Konstruktywne uwagi

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » ndz gru 13, 2009 2:01 pm

W tej sprawie bardzo ważne jest ZROZUMIENIE, które na pewno nadejdzie w stosownym czasie. Na razie ochłońcie i nie zajmujcie się nakręcaniem spirali emocji, bo to ślepy zaułek.

Ciacho
Posty: 206
Rejestracja: czw sie 13, 2009 5:37 pm

Post autor: Ciacho » ndz gru 13, 2009 2:11 pm

A ja w temacie, ale z "innej beczki".
Skojarzył mi się postz tego forum, w którym ktoś pisał, że się widło, rozwijało, przyszłość dobrze się rysowała i nagle powstały zamieszki, ataki, popsuło się. Nie wiem/nie pamiętam czy to o jakieś forum poszło, czy działalność...
Wniosek tej osoby był taki, że Szare Siły osiągnęły swój cel...
Ku zastanowieniu.
Pozdrawiam :)
behind blue eyes

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » ndz gru 13, 2009 2:20 pm

Qrcze, ja też jestem w szoku, że nie można było się jakoś dogadać, tylko konflikt zaostrzył się tak, że skończył się banem... Dopiero doczytałam, że to ban...
Nie czytałam usuniętych kontrowersyjnych treści, ale domyślam się co tam było czytając dalszą dyskusję...

A było już tak miło i przyjaźnie na forum i wydawało się, że we wszystkich sprawach da się dogadać... A tu nie udało się.

...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz gru 13, 2009 3:04 pm

Moi drodzy...

wczoraj miałam tutaj wpaść na kilka minut i zrobić Wam niespodziankę w postaci nagrania Bruce'a i fragmentów książek, po czym miałam zmykać i mieć wolny miły wieczór. Jednak stało się inaczej...

Jako że właśnie z Ewą bardzo dokładnie omawiałam kiedyś kwestię reklam, ogłoszeń i pobierania pieniędzy za odzyskania, ponieważ zadzwoniła ona do mnie właśnie w tej sprawie i poświęciłam, o ile dobrze pamiętam prawie dwie godziny na tłumaczenie jej pewnych podstawowych zasad, które obowiązują nie tylko prawnie, ale również etycznie, etc etc etc. Tłumaczyłam jej wówczas wszystko od A do Z, chociaż tego typu informacje każdy może zdobyć sam i ja nie mam żadnego obowiązku poświęcać na to swojego prywatnego czasu.

Mglista wspomniała tutaj o bardzo ważnej rzeczy, której jakby nikt nie bierze pod uwagę: po pierwsze forum jest prawnie własnością wydawnictwa, które wydało książki Bruce'a, stąd np. jeśli takiemu agentowi przyjdzie do głowy sobie tutaj zajrzeć i znajdzie pirackie linki, to może sobie od nas zażądać grzywny np. etc. Kary za łamanie praw autorskich to około 100 razy wartość pracy, która została naruszona.
Pirackie linki i fragmenty książek to jedno (pisze o tym, ponieważ właśnie wczoraj jeden taki, całkiem spory znalazłam i jeśli natychmiast nie zostanie usunięty, to mogę ja personalnie mieć niezłe przeboje.

WIĘC, do reklam i E. Fortuny zaraz wrócę, jednak teraz ważne info:
jeśli chcecie wrzucić tutaj jakiś fragment książki Bruce'a, lub innego autora, którego wydała Manawa, , to bezwzględnie skontaktujcie się ze mną, zanim to zrobicie.

O ile uznam, że jest to ważne, sama wstawię taki fragment w pliki pdf.

A TERAZ OŚWIADCZENIE: Nie będę już podejmować żadnych dyskusji w sprawie reklam, praw autorskich etc. Dotarło do mnie bowiem wczoraj, że nie mam takiego obowiązku, nie mam obowiązku się tłumaczyć przez ludźmi, którzy są albo młodzi, niedoświadczeni i nie mają o pewnych sprawach pojęcia, albo przed tymi, którzy uważają, że coś im się należy, a jest to niezgodne z regulaminem.

Z jakiej racji ktoś z Was ma nas zmuszać do ponoszenia takiej odpowiedzialności, bo wg niego regulamin forum ma być luźny i przyjazny??

