Czy LD=OOBE=OSPUO

Tutaj opisujemy różnego typu doświadczenia przebywania poza ciałem fizycznym takie jak klasyczne oobe, świadome śnienie, podróże astralne i wyższe oraz inne tego typu doświadczenia. Jest to również miejsce do dyskusji na te tematy (zadajemy pytania, opisujemy problemy itp.).
misiu754
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 06, 2012 4:46 pm

Czy LD=OOBE=OSPUO

Post autor: misiu754 » wt mar 06, 2012 7:57 pm

Mam takie pytanie, ponieważ spotkałem się z wieloma opiniami, że świadomy sen, czy OSPUO, czyli obszar w którym możemy kreować rzeczywistość to część astrala, ale też z wieloma, że to akurat dzieje się w naszym mózgu i nie jest wyjściem z ciała. A jak to wygląda waszym zdaniem. Czy na tym obszarze można spotkać opiekuna czy jakąkolwiek prawdziwą istotę?

eyn007
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 01, 2011 11:37 pm

Post autor: eyn007 » wt mar 06, 2012 8:42 pm

Granica pomiędzy OOBE a LD jest cienka. Z tego co mi wiadomo, łatwo jest przejść z OOBE do LD, ale w drugą stronę jest już trudniej, przy czym osiągnąć LD jest znacznie łatwiej niż mieć OOBE. Ja osobiście sądzę, że Opiekuna można spotkać tylko podczas OOBE, LD zaś to zwykłe sny, tylko bardzo realistyczne. Możesz oczywiście zaplanować, że przyśni Ci sie opiekun, ale będzie to tylko sen - wytwór naszej wyobraźni.

sq6gtq
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 20, 2011 2:36 pm

Post autor: sq6gtq » pt mar 09, 2012 8:26 pm

A czy w świadomym śnieniu spotkanie ze zmarłym jest tylko snem ?

eyn007
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 01, 2011 11:37 pm

Post autor: eyn007 » sob mar 10, 2012 11:32 am

Trudno powiedzieć. Czasem zdarza się, że osoba zmarła objawiła się komuś we śnie, że rozmawiali i wszystko wyglądało bardzo prawdziwie. Wydaje mi się, że jeśli spotkanie było planowane przez osobę śniącą to jest to tylko snem. Zmarli sami decydują, czy i kiedy chcą skontaktować się z bliską im osobą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ Poza ciałem (OOBE/LD)”