''By zylo sie lepiej, wszystkim'' :P

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
BB
Posty: 182
Rejestracja: czw paź 26, 2006 9:18 pm

''By zylo sie lepiej, wszystkim'' :P

Post autor: BB » wt lis 27, 2007 10:32 am

Witam ;)

To juz.. rok? Prawie :)

Cos mnie naszlo i nie daje mi spokoju, wiec wygramolilem sie z lozka i przyszedlem, zeby podzielic sie taka hmmm.. ogolna refleksja :idea:

:znakzapytania: Forum z zalozenia mialo byc profesjonalnie zrobione. Mam jednak wrazenie, ze wyszlo nam forum dla profesjonalistow, co niezupelnie oznacza to samo, prawda? ;) Ci, ktorzy siedza w tym wszystkim glebiej, prawdopodobnie nie maja problemu z odnalezieniem sie tu, natomiast dla osob, ktore dopiero zaczynaja swoja przygode w tym miejscu, lub dopiero co ukonczyly warsztaty, forum moze wydawac sie przytlaczajacym molochem. Logiczna i precyzyjna struktura, pomimo iz jak najlepiej opisana, zwazywszy na ilosc zakladanych tematow, chyba nie do konca spelnia swoja role. Gdybym dzis mial budowac forum od podstaw z pewnoscia zrobilbym to inaczej - prosto i intuicyjnie. Zgodnie z ta zasada postepuje z reszta Bruce w czasie wykladow - nie mowi na nich o wszystkim ze swoich ksiazek zawilym, analitycznym jezykiem ksiazek Boba Monroe, czy wlasnych, bo miejscami takie tez sa. Mowi tak przystepnie i oszczednie, na ile to tylko mozliwe, by trafic do kazdego, doslownie. Jego anglojezyczne forum z reszta tez takie wlasnie jest i rosnie w sile z kazdym rokiem..

:->: Troche z zycia wzietej madrosci:

W zwiazku z dwiema dzialalnosciami gospodarczymi, ktorymi sie ostatnio imam, rowniez przyszlo mi projektowac fora. W jednym przypadku, bylo sobie juz forum budowane przez ponad 25 tys. uzytkownikow od prawie 7 lat (prawie 130 tys. postow!). Posiadalo ono 31 dzialow, w tym niektore podzielone na kolejne. Jako cichy wspolnik odpowiedzialny za przebudowe calosci biznesu od podstaw, wraz z zaprzyjaznionym wlascicielem, co postanowilismy? USUNAC CALE FORUM, tak po prostu :) ...a w jego miejsce wstawic nowiutkie, proste, intuicyjne, koncepcyjne, z gora paroma dzialami, dla - paradoksalnie - jeszcze wiekszej ilosci uzytkownikow :!: Oczywiscie tutaj wciaz pachnie swiezoscia i az tak radykalnie postepowac nie radze ;)

W drugim przypadku to juz zupelnie moja organizacja, gdzie podobnie - z biegiem lat uzytkownicy rowniez liczeni w tysiacach maja w zaledwie kilku dzialach znalezc wszystko, czego im trzeba, tak samo podlegli mi pracownicy, jak i stali klienci. Bez komplikacji.

No dobra.. co na przyklad? Ano na przyklad POMOC i dwa rozne dzialy "Problemy.." - mozna by chyba smialo polaczyc w jeden. Podobnie ze sprawa próśb. Zrodelko bez poddzialow - po prostu Zrodelko, a moze nawet polaczone z Hyde Parkiem? Podobnie PogaDuchy - to mial byc przeciez HydePark, tylko o innej nazwie ;) Wlasciwie cala sekcja OFF-TOPIC, to przeciez jeden wielki HydePark, prawda? Samodzielne Eksploracje i Eksploracje Partnerskie. To chyba najbardziej kluczowe dzialy. A spojzmy na ilosc tematow zalozonych w nich w ciagu roku. Nie ma wiele, mowiac delikatnie.. Moze warto je rowniez skondensowac w pojedyncze dzialy?

