JAK WYGLĄDA NIEBO?W

Tutaj piszemy o sprawach mniej lub bardziej związanych z rozwojem duchowym jednocześnie nie mieszczących się w innych miejscach Forum.
hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » wt lut 26, 2013 8:09 pm

To w takim razie nie ma znaczenia czy wielbisz boga czy nazywasz go ścierwem.
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » wt lut 26, 2013 8:33 pm

Ma znaczenie. Ateista nie nazwie Boga ścierwem.
Najpierw wiara, później dowód.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » wt lut 26, 2013 8:58 pm

Mirek1 pisze:Ma znaczenie. Ateista nie nazwie Boga ścierwem.
A skąd to możesz wiedzieć kto coś zrobi lub nie? Tylko udowadnia twoją niskość intelektualną lub religijną, choć przypuszczam że jedno nie wyklucza drugiego :placze:
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » wt lut 26, 2013 9:40 pm

Jak można coś nazwać skoro to coś nieistnieje, inteligentny inaczej człowieku?
Najpierw wiara, później dowód.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » wt lut 26, 2013 10:01 pm

Ręce opadają...
Powiem ci tak
Ty żeś katolik ja nie.
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » wt lut 26, 2013 10:13 pm

:?
Ateista nie może nazwać jakkolwiek Boga, bo dla niego on nie istnieje. Trzeba Ci tłumaczyć jak krowie na granicy, a za inteligentnego się uważasz. 8)
Najpierw wiara, później dowód.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » wt lut 26, 2013 10:40 pm

On chyba tak na poważnie...
Jak ktoś w coś nie wierzy to dlaczego nie może tego nazwać? Ktoś nie wierzy w ufo to nie może używać nazw kosmici, ufoludki? Nie może o tym mówić bo w to nie wierzy?
Mireczku z tego co piszesz to się mylisz, a jeśli już coś napiszesz poprawnie to tylko potakiwanie...
Ja inteligentny? Nie stworzyłem wehikułu czasu, to jaki ze mnie bystrzak? Ty jesteś razem z bogiem doznajesz go... Pisałeś że gdy ma się dziecko to się doświadcza boga tak? To chyba wywołuje u nas radość, szczęście, dumę... A jak się masturbujesz to też doświadczasz boga?
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » śr lut 27, 2013 6:10 am

Niewierzący, to dla mnie nie to samo co Ateista.
Niewierzący stara się za wszelką cenę udowodnić nie istnienie Boga.
Ateista jest przekonany, że Boga nie ma i nie zaprzątać sobie Nim głowy, wiec również Go nie nazywa.
Najpierw wiara, później dowód.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » śr lut 27, 2013 10:14 am

Dla ciebie również bóg zszedł na ziemie i biblie napisał.
Tyle w twoich wypowiedziach.
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Katarzyna RM
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 29, 2013 7:49 pm

Post autor: Katarzyna RM » śr lut 27, 2013 12:21 pm

Mirek1,

my-Człowieki, jesteśmy duchowościąmi połączonymi z powodów "technologicznych" z naszymi ludzkimi formami zwierzęcości.Te dwie nasze wartości , w tym, ziemskim wymiarze są waunkami niezbędnymi dla naszego człowieczego istnienia.
W puli aktywów zwierzęcych znajdują się także nasze nieżle myślące mózgi- najlepiej ze wszyskich pozostałych gatunków, o czym powszechnie wiadomo.
Ten nasz parametr doprowadził nas do etapu, kiedy za ok. sześć lat- my-ludzie "stworzymy" sztuczną, samouczącą się, sztucznie świadomą inteligencję.Unia Europejska przeznaczyła na osiągnięcie tego celu 1 miliard Euro, a Ameryka i Japonia są jeszcze bliżej tego celu.
W przypadku uruchomienia hiperzautomatyzowanych taśm produkcyjnych dla takich naszych konkurentów- nasza człowiecza sytuacje zmieni się dla nas absolutnie radykalnie. Psycholodzy już dzisiaj "kraczą" o powstaniu sytuacji skrajnie regresywnej dla naszego dalszego rozwoju.
Czy jest dla nas, jakieś poletko ratunkowe na taką okoliczność?
Ano, jest? Jedynym naszm , ludzkim orężem w konfrontacji z "geniuszami z taśm produkcyjnych" będą nasze duchowości.
Niestey, rozwój owych duchowości , jest sprawą najtrudniejszą, gdyż zupełnie nieuchwytną. Są to nasze wewnętrzne wartości , funkcjonujące na tzw. czucie, a otwieranie się na ich doznawanie i rozwój odbywa się też bez jakichkolwiek "instrukcji".
Przeszkodą , w dzisiejszych czasach, w otwieraniu się na taki rozwój , jest odinternetowa, eksplodijąca inteligencja tweetująca. Jest to maniera , w której używa się POJEDYŃCZYCH skojarzeń jako argumentów, a przy tym jest "wirusowo " złośliwa.
Piszę to do Ciebie, bo posiadasz zauważalną otwartość na sferę duchową.
Pozwolę sobie na koniec podzielić się z Tobą moją refleksją wypracowaną w działalności twórczej i po osobistych doznaniach ze stanu tzw. Smierci klinicznej. Na wartości duchowe trzeba się nauczyć , jak najpełniej otwierać, i medytacyjnie wyłączyć swój umysł od jego manierycznego konkretyzowania niepoznawalnego z perspektywy tutejszego wymiaru. Im przeżycie duchowe jest bardziej wolne od wtrąceń naszych umysłów , tym jest pełniejsze i wspanialsze.

