Cywilizacje

Focus 34/35: sfera poza zasięgiem ludzkiej myśli, miejsce przebywania obcych inteligencji, obserwujących Ziemię i zmiany w niej zachodzące..
za_mgłą

Cywilizacje

Post autor: za_mgłą » wt kwie 28, 2009 8:42 am

wstep
rozwiniecie
zakonczenie
material dochodzi do siebie :) dotyczy Atlantow i Kasjopejan. mile widziane beda tez inne prace.
Szary, licze na Ist wing :)


pozdrawiam

szaryprorok
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:41 am

Post autor: szaryprorok » wt kwie 28, 2009 11:26 pm

Jej...wszedłem a tu do mnie info : ) wiem że wiedziałaś...

już zamieszczam ...

na wstępie chciałbym gorąco podziękować Jolancie Niemczuk bez której ta praca była by pełna błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych...i było by mniej wątków..dzięki :):):)
stajemy się coraz bardziej sobą..przyszłość rysuje się piękna :)

szaryprorok
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:41 am

Post autor: szaryprorok » wt kwie 28, 2009 11:26 pm

Analiza strony WingMakers.pl
związanej ze stosunkami globalnymi jak i ponad globalnymi pod kątem jej przydatności dla osób zainteresowanych tematyką

Międzynarodowe prawo kosmiczne zakłada w swoich artykułach prawnych możliwość istnienia obcych cywilizacji, czego konsekwencją jest niedoprecyzowana kwestia stanowienia władzy w kosmosie, jak i brak stwierdzenia, iż kosmos jest dziedzictwem wyłącznie ludzkości - w rozumieniu mieszkańców planety Ziemia.

Historia analizowanej strony:

„23 listopada 1998 roku w Internecie pojawiła się strona internetowa www.wingmakers.com. Przez ponad dwa lata strona pozostawała bez interaktywności. Na początku 2001 roku strona WingMakers zaczęła przejawiać interaktywność i na wiosnę odpowiadać na e-mailowe pytania osób, za pośrednictwem opiekuna strony, Marka Hempela, który działa jako łącznik. Strona w chwili obecnej ma ponad 2 miliony odwiedzin i uważana jest za jedną z najbardziej prowokujących do myślenia witryn w Internecie”.

Analiza strony WingMakers została wybrana przez Nas z powodu swojej prawdopodobnej roli jaką odegra w niedługiej przyszłości jako kolejny poziom stosunków miedzynarodowych.

Poziom ten byłby kolejnym i szerszym poziomem stosunków. Poziomy współpracy, wymiany informacji, kultury i technologii można rozpatrywać w poziomach - od najmniejszego: sub-regionalnych; regionalnych; narodowych; między narodowych jak i globalnych. Poziom, którego analizę przedstawiamy byłby kolejnym poziomem-ponad globalnym. Nazwa poziomu mogłaby brzmieć w zależności od szerokości kontekstu: ponad globalny, galaktyczny, między galaktyczny, uniwersalny (najszersze pojęcie).

Fakt aktywności państw w sferze kontaktu z obcymi cywilizacjami jest coraz bardziej nagłaśniany. W ostatnim czasie w Internecie pojawił się artykuł o planach budowy lądowiska i pierwszej ambasady międzyplanetarnej dla obcych cywilizacji w Kazachstanie. Przywódcy państw zdają sobie sprawę, iż wymiana informacyjna jak i technologiczna mogłaby przynieść skokowy postęp w świadomości cywilizacji ludzkiej jako takiej, oraz wpłynąć pozytywnie na problemy gospodarcze i społeczne.

Strona internetowa posiada zasięg globalny i jest przetłumaczona na wiele języków, obok bazowego: angielskiego; na niemiecki i na polski. W niniejszej pracy analiza obejmuje polską stronę: http://wingmakers.pl/ .

Strona tytułowa posiada banner - obrazek tytułowy - na którym widnieje planeta Ziemia otoczona przez spiralnie schodzące schody. Ta fraktalna metafora może oznaczać przekazanie informacji z „góry” - od obcej cywilizacji; bądź możliwość wzniesienia się mieszkańców Ziemi w górę: ich samopoznanie jak i ewolucja w „górę”. Po lewej stronie obrazka tytułowego znajduje się tytułowa nazwa strony: WingMakers™, oraz informacja iż jest to „polskojęzyczne repetytorium”.

