OOBE a Centum uzdrowień i odzyskań ?

Tutaj opisujemy różnego typu doświadczenia przebywania poza ciałem fizycznym takie jak klasyczne oobe, świadome śnienie, podróże astralne i wyższe oraz inne tego typu doświadczenia. Jest to również miejsce do dyskusji na te tematy (zadajemy pytania, opisujemy problemy itp.).
Adam
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 17, 2009 11:36 am

OOBE a Centum uzdrowień i odzyskań ?

Post autor: Adam » czw lis 19, 2009 12:04 pm

Ma m problem z rozróżnieniem, tych terminów, w czym różnica ?
carpe diem

Leoncio
Posty: 323
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:26 am

Post autor: Leoncio » czw lis 19, 2009 1:40 pm

Aby zgłębić wiedzę na temat oobe to najlepiej tu http://www.oobe.pl/park/
natomiast co do drugiej części pytania to musisz zgłębić się w tematykę tego forum :)

Adam
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 17, 2009 11:36 am

Post autor: Adam » czw lis 19, 2009 2:48 pm

Przepraszam ale pokręciłem pytanie, chodzi mi o różnice w doświadczeniu OOBE, a tym co jest przedmiotem tego forum? Dla mnie R.Monroe doświadczał klasycznego OOBE, natomiast B.Moen raczej typowo pisarskiej wyobraźni, o co tu właściwie chodzi ?
carpe diem

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » czw lis 19, 2009 3:01 pm

Poczytaj może o podróżach astralnych - oobe a potem o podróżach mentalnych... My też skłonnibyśmy uznać, że to wszystko wyobraźnia gdyby nie zadziwiające weryfikacje... Poprzez techniki wizualizacyjne uruchamia się forma jasnowidzenia, dostajemy dostęp do podświadomości, która ma dostęp do wszystkich istniejacych informacji. Jednak podświadomość mówi innym językiem, obrazu, skojarzenia stąd powstają przekłamania interpretatora.

Jeśli myślisz, że w oobe nie ma wpływu interpretacji to się zdziwisz, bo też jest - wobec nieznanego zjawiska nakładamy enementy znanego, aby móc je postrzec i jakoś zrozumieć. Zwróć kiedyś uwagę na postrzeganie w oobe, na tą pierwszą sekundę, w której coś widzisz, zanim umysł nie podejmie jeszcze próby interpretacji... Trzeba mieć maksymalnie natężoną uwagę, by to złapać, ale warto :). Nie chcę wchodzić za głęboko w temat, na początek wystarczy.

Ale podróż mentalna to nie tylko "widzenie" - jednocześnie wyprojektowany zostaje nasz myślokształt, który zawiera naszą świadomość, dzięki czemu można działać tam i być postrzeganym przez innych. Jednak ten udział świadomości jest różny, generalnie im więcej jej tam przeniesiemy a mniej będzie w ciele fizycznym, tym obraz lepszy i możliwości większe. W oobe ma miejsce prawie całkowite przeniesienie świadomości z ciała fizycznego (coś tam zostaje, bo gdy ciało jest zagrożone lub z np. powodu potrzeby fizjologicznej cofa do ciałka) stąd tak wyraziste doznania...
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Adam
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 17, 2009 11:36 am

Post autor: Adam » pt lis 20, 2009 7:44 am

Jeszcze raz, wybaczcie te moje rozterki, ale jestem kompletnym ignorantem w praktycznym podróżowaniu, zarówno astralnym jak i mentalnym. Gdzieś w głębi duszy kołacze mi się pragnienie takich podróży. Dziękuję za wyjaśnienia i postaram się skupić na tematach tego forum.
carpe diem

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » pt lis 20, 2009 11:41 am

Witaj Adamie,

( dziekuje Conchi za wysprzatanie)


praktycznie spotkalam sie z 3 rodzajami oobe.
1 to przebudzenie ze snu i swiadoma podroz Duszy, a cialo spalo sobie w najlepsze
2 to swiadome odczepienie Duszy od ciala - na wlasne zyczenie
3 to mentalny wglad co tam dzieje sie u Dusz po stanie przejscia


do tego nalzey polaczyc dalsze rozwijanie narzedzi jakie dostajemy od widzenia, po prace z energiami juz po osiagnieciu stanu oobe ( gdzie stan oobe wcale nie jest do tego potrezbny, aby widziec i pracowac z energiami )


natomiast, jezeli ktos potrafi jeszcze w piekny sposob opisac to co zobaczyl, bo nie ukrywam ladnie tam i kolorowo i cieplo, to niech pisze i opisuje w tysiacu tomach.
takie to moje osobiste zdanie
pozdrawiam
za_mgla

jezeli chodzi o calosc forum to:
- nie bazujemy tylko na odkryciach Bruca, a tez na wlasnych przezyciach, zobaczeniach i nad wlasnym rozwojem. nie ma klapek zarzuconych na oczy, nie ma nauczycieli i uczniow - bo kazdy pelni role i nauczyciela i ucznia w jednej osobie.
gdybys nie mogl czevgos znalezc to pytaj, bedziemy linkowac
jak nie panel administracji to uzytkownicy, gdzie jedno i drugie jest na tym samym poziomie.
nie ma tutaj zadnych schodow, podzialow itd
a jak juz znajdzie sie jakis netowy troll, klon itd to predzej czy pozniej wyplynie na wierzch.

buziole

ODPOWIEDZ

Wróć do „ Poza ciałem (OOBE/LD)”