Nowe mozliwości

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowe mozliwości

Post autor: mrkriss » czw lis 26, 2009 10:12 am

Cóż poradzę, taki już jestem, że jak tutaj przychodzę to coś napełnia mnie inspiracją i motywuje do napisania o nowej wizji tego miejsca jaka tworzy się w mojej głowie.

Zaczynają pojawiać się już potrzeby:

1. Słowniczek: strony z opisem różnych zagadnień związanych z odzyskaniami

2. Księga Pamiątkowa: miejsce, w którym każdy, komu przysłuży się to miejsce i ludzie tutaj pracujący będzie mógł wpisać na spokojnie kilka słów podziękowania.

3. Blogi: użytkownicy tego forum mają swoje blogi porozrzucane po całym świecie internetowym, co byście powiedzieli na możliwość zintegrowania ich w jeden serwis?

4. moim zdaniem Aferlife Knowledge PL (a może nie tylko PL?) powinien stać się portalem społecznościowym, coś a la oobe.pl, ale takim działającym:). Zobaczcie sobie tutaj: http://maxiblog.pl. To moja próbka pewnego mechanizmu, którego uczę się i testuję od pewnego czasu. Pozwala on m.in. na integrację blogów, for, stron statycznych i wielu innych funkcji w jeden serwis. Załóżcie sobie tam konta i zobaczcie jak to wygląda od środka.

Oczywiście byłby to projekt długoterminowy. Chcę się tym zająć charytatywnie i nie będę chciał za to kasy (no chyba, że chcecie żeby przenieść serwis na "mój" hosting, gdzie bym mógł stale opiekować się nim tak jak choćby blogiem Zbyszka i Wolfganga.

Hosting ten jest o tyle dobry, że nie ma w nim ograniczeń przestrzeni i transferu danych. Można by filmy z Brucem opublikować na własnym serwerze, itp.

Koniec reklamy:) OK, jakie byłyby etapy wdrażania takiego rozwiązania?:

I. Przeniesienie treści statycznej i szablonu obecnej strony AK.PL na nowy mechanizm
II. Przeniesienie Forum

Nic mi nie daje takiej inspiracji jak ludzie, którzy rozwijają się duchowo i dokonują takich cudów jakich dokonujecie Wy i Wam podobni.

Dlatego napisałem, co napisałem. Czekam na opinie Joasi i pozostałych Administratorów i Radnych tego Forum.
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » czw lis 26, 2009 12:28 pm

Nie mam nic przeciwko temu, aby też tak zrobić jak napisałeś. ;)

Co do punktu 3 to przyznam, że bardzo dobry pomysł :)
pkt 2. Też by takie coś mogło być.

Ale tak ogólnie jak napisałem wyżej nie mam nic przeciwko :)
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

asiula2k
Posty: 959
Rejestracja: czw paź 29, 2009 10:59 am

Post autor: asiula2k » czw lis 26, 2009 3:16 pm

:|
Ostatnio zmieniony śr wrz 25, 2013 5:57 pm przez asiula2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Słabi się mszczą , wrażliwi wybaczają a inteligentni ignorują

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » czw lis 26, 2009 3:28 pm

Bardzo proszę jeszcze o wypowiedź Administratorów i pozostałych Radnych Forum.

Ewentualne sugestie co do innych koniecznych zmian również mile widziane :)
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 3:33 pm przez mrkriss, łącznie zmieniany 1 raz.
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » czw lis 26, 2009 3:32 pm

Juz, oczywiscie :) . Przychyle sie do zdania Roxany. Ona jako wprawniejsza w wiedzy technicznej, lepiej je sformuluje.

