ROZMOWY Z BOGIEM za i przeciw

Nic nie jest takie, jakie się nam wydaje.. Gdy odważymy się do tego przyznać i uwolnić z pułapki iluzji, odzyskujemy wolność. Tutaj opisujemy nasze wewnętrzne transformacje, załamania systemów przekonań, ich przyczyny i skutki dla naszego rozwoju, również te nie wynikające z udziału w Warsztatach..
nalach
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 13, 2010 7:55 am

ROZMOWY Z BOGIEM za i przeciw

Post autor: nalach » sob sty 12, 2013 8:35 pm

Witam Was
\Jakiś czas temu otrzymałam od tutejszego forumowicza 3 części Rozmów z Bogiem
Walsha Neala Donalda.Do nie tak dawna byłam na skrzyżowaniu życiowym,nie wiedziałam co zrobic i założyłam wątek na tym forum,na temat szkoły parapsychologii a wiarą w Boga jakoś w pewnym momencie zaczęło sie to jakoś kłócić.Wtedy własnie otrzymałam te książki.Przyznam że diametralnie zmieniła moje przekonania.Ustąpiły wyrzuty sumienia na temat szkoły czy nieuczestniczenia w mszach świętych,komunii,spowiedzi,wychowano mnie dokładnie tak jak jest opisane w książce czyli w strachu przed Bogiem,ja wyznaje że nie ma przypadków i w odpowiednim momencie mojego życia wpadła ta książka w moje ''ręce''.Generalnie odebrałam te książkę jak jedną z tego typu jak sekret czy kod mojżesza,chodzi o siłe przyciągania.Jeśli ktoś z was czytał rozmowy chciałabym aby się na ten temat wypowiedział co o tej książce myśli,ile w tym prawdy ile fikcji.Mnie nurtuje jeden watek z książki a mianowicie że nie ma piekła,nie ma szatana :diabel: .A co z egzorcyzmami ,opętaniami które są udowodnione?W książce Bóg przekazał że hitler poszedł do nieba hmmm....to dlaczego Analisse Mitchel(sory nie wiem czy dobrze napisałam)była opętania między innymi przez hitlera, o co wogóle chodzi?Wiem że sprawy boskie są nie do ogarnięcia na chłopski rozum,ale chciałabym sie dowiedziec co o tym myślicie? :zawstydzony:

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » sob sty 12, 2013 8:58 pm

Ja nie wierzę w niebo i piekło moim zdaniem jest jak to dobrze ujęłaś wymysł do zastraszania. Hitler który opętał Anallise Mitchel? A ile razy padło na świecie "Wywołajmy ducha Hitlera!" Słucham?

Osobiście wierzę w opętania, tylko zależy jakie masz na myśli... Jakiś duch co na nas w jakiś sposób wpływa? Czy też całkowite oddanie ciała duchowi?
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » sob sty 12, 2013 9:07 pm

Nalach, wszystko, co czytasz w książkach, to tylko i wyłącznie mapy świadomości, teorie innych ludzi...nie mogą więc być spójne i nikt się tego nigdzie jeszcze nie doszukał (spójności).

Każda kolejna przeczytana książka to tylko masa czyichś przekonań, nie można tego brać za prawdę absolutną, dopiero kiedy się to zrozumie można odzyskać wolność i zacząć poszukiwać w swoich własnych doświadczeniach.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

nalach
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 13, 2010 7:55 am

Post autor: nalach » sob sty 12, 2013 10:01 pm

Właściwie mój największy problem to taki że ja staram się mówic prawde i oczekuje tego od innych,wierze w to co inni mówią i piszą,Neal jest przekonany że rozmawiał z Bogiem a ja oczywiście daje temu wiare.Hrabia chodzi mi o takie opętania jak Analise czy Emily tylko skoro szatana nie ma to co opętuje?Jeśli piekła nie ma to czemu jest tyle przykładów ludzi którzy twierdza ze wrócili z piekła po śmierci klinicznej i opowiadają o tym,Bóg Nealowi powiedział ze czyścca nie ma to dlaczego Chico Xawier opisuje relacje Andre Luiza o czyśccu,nie kumam tego i pewnie minie jeszcze duzo czasu zanim rozwine sie duchowo i zaczne to ogarniac.Roxanne ma racje aby szukac w własnych doswiadczeniach tylko jak?