To tylko pare luznych sugestii dla zobrazowania idei. Zeby z kazdymi Warsztatami przybywalo AKTYWNYCH uzytkownikow, zeby na dziendobry widok takiego labiryntu nie zabijal w nich dopiero co rozbudzonej eskcytacji i ochoty kroczenia droga przez Nieznane, tak ladnie im zarysowanej i odkrytej w niezwykle prostych cwiczeniach. Zeby bylo przyjazniej i jakos po ludzku :) To tu w koncu maja stawiac kolejne, pierwsze kroki..

Asiu, Krzysiu.. Rozwazcie to. Tyle ode mnie. Juz mnie ta troska przestala meczyc i pozwoli mam nadzieje odespac, bo kladlem sie o 5:00 ;) To tyle samooklamywania sie, bo juz sie na pewno nie poloze :P

Znikam..

Powodzenia!

Szymon
Posty: 62
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 5:17 pm

Post autor: Szymon » wt lis 27, 2007 4:24 pm

Dało mi to do myślenia.

Sam jako ktoś interesujący się informatyką dobrze wiem, jak to jest prowadzić forum internetowe. Wiem też jak trudno jest je trzymać "w garści", a co za tym idzie wiem też, że nie ma niestety rozwiązań idealnych i niestety, ale nie jest takie proste wprowadzić rewolucyjne zmiany, które mają być udane.

Nie wiem czy "trzeba", więc powiem: "można by" coś tutaj uprościć. Ogólnie BB mówi o złej organizacji działów. Zgadzam się z tym - można to zrobić ładniej, bo przyznam szczerze, że wchodząc tutaj pierwszy raz taki mętlik i miszmasz działów i poddziałów jedyne co robi to odstrasza, a nie dodaje splendoru czy poczucia "profesjonalności".

Łatwo mówić, trudniej zrobić. Proponuję zmniejszyć do minimum ilość działów - po prostu wszystko zgeneralizować. Tak jest najpraktyczniej. :-)
Obrazek

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » wt lis 27, 2007 9:07 pm

Moi drodzy, dzieki za cenne sugestie. Zgadzam sie calkowiecie, co wiecej moge nawet stwierdzic to samo w imieniu Krzysia. Czytacie nam w myslach:-)
Od dawna myslimy o uproszczeniu forum.
"Łatwo mówić, trudniej zrobić." Swieta prawda.
Wszystko tu jest na barkach Krzysia, (sama niewiele jeszcze znam sie na sprawach technicznych), do tego oboje mamy rodziny, prace i czas jakos coraz bardziej sie kurczy (nie wiem, jak to mozliwe, bo przeciez on nie istnieje, a jednak;-) Uzbrojmy sie na chwilke w cierpliwosc.
Pozdrowionka

Roxanne
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Szymon
Posty: 62
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 5:17 pm

Post autor: Szymon » śr lis 28, 2007 8:06 am

Hej Roxanne, ale forum to dobro wspólne - kto powiedział, że tylko 2 osoby muszą nad nim pracować zaniedbując do tego swoje rodziny? :D Ustalmy wspólnie co poprawić, a jeżeli nikt nie będzie miał tego ochoty zmieniać od strony technicznej to ja mogę pomóc - zarządzać takim czymś potrafię, podstawy znam. A jak chcecie jakieś ultra skomplikowane zmiany to mogę wam kogoś polecić. ;)
Obrazek

pik33
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 19, 2007 8:49 am

Post autor: pik33 » śr lis 28, 2007 9:30 am

To prawda że to forum jest ZA skomplikowane... i m.in. dlatego mnie tu mało. Gubię się, choć uczestniczę w takich forach od x lat a klkoma nawet administrowałem.

To jest phpBB, więc pola manewru jest dużo i nie trzeba wyrzucać wszystkiego i zakładać od nowa. Tu się daje przenosić i łączyć tematy i kategorie, o ile dobrze pamiętam... więc forum można by potraktować ewolucyjnie.

Byłbym za tym, żeby zmniejszyć ilość kategorii do <10. Szybciej będzie przejrzeć, łatwiej coś napisać i odpowiedzieć.

