DUsza

Jeśli masz jakieś watpliwości dotyczące samego obcowania ze światem niefizycznym, lub nie wiesz czegoś o nim, zapytaj tutaj..
reactiva
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 19, 2010 12:30 pm

DUsza

Post autor: reactiva » śr kwie 21, 2010 8:35 pm

Zastanawiam się kim i jaka jest dusza.Jaki jest stan duszy po śmierci. Jak się czuje i co czuje. Czy to my czy czujemy autentyczność jak za życia..?Pamiętamy i wiemy wszystko tak samo jak teraz wiem ze jutro muszę kupić chleb..? Nie mogę pojąć i ogarnąć. Ciało umiera , rozum to przecież mózg czyli też umiera więc pozostaje dusza. Czym jest. Czy to taki sam bedzie stan jak za życia tylko bez ciała..?Cz to coś w rodzaju czystych myśli bez zakłoceń z całą pamięcią wszystkich wcieleń? Jak ktoś coś wie to prosze o podzielenie sie z tym.

Łakoma
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 09, 2009 6:54 pm

Post autor: Łakoma » czw kwie 22, 2010 11:08 am

Dusza to duch wcielony w ciało materialne - po śmierci ne istotne dla nego sa sprawy bytu materialnego np. kupowanie chleba. Pamieta swoje doświadczenia, wraca do niego pamice poprzednich wcielen i tam zdobytych doswiadczen. Jednak interesuja go tylko jakby te duchowe doswiadczenia - dobro i zło. Rozum nie ma z tym nic wspólnego. Jego rolą i radaniem jest bycie lepszym - osiagniecie doskonałoscie- bycie dobrym i na tym duch sie skupia.
Magda

whiterose
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 08, 2013 9:01 pm

Post autor: whiterose » ndz mar 29, 2015 2:43 pm

A na czym Łakoma opierasz swoje przypuszczenia?

jaziomal
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 30, 2015 6:37 pm

Post autor: jaziomal » wt lis 03, 2015 8:42 am

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze.Wydaje nam się, że dusza to szczyt duchowej ewolucji. Niestety jest to błędne wyobrażenie. Dusza ludzka jest najniższą formą ewolucji po tamtej stronie. Odrobinę więcej informacji umieściłem w sąsiednim poście "Wszystko to pięknie, ale..." i myślę że na początek one wystarczą. Zainteresowanym dalszym ciągiem opowieści (dopóki samodzielnie nie będą w stanie rozwijać tematu ściąganiem wiedzy bezpośrednio z "góry") podpowiem dwa hasła "miasto Oriin" i Świątynia Serca. Google nie boli i czasem bywa pomocne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy dot. świata niefizycznego”