Poniżej bannera istnieją linki do radia internetowego, w którym zamieszczona jest muzyka; glosariusz oraz akronimy. Po prawej stronie pod bannerem zamieszczona jest zakładka „szukaj”, a pod nią zakładki do działów: Strona główna, Książka, Dr Neruda, Eseje Filozoficzne, Malowidła, Muzyka, Poematy, Skrypty, Rozszerzenia, Sekcja P&O, Multimedia, Faq’s, News, Downloads, Odnośniki, Dział techniczny. Powyżej bannera widnieje link „WMM”, przez który można przejść do stron powiązanych z tematyką strony o WingMakers.

Główne pole strony mieszczące się na środku traktuje wstępnie o tematyce strony, materiałach, które się na niej znajdują. Istnieje również odniesienie do strony macierzystej - w języku angielskim - oraz link do prezentacji opisującej historię oraz zasoby strony (prezentację można pobrać z linka).

Przydatność strony według jej autorów jest istotna, gdyż pozwala ostatecznie na kontakt z „cywilizacją centralną” - jak ją nazywają. Według autorów cywilizacja centralna była odpowiedzialna za konstrukcję genetyczną ludzkiej postaci, a Ziemia jest jej „biblioteką genetyczną”, czyli miejscem magazynowania dobrze skonstruowanych modeli genetycznych, które „przewożą” w sobie życie - nazywane przez tę cywilizację: światłem pierwszego źródła. Autorzy utrzymują, iż tak jak w programach komputerowych, oprogramowali materiał genetyczny ludzi tak, że pewne kluczowe informacje aktywują w nich możliwość: ewolucji, odkrycia naukowych dowodów na istnienie duszy, oraz kontaktu z „rasą centralną”. Jest to bardzo wyszukana forma kontaktu. Jak autorzy nadmieniają na wstępie część danych zebranych na stronie ma wymiar metaforyczny i nie powinny być brane dosłownie, gdyż istotą jest tu pewna filozoficzna wizja.

Metoda komunikacji jest tu złożona i wykracza poza mechanizmy używane w komunikowaniu medialnym - w takiej postaci, z którą najczęściej mamy do czynienia w mass mediach. Pierwszą zasadnicza różnicą jest bogactwo wachlarza metod użytych do przekazu. Mamy tu książkę opisująca historię, prezentację multimedialną, poematy, eseje filozoficzne malowidła oraz muzykę. Sposób odbioru materiałów wykracza poza sferę analityczną - która jest domeną lewej półkuli mózgowej. By przekaz mógł być całkowicie czytelny potrzebna jest też analiza estetyczna związana z myśleniem abstrakcyjnym - domena prawej półkuli mózgowej. Zaletą takiego układu jest duża interaktywność ułatwiająca przekaz: istnieją osoby posiadające różnorodne upodobania estetyczne, oraz zdolności analityczne w różnym stopniu. Taka wielostronna forma przekazu ma szansę dotrzeć do każdej z tych grup.

Analiza poszczególnych części:

1. Książka: Zawiera w sobie opis sposobu, w jaki doszło do odkrycia miejsca pozostawionego przez „rasę centralną” oraz zasobów tego miejsca, które po przetworzeniu znalazły się na stronie. Publikacja zawiera zarys historyczny organizacji, która brała udział w odkryciu, jej cele, oraz funkcje osób tam pracujących.
2. Dr Neruda: Dział ten pozwala zapoznać się czytelnikowi z zarysem działań organizacji, która przyczyniła się do odkrycia. Formą przekazu w tym dziale jest wywiad z Doktorem Nerudą.
3. Eseje Filozoficzne: Dział zawiera materiały, które są - według autorów - częścią przekazu pozostawionego przez „rasę centralną” w miejscu znaleziska. Eseje pogrupowane są wedle komór miejsca ich odkrycia. Twórcy utrzymują, iż miejsce odkrycia posiada 24 komory.
4. Malowidła: Dział zawierający malowidła z 24 komór.
5. Muzyka: Dział z muzyką z 24 komór - dostępnej również w radiu internetowym ze strony.
6. Poematy: Dział z poematami z 24 komór. Forma przekazu: utwory wierszowane.
7. Skrypty: Dział w którym analizowane są zagadnienia związane z kontaktem. Forma przekazu: analityczna i filozoficzna.
8. Rozszerzenia: Dział w przygotowaniu. Zawiera wiersze i dyskursy twórców.
9. Sekcja P&O (pytania i odpowiedzi). Poza odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, zawiera również wywiad z twórcą strony.