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » śr lis 28, 2007 10:27 am

Ja nie widzę w tym forum nic skomplikowanego.
Przecież jest napisane co który dział zawiera i o czym w nim piszemy.
Poza tym klikam codziennie "posty od ostatniej wizyty"i mam czarno na białym co nowego ktoś napisał :)
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

Szymon
Posty: 62
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 5:17 pm

Post autor: Szymon » śr lis 28, 2007 4:38 pm

ewa.fortuna1 pisze:Ja nie widzę w tym forum nic skomplikowanego.
Przecież jest napisane co który dział zawiera i o czym w nim piszemy.
Poza tym klikam codziennie "posty od ostatniej wizyty"i mam czarno na białym co nowego ktoś napisał :)
A co z osobami szukającymi czegoś konkretnego? Mogą pogubić się w gąszczu działów. Oczywiście paradoksalnie im więcej działów tym konkretniej, ale tylko dla siedzących w temacie. A co z nowymi? Wchodzę na forum a tu jakieś eksploracje partnerskie, aspekty... WTF?

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » czw lis 29, 2007 11:09 am

Szymon pisze:[ Wchodzę na forum a tu jakieś eksploracje partnerskie, aspekty... WTF?
No ale to forum o tym własnie jest. Jak ktos nie ma pojęcia czym zajmuje się Bruce Moen,co to są esploracje,to nie ma czego tutaj szukac,no bo niby co tutaj chciał by znaleśc.
Nie piszemy [jak na 100 innych forach]o czakrach,świadomym śnienu...itp :)
Jeżeli parę osób podziela Twoje zdanie,to pewnie macie racje,ale co wyrzucic,a co zostawic?
Duzo osób jest zarejestrowanych,ale nie udzielają sie na forum i czasem zastanawiałam sie dla czego :?
Przeciaz wszyscy oni poszli w jakimś celu na warsztaty,mają na pewno jakieś swoje małe sukcesy w odzyskaniach,wiec szkoda,że sie z nami tym nie dzielą.
Często zaglądaja tu osoby,które proszą o pomoc bo zmarł im ktoś bliski i nie mogą doczekac sie na odpowiedz. Powód jest prosty. Każdy z nas ma swoje życie,swoje problemy,napięty plan dnia i po prostu nie ma czasu żeby wygospodarowac godzinę i nawiazac kontakt ze zmarłym.
Nikomu się nie chce robic wspólnych eksploracji poniewarz to tez wymaga czasu i chęci. Zapał do takiego czegoś jest na ogół zaraz po zajeciach,kiedy jesteśmy wszyscy mocno podekscytowani i próbujemy sprawdzic swoje umiejetności.
Potem zapał znika i tyle.
Może NOWE osoby podpowiedzą jakie zmiany chcieli by widziec?
Może coś usuńmy i dodajmy jakiś nowy dział nowy wątek? Może ktos chciał by sie pochwalic jakimiś niewytłumaczalnymi sytuacjami, ze swojego życia typu: duchy,UFO lub jakie inne zjawiska?
Malo sie dzieje na forum,bo tak jak pisałam wczesniej,nie chce sie już nikomu podróżowac ..gdzis tam..widzic coś tam....i do końca nigdy czlowiek nie jest pewny tego co widział.Na odzyskania tez trzeba miec czas i chęci i jakos dla tego tak wszystko przygasło.
Napisałam sporo,ale własciwie tez nie przedstawiłam,żadnych sensownych rozwiazań,bo nie wiem co mogła bym zaproponowac. Myślę,że w tej kfesti nowe osoby miały by wiele do powiedzenia: co i jakie tematy mogli byśmy tu poruszac,a admin powinien usunac działy do których praktycznie nikt nie zaglada i nic sie tam nie dzieje.
;)
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » czw lis 29, 2007 1:27 pm

