na maila, skoro nie wyrażali takiej zgody? Od razu wyjaśniam, to nie jest atak na kogokolwiek, po prostu pytanie.
Zapoznałam się z regulaminem oraz FAQ nigdzie nie ma słowa, że mając tutaj konto automatycznie wyraża się zgodę na otrzymywanie maili reklamowych, a maile o warsztatach to jakby nie patrzeć reklama.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » wt mar 13, 2012 8:56 am

To trudniejsza sprawa. Potrzebujemy pomocy technicznej w rozbudowie forum także w tym względzie - miał przyjść jakiś admin techniczny, ale coś na razie cicho...
Pytanie w zasadzie do Roxanne.
http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... php?t=1292
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy techniczne”