OBE - Tak to widze

Tutaj opisujemy różnego typu doświadczenia przebywania poza ciałem fizycznym takie jak klasyczne oobe, świadome śnienie, podróże astralne i wyższe oraz inne tego typu doświadczenia. Jest to również miejsce do dyskusji na te tematy (zadajemy pytania, opisujemy problemy itp.).
Sansei Noni
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 11:53 am

OBE - Tak to widze

Post autor: Sansei Noni » pn wrz 20, 2010 12:07 pm

Powiem tak szanuje to co zrobił Darek Sugier dla powiedzmy nagłośnienia tego tematu ale On jak i wielu pozostawili po Sobie pewne nie zrozumienie i dlatego w eterze są takie bzdury na temat OBE że szkoda słów.

Więc tak dla Mnie OBE to materializacja świadomości do Astrala czyli świadome korzystanie z Ciała Astralnego tak jak tutaj korzystamy z naszego fizycznego.

Wiele stron opisuje jakieś techniki wychodzenia z ciała. Co to w ogóle jest i jak ma działać skoro nie ma z tym nic wspólnego.

Za wszystko odpowiada energia z czakr i ona może zmaterializować Nas w Astralu dlatego praca z swoim układem energetycznym i medytacja są rozwiązaniem a nie żadne techniki które może i nieświadomie uwalniają tą energie ale z tego co wiem to i tak ludzie nie wychodzą stosując je a myślą że właśnie o to chodzi więc po co trzymać ludzi w niewiedzy skoro nie o to chodzi w wychodzeniu z ciała.
Oczywiście następnym błędem jest to że uważa się zwykle LD że to już Astral i OBE i na większości ludzi właśnie do swojego LD maksymalnie się dostają.

A ci którzy jakoś dostali się do Astrala straszą jakie to szatany tam już na nich czekały. Tak to jest jeśli nie odpowiednia osoba pcha się tam gdzie jej nie powinno być.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » pn wrz 20, 2010 2:49 pm

:) Intencje i podejście masz dobre, ale niepotrzebnie tutaj obniżasz wartość dokonań naszego Darka S. - to też pewne niezrozumienie z Twojej strony. Działał on od swojej strony i robił to znakomicie - świadczą o tym efekty jego działań i wzrost wolności wewnętrznej, stąd odwaga by pójść między sceptyków i głosić "dobrą nowinę".

Co do samego sedna - wszystko zależy od punktu widzenia.

Można też na to tak spojrzeć, że świat fizyczny wraz z wszystkimi światami astralno-mentalnymi, poziomami foremnymi to iluzja a w zasadzie formy przejawień bezforemnego umysłu. Wtedy w zasadzie wszystko staje się projekcją, łącznie z ciałami, astralami, demonami, ziemią a oobe polega tylko na przeprojektowaniu się z świata fizycznego do astralnego.
Jak urzeczywistnimy to to pogadamy inaczej ;) ...

Na razie możemy stosować i techniki i medytacje... :)

Generalnie popieram stosowanie medytacji (dla mnie to była przez kilka lat główna technika - potem samo mnie wywalało przy zasypianiu), ale kilka razy zastosowałam technikę z internetu i w większości przypadków zadziałała.
Nie do końca polecam dłubanie w czakramach, chyba że komuś faktycznie chodzi tylko o uzyskanie oobe astralnego o ograniczonych możliwościach a nie o prawdziwą wolność...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

ShadowDefender
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 5:29 pm

Re: OBE - Tak to widzę

Post autor: ShadowDefender » ndz sty 03, 2021 5:54 pm

Cześć,

Odświeżę temat pisząc, że podzielam w pewnym stopniu wypowiedź autora. W internecie pełno tematów dotyczących technik, osiągnięcia OOBE ale tak naprawdę nikt nie piszę co robić gdy już się wejdzie w ten stan ? Gdzie można się udać i w jaki sposób dotrzeć do danych miejsc ? Co robić aby być mądrzejszym i zgłębiać wiedzę ? Uczyć się przebywając w astralu. Odnoszę wrażenie, że jeden autor tekstu ściąga od drugiego i sobie tworzy temat dla rozgłosu na temat technik, prób wyjścia z ciała a tak na prawdę większość z tych ludzi nie ma bladego pojęcia czym ten wymiar jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ Poza ciałem (OOBE/LD)”