Ustawa prywatnosci

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
za_mgłą

Ustawa prywatnosci

Post autor: za_mgłą » sob gru 05, 2009 9:39 am

witam,
czy mam czekac jeszcze?
czy wziac sie za to sama?


pozdrawiam

Zbyszek.
Posty: 532
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 5:30 pm

Post autor: Zbyszek. » sob gru 05, 2009 9:47 am

Ustawiamy z dniem dzisiejszym!!!

Ciacho
Posty: 206
Rejestracja: czw sie 13, 2009 5:37 pm

Post autor: Ciacho » sob gru 05, 2009 4:10 pm

A o co się rozchodzi ;) bo tak wyrwane z kontekstu...
behind blue eyes

Zbyszek.
Posty: 532
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 5:30 pm

Post autor: Zbyszek. » pn gru 07, 2009 9:34 pm

Tez nie wiem, ale co ma się dziewczyna sama męczyć w ciąży, wiec ustaliłem.
:?

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pn gru 07, 2009 10:40 pm

no tak, dowcipniś z Ciebie dalej taki, jak za starych dobrych lat ;-)
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » wt gru 08, 2009 7:43 am

Zbyszku moj Drogi Kocham Cie :)

tak, tak
hormon ciazy oj ciazy

Zbyszek.
Posty: 532
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 5:30 pm

Post autor: Zbyszek. » wt gru 08, 2009 3:27 pm

Na milosc mnie bierzesz?
Zaczekaj powiek Jackowi i Anecie jak sie urodza!!!!

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » wt gru 08, 2009 9:27 pm

hej, jeśli wiesz jak to robić to zrób. Ja jeszcz enie wiem jak to tutaj najlepiej by zrobić. Pewnie jakiś plugin. W ogóle to od aktualizajci forum trzeba zacząć.
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » śr gru 09, 2009 8:15 am

tak wszystko wiem,
potrzebna aktualizacja o ktorej tylko slyszalam - ale jaka, co i jak to juz nie.
potrzebna stopka o prywatnosci, zeby nam zaraz ktos do tylka sie nie przykleil, przewalenie calej ustawy - dla wlasnej wiedzy - wiem, ze duzo, ale trzeba to zrobic wkoncu.
czy ja moge?
ja wszystko moge zrobic, alez oczywiscie < rece opadly >
O
/I\

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » śr gru 09, 2009 9:54 am

Ewcia lepiej jak by brzuch juz Ci opadł i była by
Moenowa Dzidzia :D
Ja nie za bardzo kumam o co chodzi z ta ustawą?
No bo niby co my mamy robić z tymi danymi zmarłego? Jak możemy to wykorzystać? Do jakich celów?
Najwyżej niech TYLKO NA PW podawane bedzie imie nazwisko i data smierci i tylko tej osobie która dana sprawą sie zajmuje.
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » śr gru 09, 2009 10:02 am

tak Ewciu,
ale taka ustawa musi byc tutaj i juz.
walsnie siedze z kawka i ryje ustawe, bo niefizyczny to tez dane sie okazuje, chyba ze zamieszkalabym/ zamieszkalibysmy w trzecim swiecie - o ktorym mowa w ustawie , wtedy prawo jest lagodniejsze. :)

a tak to, usiadzcie
- jezeli podane zostalo nazwisko na forum, to trzeba zrobic indeks - gdzie wejscie do niego ma tylko wlasciciel - moderator instytucji z ktorej nie pobiera on zadnych korzysci materialnych.
wglad do indexu ma tylko uprawniona osoba z urzedu.
no usiasc i pawia rzucic.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » śr gru 09, 2009 10:46 am

Ewus F !

My nie zrobimy z takimi danymi na pewno nic, ale rozni ludzie moga tu zagladac na forum, a potem nawet umiejac to co Ty, czy ja - zagladac komus w zyciorys nie po to, aby porozmawiac na prosbe krewnych, ukochac, pomoc, czy odprowadzic...
Wiem o przypadkach, ze odwiedzajacy te strony podgladali nas, bez uzgodnienia tego z nami...i to nie w szlachetnym celu : z samej ciekawosci, albo tez i gorzej, jak np.L.

A niedawno Ptys pokazal mi cos : wklepal mnie w Googlowa wyszukiwarke i pokazal cala liste info o mnie. Przezylam szok.
Bede prosic naszym Madrych w tym, zeby sobie zmienic nicka.