Strona WingMakers może mieć dużą przydatność dla osób, które zainteresowane są prawdopodobnym przyszłym rozszerzeniem stosunków i komunikacji wykraczających poza cywilizację ludzką. Perspektywa tych stosunków jest całkowicie rewolucyjna wobec stosunków, z którymi ludzkość ma do czynienia dziś, oraz jakie miały miejsce w historii formowania się stosunków. Jest to komunikacja i powstawanie zależności tworzone przez wszystkie jednostki, przez wszystkich ludzi. Ta relacja jest bliższa ideałowi relacji międzyludzkich i międzycywilizacyjnych, gdyż odrzuca nieskuteczną demokrację pośrednią, w której jednostka posiada jedynie wpływ na wybór władz, które nią rządzą, a nie może sama stanowić - w bezpieczny i dobry sposób dla siebie jak i dla całej ludzkości - o swoim bycie. Założenia te nie burzą w żadnym wypadku idei utrzymania cywilizacji ludzkiej, gdyż ostatecznie, to ludzie decydują o swoim bycie.
stajemy się coraz bardziej sobą..przyszłość rysuje się piękna :)

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » śr kwie 29, 2009 7:18 am

Z radoscia pomoglam w literkach, bo jestem doglebnie przekonana o celowosci rozszerzania skali przezywania uczuc wspolnotowych. Od drobnej skali patriotyzmu podworkowego - w gore.
Pisalam o tym we wstepie do mojego eseju o patriotyzmie : http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... .php?t=694

Od Piotra Mazura dostalam wtedy link do Dawcow Skrzydel ( bo tak sugeruje tlumaczyc ich nazwe uczestnik polskiego forum zajmujacego sie ta tematyka ), za co Mu jestem niewymownie wdzieczna. Brakuje Piotra.

Strony Wingmakers zachecaja do ponownego przemyslania, zdawaloby sie ze, juz "zalatwionych" rozumowo i uczuciowo zagadnien.
Chodzi tu tez i o ziemskie regulacje prawne ustalajace reguly dostepu, eksploatacji i praw do terenow arktycznych, zasobow morz i oceanow, Ksiezyca, Marsa...

Bardzo Ci dziekuje Szary Proroku za incjatywe podjecia tego tematu. A jesli ktos pomysli, ze sobie wzajem kadzimy dziekujac - to...tez pokadze Mu kadzidlem :D ;)

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » śr kwie 29, 2009 8:18 pm

Witam wszystkich Zainteresowanych !


Czesc merytoryczna odpowiedzi dla Zainteresowanych

Powstanie strony Wingmakers to nie wynik zjawiska channelingu. Jej prapoczatek, to odkrycie w skalistym terenie pomieszczen, z dostarczajacymi nowych informacji artefaktami. A wiec poczatek jest archeologiczny.
Rozwiniecie, to analiza tresciowej zawartosci znaleziska z zastosowaniem wysoko rozwinietej sztuki komputerowej analizy logicznej, znanej na razie waskiej grupie specjalistow.

Z kolei dokumentacja B. Mayera (nie upieram sie, ze tak sie to pisze) ostala sie w gestym sicie weryfikacji i znajduje sie w zbiorach rzadowych, o czym wspomina wielu zaprzysiezonych bylych pracownikow odpowiednich sluzb w USA.

Chcac 3 dni temu "ukarac" FREYE (zanim wspomniala o lasowaniu mozgu), Leoncio zalozyl, ze FREYA moze byc szkodliwego atlantyckiego pochodzenia, a na dowod merytoryczny przytoczyl cytat z tekstu Osoby, ktora swoje wiadomosci o Atlantydach czerpala z regressingu.
Lecz na tym samym blogu w/w Osoby znajduje sie przypomnienie znajacego sie w temacie rozmowcy, ze regressing nie musi byc koniecznie prawda. Bywa tez "bajka", ktorej celem jest pomoc zainteresowanemu w rozwiazaniu jego problemow.
Wczesniej tez slyszalam i czytalam wiele zastrzezen tego rodzaju.

Zrodlo wiedzy Monroe`a i Moena - patronow tego forum - to ani channeling, ani regressing. Podobnie jak obecne zrodlo dodatkowych informacji na stronach WM.
To nowe zjawisko.
Nie ma ono jeszcze swojej jednowyrazowej slownikowej nazwy. Tylko opisowa.

Wniosek : Leoncio tasuje kartami argumentujacymi w grze nie wg zasad, lecz jak zawodowiec pragnacy wygranej i falszujacy wyniki rozdan.
Obsmiewa tu nasze zainteresowania, zamiast swe poslanie niesc na wlasnym znikomo uczeszczanym blogu ( 3 wpisy od maja 2008 do dzis ). Nikt z nas nie obsmial Leoncia w jego blogu. Nie podbieramy mu energii w jego pieleszach. Nie stemplujemy z wywieszonym jezorem diablami.

