Lista obecnosci w naradzie plemiennej

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt lis 20, 2009 9:47 pm

Asiulu ! :) Przykro mi. Nie zglosilas przed naradami plemiennymi checi uczestniczenia w tych naradach wiec nie mozesz wziac udzialu w podawaniu kandydatur i glosowaniu.
Byl na to czas od 2 listopada :) do przedwczoraj.

asiula2k
Posty: 959
Rejestracja: czw paź 29, 2009 10:59 am

Post autor: asiula2k » pt lis 20, 2009 9:48 pm

acha ok przepraszam :)
Słabi się mszczą , wrażliwi wybaczają a inteligentni ignorują

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » pt lis 20, 2009 9:51 pm

Jolu, ja rozumiem wszystko, ale po prostu poddaję pod wątpliwość formę techniczną "naznaczenia" osób decyzyjnych. Pamiętaj, że to musi być czytelne dla każdego, kto pierwszy raz pojawia się na forum. Nomenklatura to sprawa drugorzędna i można dowolnie zamieniać nazwy z "administrator" na "pomocnik spawacza" nawet :)
Boje się, że to po prostu nie zafunkcjonuje w jasny sposób dla wszystkich czytających forum. Ja oczywiście się dostosuję i zrobię tak, jak sobie życzycie, ale wiem z własnego doświadczenia, że im coś jest bardziej zagmatwane na forumowych meandrach, tym gorzej działa w praktyce. Przerabiałem już te tytuły xx razy przy okazji administrowania innych for.

Oto przykład takiego funkcjonowania. Jestem teraz obsługą techniczną forum, choć z racji przydzielonych mi zadań mam dostęp do rdzenia forum i możliwości manipulacyjne i techniczne administratora, o czym na przykład nie musi nikt wiedzieć.
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 7:13 am przez Daltar, łącznie zmieniany 1 raz.

Ima
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 9:12 am

Post autor: Ima » pt lis 20, 2009 10:15 pm

Jak mogę podać to:

Ewa.F
Włodek
Paul

są najstarsi stażem :)

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt lis 20, 2009 11:09 pm

Daltarku :)

To nie beda osoby decyzyjne technicznie, tylko doradcy osob decyzyjnych technicznie.
Wracajac do nazewnictwa indianskiego, beda to doradcy starszyzny proszeni o swoje opinie w sytuacjach trudnych, bo starszyzna widziala sens w poszerzeniu na czas takich obrad skladu radzacych o osoby, ktore dostaly delegacje przedstawicielstwa od zwyklych czlonkow spolecznosci. A ja rozwiazaniu Indian ufam.
Podobnie dzieje sie w dobrze funkcjonujacych rodach (czyli zbiorze pojedynczych ale spokrewnionych rodzin), tez i europejskich. Oczywiscie na mniejsza skale, bo czlonkow mniej niz w plemieniu.

Gdy zostalam poproszona przez Mgielke, bym przygotowala procedure demokratyzacji forum, zaczerpnelam to rozwiazanie z wzorow wspolnoty indianskiej, a nie z dotychczasowych wzorow forumowych, ktore tez juz troche poznalam, choc z pewnoscia nie tak dobrze jak Ty.
Problem jest w tym ( a rozumiem to i przyjmuje jako naturalnie wystepujace watpliwosci), ze demokratyzowanie zycia spolecznosci, przez rozszerzenie dotychczasowych narzedzi wspolrzadzenia, w fazie poczatkowej jest nowoscia, ktora wymaga czasu do przetrawienia.
Reszta, to juz sprawa zaufania.
A jest tez wbudowany w proponowanym przeze mnie systemie i wentyl bezpieczenstwa : Rada obowiazkowo winna zbierac sie raz na pol roku. Okaze sie w polrocznym praniu, czy to rozwiazanie jest dobre. Jesli jednak nie - to Rada to skoryguje.

Jeszcze raz dobrej nocy i snow :)
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 11:41 pm przez Grey Owl, łącznie zmieniany 1 raz.

Figa
Posty: 76
Rejestracja: czw cze 18, 2009 7:06 am

Post autor: Figa » pt lis 20, 2009 11:09 pm

Witam,
ja do rady chciałam zgłosić Ciacho, Asteraki i Włodka.
Pozdrawiam serdecznie :)

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » pt lis 20, 2009 11:16 pm

Jolu , ja to wszystko rozumiem, ale proszę napisz w końcu kawa na ławę jak chcesz to rozwiązać od strony technicznej, czyli jak to ma być zaznaczane i z jakimi narzędziami.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt lis 20, 2009 11:28 pm

Pokazales juz probnie jak. Przy 5 wybranych osobach pojawi sie w ich awatarach piekny niebieski dopisek Radny

Narzedziem Radnych bedzie ich glos doradczy w okreslonym zakresie spraw (patrz moj projekt, ktory przeszedl milczacym akceptem ;) )

Nie musisz uruchamiac zadnych narzedzi pulpitowych.

Jak Mowi Mgiela : "Spoko. Wyluzuj." Zamartwiaczu sie. :)

ARLI.DE
Posty: 88
Rejestracja: czw paź 08, 2009 9:17 am

Post autor: ARLI.DE » pt lis 20, 2009 11:42 pm

ewa.fortuna1 pisze: Co jeszcze bym zmieniła,to utajnianie swoich kontaktów ze zmarłymi na PW.
Ja każdy kontakt opisywałam na forum i nikt nigdy z proszących nie miał o to pretensji.
To moglby byc dobry pomysl, bo czasem czytajac temat, czlowiek zastanawia sie, co bylo dalej... jak w "M jak milosc" hahaha... :lol: :lol:
Tylko, jesli by umiescic na przyklad opis kontaktu w mojej sprawie, to cenzura murowana!!! :lol: Totalny film erotyczny!!! :zawstydzony: Wiec nie wiem, czy to taki dobry pomysl?! ;)

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » pt lis 20, 2009 11:47 pm

To jeszcze poproszę o napisanie punktu do regulaminu informującego o tym kim jest radny( radna) i jaka funkcję pełni, tak, aby można to było tam wkleić.

