Ratowanie Forum

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
FREYA
Posty: 226
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 7:49 pm

Ratowanie Forum

Post autor: FREYA » ndz maja 10, 2009 2:24 pm

Ponieważ nie mogę ( z przyczyn technicznych)odpowiedzieć na apel Roxy w założonym przez Nią temacie "Cywilizacje- Zamknięcie Forum", piszę tutaj.

Roxanne myslę że Forum wesprze parę osób. Częśc zwrócila sie do mnie na PW i myśle że te osoby zadziałają. Musisz wziac poprawke na działanie poczty. Ja sama jeszcze w zeszłym tygodniu wysłałam pieniążki i wkrotce powinny dotrzec.
Prosimy Cie o jeszcze troszkę cierpliwosci:).
Pozdrawiam, Freya
"Można odejść na zawsze - by stale być blisko".
Ks. Twardowski

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz maja 10, 2009 2:28 pm

Jola, dzięki, to na pewno pomoże.
Tylko pytanie brzmi: czy to jeszcze ma sens? Skoro forum obecnie przypomina jakiś irracjonalny reality show, dosłownie na poziomie big brothera?

Albo raczej w kamiennym kręgu :-)))
Czy Wam się nie chce jeszcze z tego wszystkiego śmiać? Do łez?
Ostatnio zmieniony ndz maja 10, 2009 5:53 pm przez Roxanne, łącznie zmieniany 1 raz.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » ndz maja 10, 2009 2:45 pm

Kurcze nie czytam wszystkich postów bo ......szkoda mi marnować czas i czytac Wasze słowne przepychanki i dla tego przeoczyłam post o wsparciu finansowym
Ja tez sie dokładam.
:) i juz pisze do Joli.
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

FREYA
Posty: 226
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 7:49 pm

Post autor: FREYA » ndz maja 10, 2009 7:18 pm

Widzisz Joasiu zależy nam!

Wszyscy się uczą na błędach. Może właśnie TO nam było potrzebne?

A propo`s głosowania (Twojej ankiety) nie mogę oddac głosu , ankieta nie działa! Zrób coś , bo pewnie wszyscy chcą zagłosować za "niezamknięciem forum" :D
"Można odejść na zawsze - by stale być blisko".
Ks. Twardowski

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz maja 10, 2009 7:36 pm

Niewątpliwie, wszystko ma jakiś cel ;-)

Sprawdziłam, u mnie wszystko działa...(ankieta).
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » ndz maja 10, 2009 7:54 pm

Nawet nie żartujcie z zamykaniem tego forum. Była by to przeogromna strata, dotykająca naprawdę wiele osób. Już zgłosiłem swoją chęć pomoc na pw. Niebawem też dorzucę parę groszy. A teraz podstawowe, od dawna gryzące mnie pytanie:

Dlaczego forum nie jest stworzone na darmowym serwerze, którego nie trzeba by było opłacać? Sam stworzyłem już 2 fora oraz administrowałem kolejne, bardzo rozbudowane które trwa od ponad 6 lat w "doskonałym zdrowiu" i ma tysiące użytkowników. Dlatego dziwię się, że to forum musi działać na płatnym serwerze.

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz maja 10, 2009 7:59 pm

Dlatego Daltarze, że osoby, które je tworzyły tak to zrobiły (najlepiej jak potrafiły i jak pozwalało i na to doświadczenie), forum poza tym jest powiązane ze stronę Bruce'a. Pisałam Ci już o tym na priv zresztą przecież, odpowiadając na Twoje postulaty i oczekiwania, chyba że zapomniałeś?

Są różne fora, np. zaprzyjaźnione huna.net.pl, działające na płatnych serwerach, również jest tam praktykowane wsparcie i nigdy nie widziałam, żeby ktoś narzekał.

Poza tym, właśnie dzięki pomocy merytorycznej gospodarza wspomnianego forum, będziemy instalować tutaj reklamy, być może to rozwiąże sprawę w przyszłości.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » pn maja 11, 2009 7:55 am

Ja też nie mogę głosować w ankiecie. Wyświetlają się wyniki zamiast strony do głosowania...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pn maja 11, 2009 8:00 am

hmm, wstawiłam ankietę od nowa, może teraz będzie już ok
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pn maja 11, 2009 8:14 am

Dzis tez nie dziala. W okienkach do zaglosowania sa nietypowe pionowe kreseczki. :?:

No to na razie dzialamy bez glosowania. ;)

Leoncio
Posty: 323
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:26 am

Post autor: Leoncio » pn maja 11, 2009 9:54 am

U mnie też nie działa,ale nie widzę powodu do zamykania forum -pomimo nieporozumień to uważam to forum za bardzo dobre.No i jestem mile zaskoczony bardzo rozsądnym podejściem Roxi do sprawy. :)