Profesor Pajak : jest ofiara wlasnej pasji poznawczej. Stal sie tworca Niagary tekstow. Nie wysmiewa sie choroby.
Na Jego obrone dodam, ze okazuje wdziecznosc wobec swoich wydawcow, a nie wysuwa ZADANIA. Inaczej nie mialby ich juz.


A teraz jezykiem przenosni do Leoncia

Bardzo chetnie pokazujesz nam jezyk Leoncio. Tak czesto, ze nie dalo sie nie zauwazyc ze masz oblozony.
Nie oczekuj jednak, ze wspolczucie dla chorujacego na pare chorob i starajacego sie leczyc innych, spowoduje traktowanie go jak "swietej krowy" w nieskonczonosc.

Szary Proroku, schowaj jezyk prosze. Nie nasladuj zlych wzorcow. Masz mlody, elastyczny umysl. Wiele wzorow przed Toba. Starsi juz cieniej plota swoj.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » śr kwie 29, 2009 11:27 pm

Do zainteresowanych stronami Wingmakers !



Analiza zawartosci informacyjnej artefaktow sporzadzonych nieznanymi nam jeszcze technologiami, daje nam wglad w nasza przyszlosc.
Gdyz umiejetnosci technologiczne Tworcow artefaktow oraz Ich tresci filozoficzne i audiowizualne odczytane po wielu usilowaniach z dysku optycznego (ktorego stopnia kompresji sami nie potrafimy jeszcze stworzyc), swiadcza o nieporownanie wyzszym rozwoju Ich technologii, filozofii i sztuki w stosunku do naszego.
Poniewaz stale ewoluujemy w tych dziedzinach - zapoznajac sie z tymi materialami - poznajemy nasza przyszlosc.
Nie przypadkiem grupa Poszukiwaczy nazwala to miejsce znalezienia kapsula czasowa.
By moc skorzystac z jej informacji choc w czesci, musielismy sie dorobic kolejnej generacji blyskawicznie przetwarzajacych i analizujacych dane komputerow (chocby w paru laboratoriach) oraz miec skonstruowane urzadzenia do odczytywania dyskow najwyzszej klasy (w tychze). A i tak analizy trwaly godzinami.
Dodam, ze sa tam tez artefakty, ktore opieraja sie jeszcze naszym obecnie posiadanym umiejetnosciom odczytu.

PS. Leoncio, ciesz sie ze ten smietnik znajduje sie na tym forum, a nie na Twoim blogu.

szaryprorok
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:41 am

Post autor: szaryprorok » śr maja 06, 2009 11:22 pm

a tak moja praca została oceniona... :)

nawet czytałem ją przed grupą-gdyż wyróżniono ją jako jedną z najoryginalniejszych ...

pomimo iż reakcja ludzi na nią była mało pocieszająca, fakt że reakcja w ogóle była w opozycji do braku reakcji, pytań, polemiki na inne czytane prace przyjmuję jako dobrą monetę..:)

http://img147.imageshack.us/img147/7764/dsc02290r.jpg 8)
stajemy się coraz bardziej sobą..przyszłość rysuje się piękna :)

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » sob maja 09, 2009 11:59 pm

Wracajac do takze leczniczych stron Wingmakers - ktorych calosc stara sie nam przyblizyc Szary Prorok - podaje link dajacy dostep do radia WM.


http://wingmakers.pl/index.php?option=c ... Itemid=415#

Warto zaglebiac sie w strony WM, a nie w seriale.

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz maja 10, 2009 1:28 pm

Zrobił się z tego totalny off top, więc temat zamykam. Jeśli będziecie zainteresowani tematem "Cywilizacji", to proponuje założyć "Cywilizacje II".

Zanim podzielę się moimi konkluzjami, opowiem Wam krótka historię.
W czwartek nagle zmarł mój wujek, cały piątek załatwiłam formalności. W zakładzie pogrzebowym poznałam kobietę (prowadzącą ów zakład), z którą bardzo nam "zarezerwowało" podałam jej adres strony i forum i wracając do domu (wujek mieszkał spory kawałek od mojego miasta) serce mi rosło, bo myślałam sobie, że to forum jednak czemuś służy, że nie były to stracone lata, i że może będzie tu trafić więcej osób, które znajdą konkretną pomoc.

Wracam więc, uruchamiam kompa i wpadam prosto no nowych postów w tym temacie (piątek przypominam).

I muszę Wam szczerze powiedzieć, odechciało mi się wszystkiego.