Zastanawialam sie tez nad jeszcze jednym aspektem naszego pisania.
Nasze forum jak wyjasniala niedawno Roxy, jako zwiazane z Osoba Moena, i w zwiazku z tym podlega przepisom prawa autorskiego.
Przy takim dostepie jak do nas, kazdy moze sobie zerznac ktorys z naszych tekstow i wykorzystac do rozpowszechnienia np. w swojej pracy jako swoje. Czy nasze pomysly o charakterze odkrycia, czy nasza tworczosc.
Z tym, ze tego juz nie da sie opanowac na zadnym z istniejacych forow. A roznych forow jest tak duzo, zas potrzeby ludzkie w uczestnictwie w roznych forach tak wielkie, ze spolecznosci ida sie na takie ryzyko i z istnienia forow nie rezygnuja.

Mgielko !

Czesto powtarzamy, ze nie ma ludzi niezastapionych. A moze jednak :?: :D
"Tylko spoko" , jak zacytuje nie lamiac prawa autorskiego, bo cytat za krotki :D

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » śr gru 09, 2009 11:29 am

Nie wpadajmy w paranoję. Oczywiście potrzebne jest dodanie gdzieś tam, że dane są chronione i nie będą wykorzystywane do niczego niezgodnego z założeniem forum i podróży niefizycznych. Ale żeby nie wpadać w przesadę: ile nazwisk jest w książce telefonicznej. A już tym bardziej, że chodzi o zmarłego, któremu nie można wcisnąć marketingowego shitu.
Żeby być dobrze zrozumianą: popieram zapis, ale nie wpadajmy w lęki... Zawsze można podać dane tylko na PW...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » śr gru 09, 2009 11:43 am

Dokladnie tak Conchi : wiedziec, co jest mozliwe, ale NIE BAC SIE. NIE BAC.
I tak isc przez cale zycie, stosujac nieprzesadne srodki ostroznosci, by nie zabrnac zbyt daleko w lekkomyslnosc.

Swym postem chcialam przyblizyc Ewie F. sensownosc ustawy o ochronie naszych danych. Jej istnienie, daje nam mozliwosc dochodzenia swoich roszczen, w przypadkach naduzyc. Wiec dobrze ze jest i dobrze, ze tez i tutaj zostala opublikowana.

A sama zmienie tylko nicka. :)

Zbyszek.
Posty: 532
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 5:30 pm

Post autor: Zbyszek. » śr gru 09, 2009 11:55 am

Ech, to ja zmienię sobie nazwisko ze Zbyszka Mrugały na jakieś inne, dla ostrożności oczywiście. John mi się bardzo podobał:)
Hm,- ciałek nie muszę ukrywać, bo i tak mało kto w nie nie wierzy.
Raz gdy sie zastanawiałem spisując dorobek cialkowy i unosiła mnie już żmija kusicielka- sknerka, to wpadł do mnie Stachu, niefizyczny z kpiną, mówiąc. Ty się ciesz jeśli to w ogolę ktoś przeczyta!!!

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » śr gru 09, 2009 12:10 pm

Ja mam 10 stron wyników na swoje nazwisko :| :| hehehe... Faktycznie google indeksują wszystko jak leci...

A wiecie, że w pracy wpadli na to, by mnie zgooglować jakiś czas temu i wykryli moje wierszydła :):):)...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » śr gru 09, 2009 3:06 pm

przez chwilę nie zaglądałam, wiec dopiero teraz:
polityka prywatności dotyczy przede wszystkim gromadzenia danych członków forum (maile np.). i każda strona, która je gromadzi ma obowiązek posiadać taka politykę.
Natomist mrkriss trafnie zauważył, że warto w to ująć także nazwiska "niefizycznych".

i to, że pp jest potrzebna nie podlega żadnej dyskusji.

Poza tym Jolu, pamiętaj, że Ty sobie piszesz, ale ktoś prawnie i nie tylko za stronę odpowiada.

Co do treści ;-) i praw autorskich... są fora, które zastrzegają sobie prawa autorskie do wszystkich treści, co oznacza, że prawni właściciele stron maja do nich prawa, a autorzy postów już nie. Więc jedyne wyjście: nie pisać nic, czego by komuś było szkoda ;-)
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » śr gru 09, 2009 3:19 pm

wściekłam się, po godzinie czekania na wsparcie z góry, które oświeciłoby mnie jak otworzyć nowy moduł info na stronie głównej nad forum (za chiny nie znam się na php) i wstawiłam pp na razie jako ogłoszenie.

Ale jakby się ktoś chciał przyczepić, że jej nie ma na samej górze strony, to forum trzeba będzie szybko zamknąć, bo nie mam zamiaru za to siedzieć.

tyle pomysłów co do nowelizacji i różnych cudów na forum, dyskusji i czasu przegadanego, a jak przyjdzie co do czego, to baby muszą wszystko same ;-)
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”