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » pn maja 11, 2009 11:35 am

Roxanne pisze:Dlatego Daltarze, że osoby, które je tworzyły tak to zrobiły (najlepiej jak potrafiły i jak pozwalało i na to doświadczenie), forum poza tym jest powiązane ze stronę Bruce'a. Pisałam Ci już o tym na priv zresztą przecież, odpowiadając na Twoje postulaty i oczekiwania, chyba że zapomniałeś?
Oczywiście, że pamiętam, ale dalej czegoś tu nie rozumiem i albo świadczy to o moim totalnym ograniczeniu, albo wiem lub nie wiem o czymś, czego Wy nie wiecie?:lol: Dlaczego w wyniku zmiany sytuacji oraz pojawienia się nowych możliwości, nie można przejść na forum bezpłatne i bezproblemowe. Oczywiście za zgodą osób, które forum tworzyły. Nie przeszkadza to również w powiązaniu tego forum z oficjalnymi forami Bruce'a Moena. Tu nie chodzi oto, że ktoś narzeka na potrzebę składek. Zastanawiam się tylko jaka jest tego celowość, skoro czynność ta jest pracochłonna i czasochłonna, a w niczym tego forum nie wzbogaca. Nie wiem, może jestem zbyt praktyczny czy wychodzi ze mnie pragmatyk, ale czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na bardziej szczytne cele? Może osoby które zakładały to forum nie wiedzą, że można je prowadzić i utrzymywać zupełnie za darmo?
Asiu, ja naprawdę chcę tylko pomóc i moje zainteresowanie tą sprawą jest przejawem mojej dobrej woli, a nie chęci wtrącania się w mechanizmy i układy dzięki którym to forum istnieje.

Pozdrawiam serdecznie!

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » pn maja 11, 2009 12:01 pm

No ciekawy pomysł,bo Asia i tak pewnie nie uzbiera całej kwoty.
[b]ile kosztuje miejsce na serwerze i jakie są jeszcze dodatkowe opłaty czyli domena..itp?
Osoby które już wysłały pieniądze lub które maja zamiar wysłać, niech napiszą oficjalnie na forum jaka kwotę przeznaczają na pomoc. Bedziemy widzieli ile jesteśmy w stanie uzbierać,a ile jest potrzebne. Nie ma co tego utajniać.
Na innym forum na którym tez sie udzielam potrzebne było 800 zł,zeby forum dalej istniało.
Powstała lista osób włacajacych. Ludzie różnie dawali,30,50,raz chyba było 100 zł i nagle jeden pan z Zakopanego wpłacił cała potrzebna kwote 800 zł!!!
Pieniadze które juz wpłacilismy nie były oddawane,tylko trzymamy je na na rok 2010 :D
Ja wyśle 50 zł
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » pn maja 11, 2009 1:15 pm

Mogę zaoferować swoją pomoc jako moderator wspomagający (o ile forum utrzyma się). Moderuję już obeforum.pl i nie mam z tym żadnych problemów. Mogę wspomagać, bo u mnie jest tak, że czasami zaglądam na forum i kilka razy dziennie, a czasami mam przerwy ponad tydzień itp., więc mogę uzupełniać innego moda...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Herbina
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 11:22 pm

Post autor: Herbina » pn maja 11, 2009 5:51 pm

Chetnie wyslalabym kase juz jakis czas temu, prosilam Freye o numer konta wraz z kodem Swift, poniewaz mieszkam za granica , ale w odpowiedzi dostalam tylko adres domowy, z info, ze na ten adres mamy przysylac pieniadze. Ja moge wyslac tylko przelewem, a do tego potrzebuje nr. konta z tym kodem, jezeli takiego konta nie ma to moge wyslac dopiero jak bede w Polsce ( dlatego sie nie odzywalam bo odlozylam wyslanie kasy na ten czas - 22 maja) na ten podany adres, jezeli jest konto to prosze o przeslanie mi tego na pryw . Majac numer konta z tym kodem moge wyslac kase juz po jutrze, nie wiem, czy to dobry pomysl z podawaniem sumy, ale skoro tak ma byc to podaje, wysle 120 zl.
Pozdrawiam.

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » pn maja 11, 2009 6:26 pm

Podpisuję się pod postem Herbiny. Gdybym otrzymał numer konta, to przelew zrobił bym jeszcze dzisiaj (zgodnie z zaleceniem deklaruję: 100 zł ). Otrzymałem dane do wysyłki od Frey, ale od paru dni nie mogę wybrać się na pocztę, bo mi po prostu kompletnie nie po drodze. Pomijam już sprawę odstania parudziesięciu minut w kolejce. Przelew to kwestia kilku klików myszką i leci.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pn maja 11, 2009 6:34 pm

Jak sie przesylki podziela na pocztowe jesli tylko mozna i kontowe, jesli nie mozna - to nie jest zle. Chodzi o to, by fiskus nie zsumowal sobie zbyt duzej kwoty dodatkowego przychodu na koncie osoby prywatnej. Tak doradzal moj starszy syn - admin na forum fanow kolejek. Oni maja osobowosc prawna jako stowarzyszenie i tam zbieraja darowizny na swe forum. Na kontach stowarzyszen, darowizny sa zwykla rzecza, a nie jakims nietypowym ruchem na koncie.

Herbina
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 11:22 pm

Post autor: Herbina » pn maja 11, 2009 6:40 pm

Nie wiem, Jolu jak Ci sie udalo wyslac kase, ja 2 lata temu chcialam wyslac poczta z Niemiec i mi powiedziano, ze poczta juz nie mozna, wyslalam wtedy western union (firma wysylkowa) i za wysylke zaplacilam bardzo duzo, tak wiec osobom z zagranicy latwiej na koto, kazdy bank ma swoj kod swift, wystarczy o niego w banku zapytac. Jezeli konta nie ma to proponuje zalozenie .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”