Zmiana regulaminu - post pod postem...:)

Jeśli napotkałeś problemy w związku z obsługą forum, lub masz inne pytania zw. z jego funkcjonowaniem, czy strukturą - zgłoś się tutaj, a uzyskasz pomoc..
za_mgłą

Zmiana regulaminu - post pod postem...:)

Post autor: za_mgłą » pt sie 22, 2008 9:18 am

witam,

a co wtedy kiedy, mam cos do powiedzenia dalej w danym temacie, a nikt np nie odpisal?
moze pytanie banalne, ale gadula ze mnie :)
czy mam czekac i modlic sie do bozi, coby chociaz ktos sie usmiechnal ?

oczywiscie pol zartem pol serio.


klaniam sie

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pt sie 22, 2008 10:47 am

Rozumiem doskonale, tez jestem gadula;-)
Wtedy mozesz edytowac swojego posta i dopisac ciag dalszy.
Akuratnie ten element regulaminu pozostal bez zmian>obowiazywal od samego poczatku. Regulamin pisal BB, ktory ma duze doswiadczenie w prowadzeniu i moderowaniu roznych forow.
Podobnie jest na innych forach.
Chodzi o to, ze jesli zaczynamy jakas mysl/temat i zanim ktos odpowie dopisujemy nowe posty, wowczas temat staje sie nieczytelny i troche oslabia dynamike naszych rozmow.
pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 5:19 pm przez Roxanne, łącznie zmieniany 2 razy.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » pt sie 22, 2008 11:05 am

Jestem dociekliwa (może nawet upierdliwa): a jeśli poprzedni post napisałam np. kilka miesięcy temu albo i więcej, a teraz zdarzyły się nowe rzeczy, ujawniły się nowe aspekty danej sprawy? Gdy zrobię edycję, to nikt tego nie przeczyta, bo post nie pojawi się na liście nowych postów, a przy poście będzie stara data, więc nikt się nie zainteresuje.
Może lepiej założyć wtedy nowy temat...?
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pt sie 22, 2008 11:18 am

jest to wyjscie, mozna wtedy np. wpisac, ze jest to kontynuacja tematu x i podac linka.
to samo pyatnie zadalam harvovi, kiedy pokazal mi regulamin.
jak macie inne pomysly, piszcie prosze.
poza tym, jesli mija dluzszy czas od pierwszego posta, to czasami mozna zrobic wyjatek...zobacz sama jak wygladaja niektore tematy, gdzie jest 5 z kolej postow jednej osoby, do tego jednozdaniowych.
nie wiem jak inni, ale ja, jesli sledze dany temat, to i tak wracam do wczesniejszych postow, chociaz je skanuje...z czasem zawsze sie zmienia ich rozumienie.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

BB
Posty: 182
Rejestracja: czw paź 26, 2006 9:18 pm

Post autor: BB » ndz sie 24, 2008 4:40 pm

Conchita: "po kilku miesiacach", czyli ogolnie przy tzw. "odkopywaniu" tematu nie ma problemu, by zrobic posta pod postem, byle to mialo sens. Nie mozna powiedziec, ze pisanie posta pod postem jest zawsze zle. Czasem, gdy nikt sie nie odzywa, a zaistnialy nowe fakty podobnie, ALE..

Nie jestem jednak pewien, czy tworzac forum nie zaaplikowalem czegos takiego, co po zedytowaniu ostatniego posta pokazuje go na glownej jako nowy. Takie cos istnieje, po prostu nie pamietam, czy to wdrozylem. Wydaje mi sie, ze tak, bo inaczej chyba bym tak kategorycznie nie pisal o tym zakazie, raczej bralem zawsze wszystkie ewentualnosci pod uwage, ale moze to po prostu nie dziala ;-) Mrkriss powinien chyba rzucic okiem na tego hacka. Gdyby dzialal, absolutny zakaz powinien obowiazywac.

Mi samemu i innym zdarza sie na roznych forach cos takiego (tam nie ma tego bajeru z editem) i mimo regulaminow o podobnej tresci, nikt nikogo nie gani, jesli - podkreslam raz jeszcze - ma to sens i ewidentnie, i niepotrzebnie nie zasmieca forum.

A w ogole to wpadlem, bo cos duzo PW ostatnio przyszlo i wypadalo ludziom w koncu odpisac. Juz uciekam ;-)

Ps. (dla nowych uzytkownikow) - nie musicie dziekowac mi za mile powitanie, bo jest ono automatyczne i kazdy po rejestracji dostaje takie samo, hehe.

Pozdrawiam. Pa.

FREYA
Posty: 226
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 7:49 pm

Post autor: FREYA » ndz sie 24, 2008 9:06 pm

Tak ,ale to powitanie jest tak wspaniałe,ze aż się prosi żeby na nie odpowiedzieć. :)
Sama sie na to nabrałam :) :)
"Można odejść na zawsze - by stale być blisko".
Ks. Twardowski

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt paź 03, 2008 10:27 am

Prosze o wyjasnienie co mam zrobic, zeby pobrac pomniejszony juz do zadanych wymogow obrazek i przeniesc go w pole profilu przeznaczone dla awatarow.

Piotr Mazur pomogl mi, pomniejszyl obraz i przeslal na pw. Na pw jednak nic nie mam.
Pisze tutaj, bo moje pytanie w tej sprawie na forum testowym przyslonila pochwala obrazka napisana przez Ewe Fortune (dziekuje Ewus, serdecznosci !) i Piotr moze pytania nie dostrzec. A jest to bylo nie bylo - sprawa techniczna.

