Psychodeliki a Rozwój Duchowy

Wszystko co wiąże się z poszukiwaniami nowego.
Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Psychodeliki a Rozwój Duchowy

Post autor: Rocker » pt kwie 27, 2012 11:57 am

Założyłem ten temat, ponieważ psychodeliki znacznie wpływają na nasz rozwój duchowy oraz na nasze życie i postrzeganie siebie samego.
Podzielmy się z innymi naszymi psychodelicznymi doświadczeniami, oraz wyraźmy co sądzimy na temat tych rodzimych, naturalnych substancji które Ziemia od wieków rodzi, być może dla nas i dla naszego przebudzenia..

pijawka

Post autor: pijawka » pt kwie 27, 2012 12:12 pm

Wprawdzie jestem na nie,ale chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pt kwie 27, 2012 12:18 pm

psychodeliki wiemy czym są, a co to jest rozwój duchowy?

tak, coby zdefiniować, bo każdy może co innego pod tym hasłem rozumieć ;)

Proszę tylko piszcie rozważnie i świadomie, pamiętajcie że mogą to przeczytać setki nastolatków, prawie dzieci, niech ten temat nie będzie dla nich samouczkiem.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » pt kwie 27, 2012 12:20 pm

Rozwój Duchowy- temat może, ale według mnie można go łatwo zdefiniować. Więc, jest to samodoskonalenie, dążenie do mistrzostwa, światła, mądrości, wiedzy, mocy a przede wszystkim do Miłości.

Ja jestem nastolatkiem :P.

hahahel
Posty: 215
Rejestracja: wt sty 03, 2012 11:25 pm

Post autor: hahahel » pt kwie 27, 2012 12:28 pm

Na dobry początek coś dla ucha ;) http://www.youtube.com/watch?v=BcGCmFJVng0

"Tu od zaorania zajaranie prostsze"

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pt kwie 27, 2012 12:32 pm

;)))))))

no ok. A jak się realizuje rozwój duchowy?

Bo właśnie znam kilka osób, co to po prostu żyją sobie w lesie, nie mają pojęcia o książkach o tzw. rozwoju duchowym = wiedzy nie mają, a są wg tych norm bardziej rozwinięte, niż jakikolwiek guru guru miszcz. Pełne światła i miłości:)

No to jak to jest? Jakie są narzędzia rozwoju?

Poza psychodelikami rzecz jasna. Bo tutaj bym się kłóciła, czy one narzędziami są, czy nie ;)
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » pt kwie 27, 2012 12:35 pm

Miłość. :)

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pt kwie 27, 2012 12:39 pm

no ok :)

czyli wiedza odpada po drodze;)

a jak się realizuje miłość? i czym ona jest?
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » pt kwie 27, 2012 12:41 pm

Was już kompletnie pogieło od tej chęci bycia oświeconym. Ćpać narkotyki chcecie i to dla rozwoju? Tylko że jest to bardzo niebezpieczna dla pewnych osób, na pewno dla tych co ogólnie i potocznie mówiąc "mają problemy z głową" Psychodeliki mu nie pomogą a tylko pogorszą sprawe. A co do osób normalnych to nie wiem, ale nie uważam to za rozwój duchowy bardziej za rozój psychiczny, pokonywanie lęków itp.
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » pt kwie 27, 2012 12:42 pm

Nie torturuj mnie :D. hahahah
Dobra poddaje się . ;)

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pt kwie 27, 2012 12:45 pm

uffff ;) hrabia, przybij piontkę ;)
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

meduz
Posty: 966
Rejestracja: pt sty 21, 2011 10:35 pm

Post autor: meduz » pt kwie 27, 2012 1:15 pm

hrabia pisze:Was już kompletnie pogieło od tej chęci bycia oświeconym. Ćpać narkotyki chcecie i to dla rozwoju? Tylko że jest to bardzo niebezpieczna dla pewnych osób, na pewno dla tych co ogólnie i potocznie mówiąc "mają problemy z głową" Psychodeliki mu nie pomogą a tylko pogorszą sprawe. A co do osób normalnych to nie wiem, ale nie uważam to za rozwój duchowy bardziej za rozój psychiczny, pokonywanie lęków itp.
Buahahahaha

Zaraz walne na glebe i będe udawał biedronkę.

Tak, wszyscy chcą ćpać i będą wszczykiwać sobie marychułane żeby być oświeconym (zobaczyć żarówke nad głową jak kaczor donald w komiksach).

pijawka

Post autor: pijawka » pt kwie 27, 2012 2:51 pm

Wrócę do tematu,bo w sumie nie widzę związku między psychodelikami,a rozwojem duchowym. Specyfiki te wywołują wizje,ale w żaden sposób nie pomagają w naszym doskonaleniu.Po cóż więc brać to świństwo ? Nie warto,szkoda zdrowia.Nie bierzcie tego.
( żeby nikt nie strzelił focha zaznaczam,że jest to jedynie moje skromne zdanie)

meduz
Posty: 966
Rejestracja: pt sty 21, 2011 10:35 pm

Post autor: meduz » pt kwie 27, 2012 2:56 pm

Moim skromnym zdaniem pomagają w doskonaleniu poszerzając percepcje i dając zrozumienie oraz możliwosć wglądu w rzeczy, których nie widzimy, nie rozumiemy na codzien. Krótko i zwięzle.

DMT - Molekuła Duszy

oraz

wykład pewnego farmakologa.

http://hyperreal.info/video-david-nicho ... z1RYz62IOY

hahahel
Posty: 215
Rejestracja: wt sty 03, 2012 11:25 pm

Post autor: hahahel » pt kwie 27, 2012 3:04 pm

Psychodeliki pomagają w uzyskaniu odmiennych stanów świadomości co pomaga zrozumieć wielowymiarowość swojej istoty. Chociaż inną kwestią jest to, że te odmienne stany świadomości można uzyskać w naturalny sposób <chociaż tutaj odezwać się mogą osoby, które powiedzą, że w dawnych czasach szamani używali rośli do uzyskiwania wglądów w inne wymiary poprzez rośliny - a rośliny są naturalne.> Teraz zresztą też używają. Tylko czy to jest używane do celów poznawczych czy czysto rekreacyjnych, tak jak doświadczenia przebywania poza ciałem, które dla wielu osób są tylko fajnymi doświadczeniami, gdzie można doznać nowych rzeczy ? Cóż, każdy wybiera co chcę dla siebie.

meduz
Posty: 966
Rejestracja: pt sty 21, 2011 10:35 pm

Post autor: meduz » pt kwie 27, 2012 3:04 pm

Otóż to, nic dodać nic ujać.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychologi ... personalna

Bardzo ciekawa forma psychologii w której również dokonywano eksperymentów z enteogenami, moj ulubiony psycholog Timothy Leary bardzo walczył o to, aby włączyć niektóre psychodeliki do medycyny w celu terapii, w sumie, szkoda że mu się nie udało.

Gdyby były to tylko bełkotliwe wizje, watpie aby tak wybitni ludzie poświęcili całe życie na badanie ich.

pijawka

Post autor: pijawka » pt kwie 27, 2012 3:26 pm

Nie przekonujecie mnie,bo takie wizje zamykają ludzi w pułapce.Człowiek sięga po psychodeliki,bo zależy mu tylko na pewnych doznaniach i z czasem się uzależnia

ewadev
Posty: 392
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 12:40 am

Post autor: ewadev » pt kwie 27, 2012 3:30 pm

nie wiem jak w ogole ktos moze popierac na tym forum szczegolnie narkotyki
nieporozumienie jakies?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne ciekawe sytemy rozwoju”