No i to chyba wszystko w tej sprawie.



ARLI.DE pisze: Tylko, jesli by umiescic na przyklad opis kontaktu w mojej sprawie, to cenzura murowana!!! :lol: Totalny film erotyczny!!! :zawstydzony: Wiec nie wiem, czy to taki dobry pomysl?! ;)
Ta historia zaczyna być interesująca.....pisz dalej* :diabel:



* Oczywiście żarcik :)

ARLI.DE
Posty: 88
Rejestracja: czw paź 08, 2009 9:17 am

Post autor: ARLI.DE » pt lis 20, 2009 11:52 pm

Daltar pisze:Ta historia zaczyna być interesująca.....pisz dalej* :diabel:
Hahaha... Daltar, ale z Ciebie diablisko! :lol:
Ale wierz mi, to sie nie nadaje na forum ogolno dostepne! :diabel:

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt lis 20, 2009 11:56 pm

W projekcie jest zapis, ze wszelkie kolejne nowe zmiany zostana wprowadzone po ukonstytuowaniu sie Rady.
Jak i kiedy tez jest napisane.
Jest tez napisane, ze Ty sprawdzisz wyniki glosowania, ktore ma zliczyc Mgielka.
Wszystko w tym nieszczesnym pierwszym poscie.
Kazdy z nas jest pedantem tylko w innych miejscach :lol: :lol:

Jak sie dotrzemy, bedziemy sie swietnie uzupelniac Daltarku :lol: :lol:

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » sob lis 21, 2009 12:07 am

Conchita pisze:Daltarku, Mgiełko: jest możliwość stworzenia czata na polchacie i podpięcia go pod forumm. Będzie on jednocześnie zewnętrzny (nie obciąży serwera) a będzie dostępny na forum... Mój mżonek mówi, że to łatwe, a ja mu wierzę (bo się na tym nie znam)....
I super. Jest w stanie pomóc to wcielić w życie?


W trakcie tych wszystkich ustaleń dostałem dokładnie 6 kroplówek i 8 zastrzyków, w tym 3 w tyłek. Jeśli może to być jakieś usprawiedliwienie do zaakceptowania mojego dzisiejszego, lekko rozchełstanego stylu konwersacji, to bardzo proszę o takie podejście do tej kwestii :)

Pozdrawiam z centrum doświadczania życia na ziemi :)
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 12:37 am przez Daltar, łącznie zmieniany 1 raz.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » sob lis 21, 2009 12:37 am

Myslisz pacjencie, ze nie dalo sie tego wyczuc ;) :znakzapytania:
Bylamci wiec jak siostra od poprawiania poscieli (nie mylic z siostra instrumentariuszka :o )

Ima
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 9:12 am

Post autor: Ima » sob lis 21, 2009 10:21 am

Witam

Chciałabym wycofać moją kandydaturę do Rady. Bardzo dziekuję za docenenie mnie tym którzy na mnie głosowali i a tym co na mnie nie głosowali... za wolność :). Ja po prostu się w tym nie czuję i jestem tu krótko, Jola to wszystko skrupulatnie wytłumaczyła ale mimo wszystko..... . Może jeszcze raz zróbmy głosowanie ale nie wpisywać wszystkich jak leci a każdy po 5 osób albo tyle ile ma zasiadac w Radzie.


U mnie:

Ewa. F - bo zasłużyła sobie na to ogromną pracą przez ten cały czas nawet sie pochorowała pomagając innym

Włodek - bo to kopalnia wiedzy i doświadczenia w temacie forum

Paul - bo ciągle jest na stanowisku i on normalnie kocha to forum :)





Jeśli dołożyć osoby z administracji to:

Jola - bo to też taka ścieląca osoba :)

Daltar - bo chce tu być :) a poważnie to wiadome zaangażowanie



Mgiełki nie wpisałam bo ona i tak to trzyma do kupy

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » sob lis 21, 2009 11:20 am

Imo :)

Glosowania jeszcze nie bylo. Na razie splywaja wolno kandydatury.
Oczywiscie, ze potrzebna jest tez zgoda samego kandydyta, by moc na niego zaglosowac.
Szkoda, ze sie jednak rozmyslilas, ale Twoj wybor trzeba szanowac.

Wybieramy teraz tylko wsrod uzytkownikow forum nie posiadajacych zadnych funkcji, bo Ci z funkcjami uczestnicza w obradach Rady z urzedu.

Pozdrawiam :)

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » sob lis 21, 2009 11:24 am

ajajajajajajajajajajajaj

glosujcie kochani glosujcie, bo chce juz usiasc, obczestowac paczkami ktore zezarli, napic sie kawki, zapalic fajke i ruszyc w tany wokol ogniska np z winem w reku :)


Imo kochana Ty moja serduchowa.
kocham Cie
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 11:26 am przez za_mgłą, łącznie zmieniany 1 raz.

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » sob lis 21, 2009 11:24 am

Ima pisze: Paul - bo ciągle jest na stanowisku i on normalnie kocha to forum :)
Oj to się wydało no fakt bardzo polubiłem to miejsce, które już tak ciężko opuścić
i zostawić Was :) :D
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”