Status Centrum Bruce'a Moen'a

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
Shining Light

Status Centrum Bruce'a Moen'a

Post autor: Shining Light » sob lut 18, 2012 5:29 pm

Czy można się dowiedzieć od Administracji na jakiej podstawie Centrum działa z szyldem oficjalnego ośrodka Bruce'a Moen'a?

Drugie pytanie, ważniejsze od pierwszego.
Jak Administracja zapewnia ciągłą zgodność tego co dzieje się na forum z oficjalną misją Centrum?

Trzecie pytanie.
Kto z osób na forum, konkretnie i na jakiej podstawie, jest upoważniony formalnie do prowadzenia działań metodą Bruce'a Moen"a? Czy to jest weryfikowane i przez kogo?

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » sob lut 18, 2012 9:08 pm

Oczywiście, że możesz się dowiedzieć. Właściciel forum reprezentuje wydawnictwo Manawa, które posiada prawa do polskich tłumaczeń wszystkich książek Moena wydanych w Polsce. Poza tym właścicielka - Roxi, poza przetłumaczeniem ww. książek prowadziła warsztaty w Polsce razem z Brucem Moenem - początkowo jako tłumacz, następnie uzyskała upoważnienie od Moena do samodzielnego prowadzenia warsztatów 3 stopni z niefizycznego postrzegania metodą Bruce'a Moena... Co jeszcze? Adres forum podawany jest w książkach Moena jako oficjalne forum....

Drugie pytanie.
Nie zapewnia, bo wierzyła do tej pory w wolność słowa. Jednak teraz każdy kto posługuje się metodą Moena stał się nagle opętany przez czarnych magów, a weryfikacje, które stanowią potwierdzenie kontaktu uzyskały miano łamania prawa Bożego. Nowi ludzie przychodzący tu są zdezorientowani i otrzymuję prośby o usunięcie konta. Inni pytają mnie o co chodzi, bo dostają na PW wiadomości, że krążą wokół nich czarni magowie i cała rodzina też opętana. Boją się i nie wiedzą co robić. Mimo całej wolności, w którą wierzę, forum stało się źródłem chaosu i lęków dla ludzi szukających tu pomocy. Ludzie próbujący swoich sił metodą Moena (po to forum powstało) są przedstawiani jako zło wcielone. A szczególnie, gdy zaczynają uzyskiwać weryfikacje. Szanuję Włodka, ale konsekwentnie rozwala forum i podważa jego ideę. Myślę, że najlepiej byłoby gdyby założył własne forum. Oczywiście reklama forum mogłaby tu być zamieszczona, by ludzie mogli tam trafić za nim.

Pyt. 3
Każdy kto stosuje podróże mentalne (szczególnie zgodnie z zaleceniami Moena). Znamy ich ograniczenia i silne strony i można tu znaleźć wsparcie. Jasnowidze i ci stosujący inne metody też mile widziani itp.
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Shining Light

Post autor: Shining Light » sob lut 18, 2012 9:35 pm

Dziękuję za odpowiedź.
Nie wszystko ona wyjaśnia, w szczególności nie wyjaśnia tematu tzw. weryfikacji.
Nie można weryfikować się wzajemnie krzykami.
Tak samo nie można krzykami i pomówieniami zarzucać ludziom, że nie są zweryfikowani, albo odmawiać im weryfikacji.
Nie wierzę, by Bruce Moen zalecał dla weryfikacji, to, co się dzieje na forum choćby w tych tematach:

http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... sc&start=0

http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... highlight=

http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... php?t=1908

Pozdrawiam z Bogiem i z miłością :D

Pozdrawiam szczególnie serdecznie Roxanne, która jako jedyna zabierając głos w ostatnim wątku zachowała zdrowy dystans do rzeczy, do zjawisk i do osób.
Serdeczności, Roxanne :D

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » sob lut 18, 2012 9:46 pm

OK pogadaj z Roxanne. Ja tu tylko sprzątam :).
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Shining Light

Post autor: Shining Light » sob lut 18, 2012 10:02 pm

A ja jestem tylko jednym z przechodniów, gości, którzy jak sama napisałaś w innym miejscu ma prawo być dosłownie przerażony tym co widzi na forum, bo widzi to ostrzej niż stali uczestnicy forum.
Przecież takie rzeczy i sytuacje się oczyszcza a nie chowa pod dywan.