O to też kiedyś były tutaj ze mną boje i też traciłam czas na tłumaczenia...i w końcu się poddałam, ponieważ traciłam dni na tłumaczenie ludziom z forum, dlaczego nie mogę im np. czegoś dać, na cos pozwolić, po serii nieprzyjemnych komentarzy (zamiast usuwać posty i zapominać o sprawie jak to ma miejsce na innych forach).
W końcu ilość telefonów, na mój prywatny numer, z żądaniami a to usunięcia kogoś, a to innych rzeczy, doprowadzała moją rodzinę do szału i wręcz żądali ode mnie, żebym zamknęła forum, skoro część jego uczestników nie liczy się kompletnie z pewnymi zasadami.

Zastanawiałam się kiedyś, czy nie oddać forum, było kilka osób, które chciały je kupić właśnie w celu promocji swoich szkoleń, stricte związanych z tematyką Bruce'a.
Wtedy wydawało mi się nieetyczne, żeby oddawać komuś rząd dusz, ludzi, którzy są mi bliscy.
W chwilach kiedy chcę wyegzekwować respektowanie praw autorskich i dotyczących reklam (jak pisze Mglista, jeśli np. kościół postanowi się przyczepić i znaleźć haka na forum, to jest tutaj tego cała masa) i o każdą rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę mam tracić tyle czasu, a jeszcze być narażana na nazwijmy to po imieniu: bezczelne prowokacje, bo inaczej wczorajszego występu Ewy nie potrafię nazwać, to jest to ostatni raz, kiedy cokolwiek tłumaczę.

Ponieważ podzieliłam się swoimi kompetencjami, z osobami, które uznałam za dojrzałe, godne zaufania więc, wrócimy jeszcze do tej sprawy, podczas narady, jednak zrobimy to wtedy kiedy będziemy mieć wolny czas, bo nie widzę absolutnie powodu, dla którego Mglista ma się w ogóle tym zajmować w jej stanie, ani cała reszta z nas, tuż przez świętami.


Właściwie, to pisałam już, że nie miałam zamiaru nikogo banować, ale od radnych forum wymagam jeszcze uważniejszej znajomości regulaminu, niż od reszty uczestników, więc i tak znacznie złagodziłam punkt 1A dając ostrzeżenie, mające być przykładem dla innych.
Sprawa była przeze mnie wczoraj już wyjaśniona, w dużej mierze na forum, częściowo na priv z Freyą, w spokojnym tonie i powodem banu Ewu nie są reklamy, tylko jej prowokacje i postawa, jaką wczoraj zaprezentowała, kiedy właściwie temat przestał istnieć, a ona chciała sobie powalczyć. Wyobraźcie sobie sytuacje, kiedy Ewa atakuje tak np. ojca Rydzyka, że ten reklamuje w radio Maryja swoje rzeczy, a jej nie pozwala tego robić na antenie i nie emituje….

Każdy jest odpowiedzialny za swoje emocje i reakcje, nie jestem zwolennikiem usuwania postów, chociaż wielu adminów nie trzymałoby na forum takich ataków nawet 1 minuty.

Hmm, szare siły? Owszem są w każdym z nas, i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, słowa, etc. Jedyna obrona to świadomość….jednak jeśli dziecko wpada w nadmierne emocje i zaczyna kopać rodzica, to co on powinien zrobić? Dać się dalej kopać, czy może odizolować dziecko samo w pokoju, żeby się wyciszyło i potem na spokojnie porozmawiać?



I to już naprawdę na tyle z mojej strony….
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

FREYA
Posty: 226
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 7:49 pm

Post autor: FREYA » ndz gru 13, 2009 4:08 pm

To fakt, ze miedzy mną a Roxy była wczoraj burzliwa dyskusja na PW.
Czuję się winna całej tej sytuacji i chciałabym aby byla ona jeszcze dokladnie omówiona w szerszym gronie( Z Radą).
W sprawie Ewy mam tylko jedno do powiedzenia- ona wczoraj nic nie reklamowała,w swoim poście wyrazila tylko zgodę na spotkanie z osobą o której ja pisałam.Więc "na dzień dobry" tylko ja powinnam dostać ostrzezenie, ew. bana( moim zdaniem).