Jestem nieznosnie niecierpliwa, bo dorwalam sie do nowych klockow. Ha, ha !

Slonecznego dnia, jak tu w Schwäbisch zycze, Jola
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 2:29 pm przez Grey Owl, łącznie zmieniany 1 raz.

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » pt paź 03, 2008 11:13 am

Jola wczoraj napisałam do Ciebie na forum jak masz to zrobić [tak jak ja to zrobiłam trzy lata temu] Potem weszłam w swój profil,zeby zobaczyc co dokładnie jeszcze masz wykonać i okazało sie,ze jest tam zmiana i nie da sie tego zrobić w tak prosty sposób jak to był 3-4 lata temu!
Dawniej mogłam w profilu na samym dole TYLKO ODSZUKAć gdzie mam ten obrazek zapisany i przypisac go do Avatara. Teraz trzeba wpisac adres gdzie ta fotka jest,a jak ja mam ja na pulpicie,to co ja mam tam wpisać PULPIT?!
Nie musiałam dawniej wysyłac nic do fotosika i dało sie to zrobić łatwiej niz teraz. :(
Może ktoś Ci pomoże,bo super jest ten obrazek! :)
Ps: zapomniałam dopisać,że oczywiści skasowałam wczorajszego posta,bo nie umiałam ci pomóc :?
Jola może mailem niech Piotr ci go wyśle,ale co dalej masz z nim zrobić to nie wiem.
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

mazur.foto
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:20 am

Post autor: mazur.foto » pt paź 03, 2008 11:37 am

Joluś! umiesciłem Twój obrazek pomniejszony na serwerze. Teraz musisz po zalogowaniu się na forum wejśc w swój profil (na samej górze, pod napisem Centrum Uzdrowien i Odzyskań - tj. tam gsdzie jest napisane >>szukaj >>Profil >>FAQ >>Użytkownicy itd.

Teraz przewijasz strone na sam dół i masz
Panel Kontrolny Emblematu

a w nim odnosnik do zewn emblematu i wolne pole. W to pole wklejasz link, który dostałas ode mnie na pw. Powinno działac. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 2:00 pm przez mazur.foto, łącznie zmieniany 1 raz.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt paź 03, 2008 12:30 pm

Piotrze ! Jestes wieeelki ! Zadzialalo !

To ja Ci za to wysle probke soku z platkow pysznoglowki wraz z linkiem/algorytmem/przepisem jak go sie robi (latwo). Doloze ususzona czesc rosliny (pieknie pachnie) i nasionka na wypadek gdybys mial troche ziemi do dyspozycji. Jest to tez piekna wieloletnia duza roslina rabatowa kwitnaca na czerwono cale lato i wczesna jesien.
Smaczny sok w rozrzedzeniu wspaniale gasi pragnienie. Zmieszany pol na pol z woda uspokaja, a nierozrzedzony usypia. Teraz malo kto o tym wie. Dowiedzialam sie o tym od staruszki zza Buga.

P.S. Jesli jeszcze kogos zainteresuje ta roslinka, to nasiona moge przeslac w kopercie.
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 2:17 pm przez Grey Owl, łącznie zmieniany 1 raz.

mazur.foto
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:20 am

Post autor: mazur.foto » pt paź 03, 2008 2:04 pm

Też się cieszę, że zadziałało! :D , bo emblemat jest super!!!!
Lubię takie pyszności z własnego ogrodu, więc chętnie się piszę posmakować.
Tej roślinki, o której piszesz, nie znałem. Zaraz pogrzebię w sieci.

Rzeczywiscie pięknie kwitnie i może być ozdobą ogrodu. Jeśli jeszcze cudnie smakuje i uspokaja, to świetnie. Chociaż po rzuceniu pól roku temu dotychczasowej roboty "niespotykanie spokojny człowiek" ze mnie jest :o

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt paź 03, 2008 6:36 pm

Kochana Trojko !

Napracowaliscie sie setnie przy moim obrazku ! To teraz sie posmiejcie.
Opowiem Wam rzecz niesamowita.
Kiedy nie znalazlam nic na moim PW i czekalam na odpowiedz Piotra "gryzac paznokcie" - zaczelam myslec czy Piotr nie wyslal pw na adres emailowy Jürgena, ktorego na moich postach nie umiescilam.
Jürgen bojac sie, ze jako poczatkujacy z Michalem mozemy mu uszkodzic system, rozdzielil nas. Dostalismy z Michalem nasze poletko z haslem dostepu, ktorym jest imie Jürgena. Ja mu w karty nie zagladam, wiec wiedzialam tylko, ze on ma haslo czterokropkowe. I zaczelam kombinowac. Pomyslalam, ze moze przewrotnie wybral sobie moje imie. No a jesli nie trafie, to poczytam podpowiedz. I tak sie stalo.
Podpowiedz brzmiala : Ich bin* ein...
Pomyslalam sobie, ze Jürgen ma kompleksy i wystukalam...depp. CHWYCILO !!!
Musialam sie natychmiast pochwalic. Zadzwonilam do Starszego. Pawel o malo sie nie udusil, takze i z tego, ze nie wiem jak wkleic link, a juz jestem hakerem.
_____________
*ich bin - ja jestem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy techniczne”