Pozdrawiam,Katazyna

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » śr lut 27, 2013 8:32 pm

hrabia pisze:Dla ciebie również bóg zszedł na ziemie i biblie napisał.
Tyle w twoich wypowiedziach.
Po tych linkach, które z Willim umieściliście w innym temacie, dalsza dyskusja z Wami nie ma sensu. W ten sposób pokazując Wasze zainteresowania pokazaliście rzeczywisty Wasz poziom intelektualny. Wybaczcie mi, lecz mnie do niego daleko i nie po drodze..
Zawsze możecie podyskutować między sobą. 8)
Najpierw wiara, później dowód.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » śr lut 27, 2013 8:40 pm

Ty się o nas katoliku nie martw. Pewnie że do naszego poziomu intelektualnego ci daleko. A tak właściwie to chyba do każdego poziomu ci daleko :)

Już diabeł grzeje dla ciebie smołę za to wyzwiska do szepta, zobaczysz
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » śr lut 27, 2013 8:53 pm

Ja się o Was nie martwię. To Wasz problem nie mój.
Najpierw wiara, później dowód.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » śr lut 27, 2013 9:08 pm

Jeśli ktoś się o coś martwi to on ma problem :) Ale masz poziom hohoho Faktycznie daleki do mojego :)
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Katarzyna RM
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 29, 2013 7:49 pm

Post autor: Katarzyna RM » czw lut 28, 2013 2:23 am

hrabia,

hrabiostwo to styl, Hrabiostwo także-tylko wprost przeciwnie.
Hrabiowie, przez duże "H", osiągnęli w swoim osobowym rozwoju etap dżentelmeństwa, co skutecznie blokowało w nich możliwości chamskiej/pospolitej/ buty i blokowało w nich całkowicie wypowiedzi "Ad personam".
Naprawdę!!! tacy byli.
Potem nastała bolszewia, i Hrabiowie rozpłynęli się w mrokach dziejów. Pozostała po nich luka. Ponieważ całkowicie przestała istnieć możliwość formalnego nominowania co wybitniejszych obywateli Hrabiami, w pustce po nich zaczęli pojawiać się na zasadach wybitnej samooceny-"hrabiowie"/przez małe "h"/.
Gdybym miała być wierna zacytowanej na wstępie maksymie "hrabiostwo to styl", powinnam umieć to w kontekście tego, mojego wpisu uzasadnić.
Czytam więc Twoje wpisy dokładnie i... po którymś nawrocie -olśniło mnie!
Wystarczy wskazać na Twoje wpisy , i już mamy 200 procentową autoprezentację, samoocennego "hrabiostwa"...
Potwierdza się to, że "hrabia" od" Hrabiego" różni wyłącznie stylem, które to style są emanacją inteligencji i psycho-duchowości. :roll:

Katarzyna

szeptu
Posty: 1017
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 8:51 pm

Post autor: szeptu » czw lut 28, 2013 9:14 pm

znowu brała
Uwaga: informuję iż nawiązuję kontakty z homo sapiens.

Katarzyna RM
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 29, 2013 7:49 pm

Post autor: Katarzyna RM » czw lut 28, 2013 10:43 pm

Szeptu,

brałam, i jestem szczęśliwa, że to moje wzięcie wywołało u Ciebie , nawet sympatyczną, ludzką reakcję.

Pozdrawiam,Katarzyna :zawstydzony:

szeptu
Posty: 1017
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 8:51 pm

Post autor: szeptu » czw lut 28, 2013 10:46 pm

mówiłam że bierze
trzeba było tak od razu
w takich tematach ciężko na trzeżwo sie poruszać ;)
Uwaga: informuję iż nawiązuję kontakty z homo sapiens.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”