Dość tego, albo wyskoczycie z tej gry, albo będę kasowała takie posty!!

Zbyszka swoja droga uwielbiam prywatnie i towarzysko, jestem mu wdzięczna za pomysł ze zbiórka środków na sfinansowanie forum (nota bene do dziś dotarło jedynie wsparcie od Joli Niemczyk, której bardzo dziękuję w imieniu wszystkich forumowiczów jednak to nie wystarczy na wszystkie płatności i i tak LADA DZIEŃ FORUM MOŻE ZNIKNĄĆ), ale nie będę akceptować tekstów typu "ocipiałaś"!

Jakoś jedynie Ewa odpowiedziała na apel o pomoc w moderacji, a to trochę więcej niż jednorazowe wsparcie, to ZOBOWIĄZANIE. I poza wszystkim innym należy jej się za to SZACUNEK.

Zastanawiam się teraz co lepsze? Zawieszenie forum? Czy masowe banicje? Może taką ankietę ogłoszę? BO ANKIETY SA TUTAJ OSTATNIO NA TOPIE.
Bo jakakolwiek szansa na to, że ktoś tutaj odpuści przestała być chyba realna....

Zastanawia mnie też totalny brak szacunku co poniektórych dla czasu i energii, mojej i od niedawna również Ewy. Czy wy na codzień nie macie się z kim pokotłować? Dlaczego my mamy tracić czas na czytanie czegoś takiego???

Czy dociera do Was, że to jest charytatywna praca? Czy kiedykolwiek zastanowiliście się, "PO CO JA PISZĘ TEGO POSTA? JAKIE MOJE DEFICYTY EMOCJONALNE CHCĘ NIM ZAŁATWIĆ?"
Ile Wy macie lat? 5?
Usiłowałam Was prosić o niewkręcanie się, tłumaczyła Wam to Conchita. I co? Kolejna strata energii...


Sorry, ale to, co tutaj wyprawiacie ma się nijak do głoszonych przez Was teorii "rozwoju duchowego".

Zwyczajnie szkoda mi energii na kolejne upomnienia w odpowiednim temacie, bo robicie sobie farsę.
I NIE STANĘ PO ŻADNEJ ZE STRON: LEONCIO KONTRA RESZTA ŚWIATA. TO NIE JEST MOJA GRA.

Więc wrzucam Was do jednego wora i nadaje zbiorowe, anonimowe upomnienie wszystkim, którzy ciągną ta dyskusję i robią sobie osobiste wycieczki.

Czegokolwiek moderator by nie napisał, należy mu się szacunek, choćby za to, że dobrowolnie, charytatywnie dla Was pracuje!!!

Ogłaszam więc ankietę na temat zamknięcia forum. Nie chce mi się już. Utrzymuje je od kilku lat, nigdy nie prosiłam o wsparcie, kiedy jednak to się stało, urządzacie takie jatki, że tracę wiarę w sens tego wszystkiego.

Roxanne
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz maja 10, 2009 2:41 pm

[quote="Herbina"]

Ciekawe zdanie w tekscie od Conchity bylo :Moi przyjaciele wyjaśnili mi, że punktem wyjścia przemiany całego świata jest przemiana jednej osoby. Dzięki niej przemiana na lepsze dokona się w następnej osobie, potem w następnych itd. Tylko w ten sposób można doprowadzić do globalnej zmiany.

Mysle, ze nie ma sensu na sile zmieniac drugiego czlowieka, bo znamy kierunek lepiej od niego , tylko lepiej sie wglebic w siebie i w sobie zmienic to, co nam sie w drugim czlowieku nie podoba, tylko w ten sposob mozemy zmienic swiat. To , co pisze jest tez dla mnie.Dlatego nie zabiore juz glosu, bo nie chce nikogo zmieniac.Zabiore sie lepiej za ten aspekt siebie.

Jeszcze raz przeczytałam cały temat. Herbina nie powiedziała niby nic nowego, jednak CHWAŁA JEJ, może w końcu do świadomości zbiorowej forumowiczów wplątanych w tragikomiczną Leonciadę dotrze:

OWSZEM, WARTO POŚWIECIĆ WSZYSTKO NA UWOLNIENIE 1 OSOBY Z OPARÓW ILUZJI, TYLKO ZAPOMNIELIŚMY O JEDNYM:

TA OSOBĄ MOŻESZ BYĆ TYLKO TY SAM/A.

I nic nowego na ten temat od tysiącleci nie wymyślono.

amen
__________
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Zablokowany

Wróć do „Zgromadzenie”