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » czw lis 26, 2009 4:03 pm

Jestem za słowniczkiem.
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

Figa
Posty: 76
Rejestracja: czw cze 18, 2009 7:06 am

Post autor: Figa » czw lis 26, 2009 5:01 pm

Sądzę, że propozycje 1-3 są całkiem ciekawe i jestem za. Co do ostatniego, to tak jak Jola nie bardzo się znam na technicznych sprawach i nie wiem, jak miałoby to działać, co dać, a co zabrać :) Znam portal oobe.pl, ale muszę powiedzieć, że afterlife w swojej prostocie mimo wszystko bardziej mnie przyciągnął. Tam jest niby wszystko, ale przez to jest straszny natłok wszystkiego. Na obradach padła sugestia, ze i tu robi się powoli ciasno z tymi zakładkami, wiec nie wiem jak by to wyglądało, po przerobieniu tego forum na coś w stylu oobe.pl

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » czw lis 26, 2009 5:33 pm

Szanowni Państo, podałem link do przykładowego serwisu wykorzytującego mechanizm, który zaproponowałem do wdrożenia. Jeśli ktoś chce wiedzieć jak to będzie wyglądać pd środka czy działać to proszę sobie założyć tam konto i testować do woli. :)
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

Ciacho
Posty: 206
Rejestracja: czw sie 13, 2009 5:37 pm

Post autor: Ciacho » czw lis 26, 2009 5:52 pm

Zastanawia mnie Księga pamiątkowa... przecież i tak większość osób , które uzyskują pomoc dziękuje albo w swoim wątku albo na priv.
Czy osobne miejsce na podziękowania nie będzie aby sugestią - uwaga na konieć złóż wielkie dzięki....
Moje prywatne zdanie....
behind blue eyes

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » czw lis 26, 2009 5:55 pm

Księga gości to niekoniecznie miejsce na podziękowania, to po prostu księga pamiątkowa. Tak ja to widzę. Wpisałem to na listę ponieważ była taka propozycja.
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » czw lis 26, 2009 7:05 pm

1. Za. To oczywiste, że takie informacje pomogą nie tylko nowym.

2. Za. Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw jestem za tym pomysłem. Owszem, może się to stać rodzajem księgi podziękowań, ale jeśli dobrze to nazwiemy i niczego nikt nie będzie sugerował, to dlaczego taki miły kącik nie miał by zaistnieć? Obecnie luźne myśli i spostrzeżenia ludzi "przechodzących" są rozrzucone po całym forum. Taki zakątek pozwolił by to zintegrować. Nie sądzę, aby od "Księgi Gości" poprzewracało się pomagającym w głowach.

3. Nie mam zdania. Sam kiedyś prowadziłem bloga, ale go zlikwidowałem. Po prostu nie miałem na niego czasu :)

4. To raczej pytanie do Roxi, ale z tego co wiem, to forum jest zdecydowanie przyporządkowane do wiadomych stron i robienie z tego całkowicie autonomicznego tworu gryzie się z zasadniczą koncepcją Bruca Moena.

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » czw lis 26, 2009 7:33 pm

może byśmy zrobili sobie konferencje na skype??? w tych kwestiach?
bo czuje, że decyzje trzeba szybko podejmować....


jeśli chodzi o koncepcje...hmm, założeniem było stworzenie miejsca, gdzie można sie będzie uwolnić od ograniczających przekonań ;-)

szczerze mówiąc mam trochę obawy, że portal społecznosciowy nie spełnia raczej takich funkcji, a raczej odgrywa role w nawiązywaniu kontaktów, rozpowszechnianiu informacji etc...
pytanie jaki jest cel?

marketingowa owszem, to temu sprzyja...

osobiście chciałam uchronić forum przed komercjalizacją i dlatego odrębne tematy przeniosłam na strone manawy...doste do informacji innych jest, ale tutaj zostało nadal przytulnie i zacisznie...

hmmmmmm, no ja osobiście potrzebuje takiego miejsca wytchnienia i oddechu..

ale ok, obgadajmy

dzięki za propozycje
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » czw lis 26, 2009 9:44 pm

Można by koncepcję Bruce'a rozszerzyć o nowe mozliwości, które dodadzą stronie wyrazu, poparcia w tym co piszecie na forach, blogach. Można by ograniczyć możliwość zakładania blogów w domenie AK do wybranych osób (image serwisu).

Z drugiej strony, może to jest "za duże" narzędzie na to Forum.

Tak czy siak jestem na skypie jako phpworker jeszcze jakiś czas potem idę się kąpać i jeszcze dzisiaj zajrzę.

Trzymanko.
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pt lis 27, 2009 9:41 am

słowniczek jak najbardziej...zresztą dość obszerny jest na końcu ojca ciekawości, więc można go wykorzystać
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”