Twórcza Moc jest w Nas

Wszystko co wiąże się z poszukiwaniami nowego.
pijawka

Post autor: pijawka » pt lut 11, 2011 7:05 pm

Dobrze, ale mieć Boski pierwiastek w sobie to jedno,a bycie Bogiem drugie.

Skąd wiem, że mam wady ? Boskie prawo mi to mówi, wystarczy, ze przeczytam 10 przykazań...

Miłość ludzka nigdy nie dorówna Bożej, bo nasza przepełniona jest egozimem stąd strach przed odejściem partnera.Gdybyśmy spojrzeli,że liczy się jego dobro, to potrafilibyśmy kochać go i nie złorzeczyć mu mimo zakończenia związku.


Mirek, napisałeś w pierwszym poście :,,Jesteśmy równi Bogu = nie jesteśmy odbiorcami, lecz sprawcami wszystkiego, co nam się przytrafia."

Jesteśmy równi Bogu .... nie ma mowy o czymś takim. Czy chociaż wiesz ile masz włosów na głowie ( no, chyba że jesteś łysy , wtedy będziesz znał liczbę )? Powiedz jakich cudów dokonałeś i jak zmieniłeś świat jako równy Bogu ?
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 7:13 pm przez pijawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » pt lut 11, 2011 7:11 pm

Mówisz z punktu widzenia społeczeństwa- nie najwyższe wibracje. Jak byś była na bardzo wysokich to miała byś odmienne zdanie i powiedziała byś że wystarczy troszeńke popracować,zmienić się i ma się dostęp do tej miłości i zmiany świadomości(oczywiście to jest namiastka miłości jaką można poczuć, ale i tak to jest ogrom.) ;)

P.S no ale są lenie śmierdzące które mają efekty wahadła i jak jest pięknie to przestają pracować i spadają przez to. :P
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 7:19 pm przez Rocker, łącznie zmieniany 1 raz.

pijawka

Post autor: pijawka » pt lut 11, 2011 7:15 pm

To nie tak Rocker, mnie chodzi o to,ze czlowiek nie może równać się Bogu.I tyle, a jeśli chodzi o rozwoj duchowy, nie każdy chce się rozwijać i ma na to czas :D I zobacz jak dla niektórych to się skończyło :P Bogami się zwą :lol: :P a za jakiś czas na miotle latać będą :lol: Nie, nie uwierzę w tę równość Stwórcy, nie przekonacie mnie :D

Jak dacie mocno w pedał, to żeby Wam peruki na tych miotłach nie pospadały :lol:
Dobra, koniec żartow, nie wierzę, bo jak znam życie daleko nam do Boga ..

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » pt lut 11, 2011 7:25 pm

Pija,proszę daj sobie spokój,takich przekonań nie da się w żadnym razie "przebić"racjonalnym podejściem.Ataki tzw.magów do tego co piszą-TO MAŁE PIWO PRZED ŚNIADANIEM- a wogóle to aż wierzyć mi się nie chce,że prowadzę tu jakiś dialog.... to już jest poza tym co ktokolwiek tu napisał.
Zwracam się teraz do Namali,-Dobra Istotko Uważaj..........
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » pt lut 11, 2011 7:30 pm

pijawka pisze:Dobrze, ale mieć Boski pierwiastek w sobie to jedno,a bycie Bogiem drugie.

Skąd wiem, że mam wady ? Boskie prawo mi to mówi, wystarczy, ze przeczytam 10 przykazań...

Miłość ludzka nigdy nie dorówna Bożej, bo nasza przepełniona jest egozimem stąd strach przed odejściem partnera.Gdybyśmy spojrzeli,że liczy się jego dobro, to potrafilibyśmy kochać go i nie złorzeczyć mu mimo zakończenia związku.


Mirek, napisałeś w pierwszym poście :,,Jesteśmy równi Bogu = nie jesteśmy odbiorcami, lecz sprawcami wszystkiego, co nam się przytrafia."

Jesteśmy równi Bogu .... nie ma mowy o czymś takim. Czy chociaż wiesz ile masz włosów na głowie ( no, chyba że jesteś łysy , wtedy będziesz znał liczbę )? Powiedz jakich cudów dokonałeś i jak zmieniłeś świat jako równy Bogu ?
Jeden z nas twierdzi, że ta wiedza jest tylko wiedzą a nie faktem. A skąd wiesz, że to Bóg dał 10 przykazań? Przecież nie staną przed Tobą i nie powiedział:" Masz dziecko to dla ciebie". Jak możesz to akurat akceptować, a inne rzeczy nie, które też są w Biblii?
Czy to oznacza, że wierzysz tylko w to co chcesz uwierzyć niezależnie, czy jest to prawdą, czy fałszem?
Najpierw wiara, później dowód.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » pt lut 11, 2011 7:35 pm

Mirek,pozwolę sobie odpowiedzieć wzamian Pijawki,która pewnie odpowie w swoim imieniu,króciutko-------------- TO NIE O TO CHODZI !!!!!!!!!!!!
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pijawka

Post autor: pijawka » pt lut 11, 2011 7:35 pm

Co ma piernik do wiatraka? Co mają przykazania i Biblia do bycia Bogiem ?