Witajcie, dzięki za zainteresowanie BB i pozostali. Podzielamy Wasze zdanie co do gąszczu działów i poddziałów. Na samym początku mojej pracy administracyjnej na tym Forum zgłosiłem chęć wprowadzenia wielu zmian mających na celu m.in. uproszczenie... były one mocno rewolucyjne i nie dziwię się w sumie, że zostały odrzucone.
Muszę przyznać, że prawdą jest brak czasu. My np. (ja i Conchita) właśnie kupujemy sobie dom, potem będziemy go remontować, nie wspomnę o dwójce urwisków na głowie:) przydałaby się pomoc w administracji, kilka doświadczonych osób.
Forum powinno być tworzone pod osoby początkujące, nie znające terminologii, mało tego, nie znające się specjalnie na komputerach, internecie i forach internetowych. Takich nowicjuszy jest moim zdaniem najwięcej. Są to często osoby z kręgów ezoterycznych nie działające w ogóle w internecie. To są moje przypuszczenia.
OK, podejmę pewne kroki, co by był jakiś postęp (co tam praca, nie ucieknie).
Pozdro!
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » czw lis 29, 2007 11:09 pm

Dzieki za propozycje pomocy Szymon.
Jesli mam byc szczera, to zastanawialam sie, czy kogos nie poprosic, ale postanowilam poczekac. No i prosze mowisz i masz :-) Bardzo lubie takie manifestacje :-)

Jestem jak najbardziej za zmianami i to radykalnymi. Mysle, ze warto, zeby to forum nie dotyczylo tylko i wylacznie pracy technika Bruce'a, to bardzo zaweza horyzonty...
W moim zalozeniu mialo byc to forum dotyczace zmiany przekonan, wydostawania sie z iluzji itp. Tak to rozumiem.

Jesli macie jeszcze jakies propozycje, piszcie prosze. W koncu to jest forum dla Was :-)
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » sob gru 01, 2007 10:24 pm

W moim zalozeniu mialo byc to forum dotyczace zmiany przekonan, wydostawania sie z iluzji itp. Tak to rozumiem.
Dla mnie brzmi to maksymalnie atrakcyjnie! Metoda Moena jest ok, ale właśnie nie czułam tego celu tutaj, raczej odzyskania i weryfikacje. A mi się trochę pozmieniało z tą metodą, uczę się właśnie podróży innym ciałem... Ale forum wyrywania się z iluzji, totalnie praktyczne w tu i teraz to jest to!!!!
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Szymon
Posty: 62
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 5:17 pm

Post autor: Szymon » ndz gru 02, 2007 7:50 am

Conchita pisze:
W moim zalozeniu mialo byc to forum dotyczace zmiany przekonan, wydostawania sie z iluzji itp. Tak to rozumiem.
Dla mnie brzmi to maksymalnie atrakcyjnie! Metoda Moena jest ok, ale właśnie nie czułam tego celu tutaj, raczej odzyskania i weryfikacje. A mi się trochę pozmieniało z tą metodą, uczę się właśnie podróży innym ciałem... Ale forum wyrywania się z iluzji, totalnie praktyczne w tu i teraz to jest to!!!!
Niestety, to że inni pomogą ci i dadzą gotwą, wypracowaną wspólnie metodę wyrwania się z iluzorycznego świata nic ci nie da, bo w ten spoób popadasz w kolejny system przekonań.

Darek Sugier świetnie to opisał - kazał na końcu swojej książki zapomnieć o tym, że się ją czytało i oddać komuś, kto jeszcze nie słyszał o OBE. Dlaczego? Żeby nie truć sobie głowy jego odkryciami i zdobyć WŁASNE!
Innymisłowy - samemu niszczcie swoją iluzję, tak będzie bezpieczniej i efektywniej. Na prawdę.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » ndz gru 02, 2007 5:26 pm

Nie Szymon, to nie tak:). Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas oczekiwał od innych podania metody na wyrwanie się z iluzji...

Tu jest coś innego - coś w rodzaju wspólnoty ludzi dążących do podobnego celu, jak buddyjska sanga, w której buddyści znajdują wsparcie w trudach samotnej walki z własnymi ograniczeniami i poznawania siebie. To się czuje - jak czytam sobie posty innych to dodaje mi sił:). Poza tym każdy jest inny przez co jego doświadcza innych rzeczy, więc z założenia nie doświadczę rzeczy, które inni mają na swojej drodze (znasz OOBE to wiesz o co chodzi). Fascynujące jest poczytać o czymś, czego nie doświadczam lub doświadczam, ale w inny sposób...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”