Nie znam sie na niuansach prawnych,ale moze zbyt beztrosko rzucilam wczoraj hasło"spotkanie z N..."( czy wieczór autorski- już nie pamiętam), bardziej bedąc ciekawa opinii o niej niż werbowania kogoś na to spotkanie. W ogóle nie wiadomo czy ono się odbedzie i kiedy,a ja nie jestem jego organizatorem i nie mam w zwiazku z nim żadnych profitów( mogłabym jedynie zasugerowac organizatorowi-bo mam na niego namiar-aby Krakow znalazł sie na liscie).Nawet nie wiadomo czy byłoby ono w ogóle płatne.
Ksiądz Brune też był w Krakowie, też promował swoją ksiażkę(spotkanie bezpłatne), tez umieściłam wiadomosć o tym, i nikt mi niczego nie zarzucił. http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... .php?t=727

Respektuję działania Roxy, choć wątpliwości pozostały.
"Można odejść na zawsze - by stale być blisko".
Ks. Twardowski

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz gru 13, 2009 4:09 pm

paul 023 pisze:Jestem w szoku po tych wydarzeniach na naszym forum. :(

Zgadzam się, że jest regulamin i należy go przestrzegać.
Fakt ok. doszło do złamania, ale czy był sens by zbanować Ewę ?

Przez te ostatnie ok. 2- 3 lata jej pracy tutaj jej się też należy szacunek
chociaż by z tego względu iż to Ona najwięcej kontaktów nawiązała do dnia
dzisiejszego.

Nie dość, że doszło do sprzeczki z leonciem to teraz poszło o głupie reklamy... :?

Pozdrawiam.
Paul, dopiero teraz przeczytałam Twoje posta, jak już wyjaśniłam kilkakrotnie, ban Ewy nie był spowodowany ową nieszczęsną reklamą, a tym, o czym w poście wyżej.
Wiele osób umieszczało reklamy, pirackie linki i zawsze grzecznie pisałam o tym na priv i wszystko było załatwiane w sympatycznej atmosferze i bez emocji na forum. Jednak Ewa doskonale temat znała, i dlaczego posunęła się do tego, do czego posunęła się wczoraj, wie tylko ona...

Co do sytuacji z Leonciem, kosztowała nas wszystkich wiele nerwów i czasu, rozmów tel. i tłumaczeń, próśb etc. tutaj Ewa również nie okazywała szacunku dla pracy Mglistej, jej stanu etc. , ani dla innych osób, które poświęcały swój czas dla forum.

Poruszasz też kwestię własności forum. NIE CHODZI O TO, ŻE KTOŚ JE ZAŁOŻYŁ I POSIADA, BO TA KWESTIA WYDAJE SIĘ DLA WAS, PROTESTUJĄCYCH DOMINUJĄCA...A O TO, ŻE KTOŚ ZA TO MUSI ODPOWIADAĆ, A NIE JEST TO FORUM WŁAŚCICIELI KOTÓW SYJAMSKICH, KTÓRE NIKOMU ZA BARDZO NIE PRZESZKADZA. CHODZI O TO, ŻE KTOŚ MUSI SIĘ TŁUMACZYĆ PRZED URZĘDEM SKARBOWYM, INSTYTUCJAMI ANY SEKTOWYMI ETC ORAZ INSTYTUCJAMI CHRONIĄCYMI PRAWA AUTORSKIE. I UWIERZ NIE JEST TO ZAJĘCIE PRZYJEMNE,
ZWŁASZCZA, JESLI ROBI SIE TO PO TO, ŻEBY FORUM ISTNIAŁO, A W ZAMIAN OTRZYMUJE SIĘ WIECZNE NIEZADOWOLENIE I PRETENSJE. CZY OSOBOM, KTÓRE POŚWIĘCAJA NA TO CZAS NIE NALEŻY SIE TEZ PRZYPADKIEM SZACUNEK? ORAZ CZY OD OSÓB, KTÓRE MAJA ZASŁUGI W POSTACI KONTAKTÓW NIE NALEŻY TEGO WSZYSTKIEGO EGZEKWOWAĆ?
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » ndz gru 13, 2009 7:27 pm

Roxanne już zrozumiałem o co w tym wszystkim biega czytając wszystkie
posty...

Dla mnie temat już został zamknięty.

Pozdrawiam
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”