Porównywanie się z Bogiem to przejaw pychy i brak pokory

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » pt lut 11, 2011 7:48 pm

pijawka pisze:Co ma piernik do wiatraka? Co mają przykazania i Biblia do bycia Bogiem ?

Porównywanie się z Bogiem to przejaw pychy i brak pokory
To, że Biblia nam o tym również mówi :D
Najpierw wiara, później dowód.

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » pt lut 11, 2011 7:50 pm

ORAN pisze:Mirek,pozwolę sobie odpowiedzieć wzamian Pijawki,która pewnie odpowie w swoim imieniu,króciutko-------------- TO NIE O TO CHODZI !!!!!!!!!!!!
Właśnie Oran ,TO NIE O TO CHODZI !!!!!!!!!!!! abyś myślał, że jesteś lepszy od Boga.
Najpierw wiara, później dowód.

pijawka

Post autor: pijawka » pt lut 11, 2011 7:51 pm

Nie ma nic takiego w Biblii.Tam Bóg karał ludzi za nieposłuszeństwo,więc jako równi Bogu mogliśmy się bronić i przewidzieć tragedię, ba , nawet podjąć walkę z Bogiem jako równy z równym, nie ?

nic nie możemy, no chyba,że depilację Brazylijską :lol:
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 7:54 pm przez pijawka, łącznie zmieniany 1 raz.

ANNA.K
Posty: 246
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 10:13 am

Post autor: ANNA.K » pt lut 11, 2011 7:54 pm

Jeżeli chodzi o 10 przykazań - odsyłam do prologu Ewangelii Św. Jana :D

Musimy pamiętać, że nie wszystko zostało spisane i przekazane tak, jak było w rzeczywistości. Zawsze istnieje jakieś podejrzenie, że ktoś celowo przedstawił tak a nie inaczej, ale również warto mieć nadzieję, że ktoś inny postarał się przemycić prawdę.

Rozumiem oburzenie, że jak możemy równać się z Bogiem, ale czy i nie o to miano pretensje do Jezusa, że się nazywał Jego synem ;)

Gorąco polecam wczytać się w ten prolog i psalmy Dawidowe :D

pijawka

Post autor: pijawka » pt lut 11, 2011 7:55 pm

Jezus umarł za nas,zmartwychwstał - nie ma wiekszej miłości od tej kiedy życie oddajesz za przyjaciół. Mam porównać człowieka do Syna Bożego ?
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 7:57 pm przez pijawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » pt lut 11, 2011 7:56 pm

To ludzie byli sprawcami tej tragedii.
"Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga" - tak trudno Ci jest to zaakceptować?
"Mamy wolną wolę", "Jeszcze prosić będziecie, a Ja was wysłucham".
To tylko kilka przykładów.
Najpierw wiara, później dowód.

pijawka

Post autor: pijawka » pt lut 11, 2011 7:59 pm

Czyli jesteśmy stworzeni przez Boga i do niego podobni, a nie równi Stwórcy.To moje zdanie

Mirek, to, że matka Cię urodziła nie znaczy, że nią jesteś
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 8:00 pm przez pijawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » pt lut 11, 2011 8:00 pm

ANNA.K pisze:Jeżeli chodzi o 10 przykazań - odsyłam do prologu Ewangelii Św. Jana :D

Musimy pamiętać, że nie wszystko zostało spisane i przekazane tak, jak było w rzeczywistości. Zawsze istnieje jakieś podejrzenie, że ktoś celowo przedstawił tak a nie inaczej, ale również warto mieć nadzieję, że ktoś inny postarał się przemycić prawdę.

Rozumiem oburzenie, że jak możemy równać się z Bogiem, ale czy i nie o to miano pretensje do Jezusa, że się nazywał Jego synem ;)

Gorąco polecam wczytać się w ten prolog i psalmy Dawidowe :D
Dziękuję Ci Aniu :)
Najpierw wiara, później dowód.

ANNA.K
Posty: 246
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 10:13 am

Post autor: ANNA.K » pt lut 11, 2011 8:00 pm

Piju, a czego nas uczono na lekcjach religii? Jak Kościół wykorzystywał Boga do straszenia ludzi? Postaraj się wymazać to, czego uczono cię na pamięć, sama usiądź i poczytaj biblię. Założę się, że jej nie czytałaś ;) Poza tym polecam książki Murphego, mi.in. o znaczeniu słów zapisanych w biblii, a nie tylko Potęgi podświadomości :D

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » pt lut 11, 2011 8:00 pm

Nie czytam już tego co piszecie bogowie,bo to już przekracza wszystko z czym kolwiek się spotkałem,ostatni raz odpowiem na to co Mirek napisał-" Właśnie Oran ,TO NIE O TO CHODZI !!!!!!!!!!!! abyś myślał, że jesteś lepszy od Boga."
-Mirek co TY pleciesz-....
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » pt lut 11, 2011 8:01 pm

Grey Owl wracaj........................
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne ciekawe sytemy rozwoju”