Pozdrawiam

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » sob lut 18, 2012 10:18 pm

No właśnie próbuję oczyszczać publicznie. Po to ten miesiąc, by zobaczyć czy forum rozkwitnie i ludzie skupią się wreszcie na tym, co rozwija, czy przeciwnie, będą się dalej kłócić i nie będzie żadnych postępów, a może nawet zubożeje.

Patrzysz z punktu widzenia sympatii do Włodka (masz do tego pełne prawo), ja staram się patrzeć z punktu widzenia forum jako całości.

Popatrz na to:
http://afterlife-knowledge.com/cgi-bin/ ... retrievals
i inne:
http://afterlife-knowledge.com/cgi-bin/ ... _knowledge
http://afterlife-knowledge.com/cgi-bin/ ... ard=partex
itd.

Czy u nas tak być nie może? Nie dorośliśmy to tego?
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Shining Light

Post autor: Shining Light » sob lut 18, 2012 10:37 pm

Nie mnie oceniać kto do czego dorósł, czy nie dorósł.
Na Centrum patrzę nie z punktu widzenia Włodka, bo jego wszyscy tu dość dokładnie doświadczacie. To jego sprawa, co z tego przyjmie i wykorzysta, a co nie. Tego też nie chcę oceniać, bo wiele z Waszych działań nie płynie z miłości, lecz z nienawiści.
To już sobie Włodek tam rozsupła i oceni.

Bardzo dobrze, że pokazałaś te przykłady z oryginalnego forum Bruce'a Moen'a, bo one dokładnie obrazują to, o co w tym wszystkim chodzi.
Forum nie jest do uprawiania walk Czarnych Magów czy jakichkolwiek innych podjazdów. Forum ma swoją misję pięknie gdzieś tu zapisaną i trzeba się jej trzymać.
A jeśli ktoś się nie chce trzymać, w szczególności nie przestrzega ogólnego prawa i regulaminu to przecież nie jest dobrze i ktoś powinien z tym robić jakiś porządek.

Tymczasem na oczach wszystkich ujawniano tu prywatna korespondencję Włodka, omyłkowo posłaną do kogoś innego, wyciągano liczne szczegóły prywatnych rozmów, jego sprawy osobiste i rodzinne, pomawiano go bez jakichkolwiek dowodów w różnych sprawach i zamieniono forum w śmietnik o czym wyraźnie napisał pik33, który jest z Wami od 5 lat i nie zauważyłem, by był jakimś szczególnym przyjacielem Włodka.

http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... 1765#21765

Aby dojść do jakości wzorca forum Bruce'a Moen'a trzeba po prostu trochę innego podejścia do forum, niż dotychczas. Oczywiście administracja ma bronić przestrzegania regulaminu i to dla mnie jest oczywiste.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » sob lut 18, 2012 10:50 pm

Grzebanie w prywatnych sprawach Włodka również uważam za karygodne, nieetyczne i zwyczajnie wstrętne. Niestety przez długi czas forum było zostawione samo sobie i zmieniło się w tym czasie w śmietnik.
Później wróciłam i być może byłam zbyt łagodna w moderacji, bo ograniczałam się do usuwania trolli i śmieci...
Ale chyba nie wszystko jeszcze stracone :).

Acha - szykuje się nowy admin forum i bardzo się z tego cieszę :) . Nie ma to związku z obecną sytuacją, przymiarki do tego trwają od dłuższego czasu i w końcu się sfinalizują (mam nadzieję niedługo)... W tej sytuacji to ulga... :)
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

pijawka

Post autor: pijawka » ndz lut 19, 2012 11:16 am

:)
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 1:40 pm przez pijawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » ndz lut 19, 2012 12:11 pm

Shining skoro nie chcesz osądzać, to nie rób tego. Zarzuca nam przemycanie pewnych tresci, zarzuca nam, że nie kierujemy się miłością. Czym ty się nią kierujesz osądzajac nas? Porównujesz nas do Hitlerowców, szczególnie administratorów. Ta wiadomość PW, którą ujawnił Paul przestała być prywatną kiedy ją otrzymał. Bronisz człowieka, który z tego forum zrobił bagno, a potempiasz pozostałych, którzy rzeczywiście chcą jak najlepiej dla forum.
Czy tak rozumiesz miłość?
Najpierw wiara, później dowód.

pijawka

Post autor: pijawka » ndz lut 19, 2012 12:21 pm

:)
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 1:40 pm przez pijawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » ndz lut 19, 2012 12:30 pm