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » ndz sty 13, 2013 3:57 pm

Najpierw wiara, później dowód.

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » ndz sty 13, 2013 4:17 pm

też się nad tym zastanawiałam,piekła nie ma,to skąd tyle opętań ( wykluczając choroby psychiczne) i relacji z tego miejsca osób,które przeżyły śmierć kliniczną...hmmm
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » ndz sty 13, 2013 4:35 pm

pijawa pisze:też się nad tym zastanawiałam,piekła nie ma,to skąd tyle opętań ( wykluczając choroby psychiczne) i relacji z tego miejsca osób,które przeżyły śmierć kliniczną...hmmm
-to akurat bardzo łatwo wytłumaczyć,
-natomiast,istnienie wiecznego piekła jest nie logiczne,tak samo istnienie szatana
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » ndz sty 13, 2013 4:37 pm

wytłumacz mi to pierwsze,ok ? myślę,że inni też skorzystają:)
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » ndz sty 13, 2013 4:45 pm

problem polega na tym, że nikt nie zna prawdy, a wszyscy poznamy ją dopiero jak opuścimy ciała fizyczne ;) więc nie czuje, żeby ktoś komuś mógł cokolwiek wytłumaczyć...każdy musi sam sobie wypracować sposób na życie i może zaakceptować, że jest to tajemnica życia...
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » ndz sty 13, 2013 4:50 pm

Dyrekcjo,to oczywiste,że z całą pewnością z naszego poziomu nie da się nic na pewno powiedzieć-to oczywiste,ale też właśnie z tego poziomu,wieczne piekło nie jest logiczne...............
..........................
.........................
............................
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » ndz sty 13, 2013 4:54 pm

no to zrobimy minę jak się okaże,że jednak jest :D ciekawe kto będzie miał najdłuższy....ogon :lol:
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » ndz sty 13, 2013 5:03 pm

no to Pijawa szykuj sie na madejowe łoże :lol:
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » ndz sty 13, 2013 5:06 pm

hahahahahaahaha
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » ndz sty 13, 2013 5:08 pm

pijawa pisze:no to zrobimy minę jak się okaże,że jednak jest :D ciekawe kto będzie miał najdłuższy....ogon :lol:
-tak sobie myślę,że chyba Miruś,bo jest katolikiem a czyta to co przez kk jest zakazane i obłożone ekskomuniką i wysłaniem do piekiełka :lol:
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » ndz sty 13, 2013 5:09 pm

Mirka z Szeptu umieścimy na łożu i wystarczy,więcej tortur nie trzeba :D

a mina Hrabiego jak zobaczy piekło ? bezcenna :lol:
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » ndz sty 13, 2013 5:12 pm

ale to ma być kara a nie przyjemność Pija :P
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » ndz sty 13, 2013 5:13 pm

Oni tak sobie dokuczają,że to będzie kara :D

kto się odważy połozyć ? :

http://tnij.org/t2v6


wszyscy tu wylądujemy :

http://tnij.org/t2wc

byle była tam jakaś meta z piwem i kawą :lol:
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

szeptu
Posty: 1017
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 8:51 pm

Post autor: szeptu » ndz sty 13, 2013 6:16 pm

ORAN pisze:
pijawa pisze:no to zrobimy minę jak się okaże,że jednak jest :D ciekawe kto będzie miał najdłuższy....ogon :lol:
-tak sobie myślę,że chyba Miruś,bo jest katolikiem a czyta to co przez kk jest zakazane i obłożone ekskomuniką i wysłaniem do piekiełka :lol:
tez tak mysle :lol: :lol: :lol: :diabel: :idea:
Uwaga: informuję iż nawiązuję kontakty z homo sapiens.

Zablokowany

Wróć do „Zmiana przekonań”