Szczerze to wina nie leży tutaj w jednej osobie. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to co się dzieje na forum.
Wszyscy przedstawiają swój punkt widzenia i każdy myśli że to co mówi jest najwłaściwsze, ale może popatrzmy na to wszystko z dystansu i z punktu widzenia miłosci? Wiem że czasem to jest troszke ciężkie, ale gdyby wszyscy pisali tutaj przez pryzmat miłosci, to te forum było by ostoją miłosci i mądrości. Wtedy moglibyśmy się wiele nauczyć.
Powinniśmy się wspierać, a nie prowadzić między sobą wojen. Potrzeba nam tutaj więcej zrozumienia i przede wszystkim zaufania w uczciwość, szczerość i dobre intencje forumowiczy. Bo bez tego te "wojny" będą prowadzone bez końca.
Zajmujemy się Rozwojem Duchowym, dążymy do Oświecenia, do uzyskania ogromnej Mądrości i przede wszystkim Miłosci, więc skończmy wdawać się w nudne sprzeczki i zaufajmy sobie nawzajem.
To że prowadzimy miedzy sobą takie ostre sprzeczki pokazuje nam że jeszcze dużo musimy się nauczyć.
Wydaje mi się że to forum powinno być pełne istot światła, które wspierają się i wspólnie pomagają. Może spróbujmy zacząć działać grupowo, a nie indywidualnie?

pijawka

Post autor: pijawka » ndz lut 19, 2012 12:35 pm

:)
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 1:40 pm przez pijawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » ndz lut 19, 2012 1:35 pm

Mam podobne zdanie, Rocker.
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Shining Light

Post autor: Shining Light » ndz lut 19, 2012 2:13 pm

Mirek1 pisze:Ta wiadomość PW, którą ujawnił Paul przestała być prywatną kiedy ją otrzymał.
Z całym szacunkiem, jeśli forumowicze nie rozumieją jakie znaczenie ma zachowanie poufności i prywatności na tym szczególnym forum, gdzie przychodzą ludzie po wsparcie w bardzo intymnych, prywatnych sprawach, to nie należy oczekiwać, że forum będzie budzić zaufanie.

Skądinąd zasada poufności, jest zapisana w regulaminie i ten, kto ją złamał tym ujawnianiem prywatnej korespondencji, powinien być chociaż pouczony o tym, by sobie uświadomił tę zasadę.

Od początku mi się też nie podobało roztrząsanie na publicznym forum prywatnych przypadków określonych konkretnych osób. Takie sprawy załatwia się w zaciszu gabinetu. Na forum można potem dzielić się nie personalnymi refleksjami, dla wzbogacenia wiedzy innych lub rozważenia jakichś spraw.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » ndz lut 19, 2012 3:36 pm

Wiesz Marcinie,jak czytam Twoje posty to tak jakoś do mnie dochodzi bardzo jaskrawo,że jeden post przeczy poprzedniemu czy następnemu............
Pozdrawiam.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pik33
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 19, 2007 8:49 am

Post autor: pik33 » pn lut 20, 2012 6:29 pm

Może warto sobie uświadomić że aniołowie i absolwenci się nie wcielają? Na forach piszą ludzie. Każdy człowiek ma swoje do przepracowania.

Dlatego na forach bywa różnie.

Dlatego niektórzy się wycofują - ja na rok zniknąłem i z CUiO i z Polany. Chciałem odpocząć od wszelkich dyskusji, po prostu. Czym innym się zająłem.

I prawdę mówiąc niewiele mnie obchodzi już teraz wiele spraw. Jak mnie gdzieś żle widzą, wychodzę stamtąd; widocznie tam nie pasuję.

Niektórzy jednak nie wytrzymują i wywalają co im na sercu leży bo ile można być wyzywanym od sił ciemności i najgorszych diabłów?

Może dajcie wreszcie spokój z trollingiem i odbudujmy wspólnymi siłami to miejsce... dyskutując na argumenty ("poglądy pana X nie są zgodne z poglądami Bruce'a Moena") a nie na trolling ("pan X jest durniem")

I może zaznaczyć w regulaminie, że to jednak forum moenowe, a jak komuś to nie pasuje, niech założy własne.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » sob kwie 21, 2012 3:54 pm

Zapomniałam już o tym, że mamy tu taki piękny skarb:

http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... c.php?t=17
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”