ROZMOWY Z BOGIEM za i przeciw

Nic nie jest takie, jakie się nam wydaje.. Gdy odważymy się do tego przyznać i uwolnić z pułapki iluzji, odzyskujemy wolność. Tutaj opisujemy nasze wewnętrzne transformacje, załamania systemów przekonań, ich przyczyny i skutki dla naszego rozwoju, również te nie wynikające z udziału w Warsztatach..
hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » ndz sty 13, 2013 11:49 pm

Cisza Powiedziałem!
hrabia nie chcę czytać takich pierdół. Zostaliście wychowani w innej wierze, idziecie innymi ścieżkami zaakceptujcie to.
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

szeptu
Posty: 1017
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 8:51 pm

Post autor: szeptu » ndz sty 13, 2013 11:49 pm

?
ja sobie juz nigdy nie dam wcisnąc cudzych myśli, koniec!
Uwaga: informuję iż nawiązuję kontakty z homo sapiens.

szeptu
Posty: 1017
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 8:51 pm

Post autor: szeptu » ndz sty 13, 2013 11:50 pm

wychowanie w wierze niewiele sie rozni od tresury psa szczerze mowiac
Uwaga: informuję iż nawiązuję kontakty z homo sapiens.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » ndz sty 13, 2013 11:54 pm

szeptu pisze:wychowanie w wierze niewiele sie rozni od tresury psa szczerze mowiac
Rusz głową!
Sama się wychowujesz, czekaj wytłumaczę ci jak krowie ja rowie...
Jak można powiedzieć "Wychowałam się w takim środowisku" Czyli chodzi o to że wszystko w twoim życiu miało wpływ na twój światopogląd, czy to wiara, myśli czy cokolwiek innego. Tak jakby sama się wychowujesz poprzez różne aspekty w swoim życiu :placze:
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

szeptu
Posty: 1017
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 8:51 pm

Post autor: szeptu » pn sty 14, 2013 12:03 am

ja tak
Miro boi sie belzebuba

ciekawa prawidlowosc ze najwiecej ludzi religijnych to prostota i biedota
jak ktos madrzejszy/bogatszy to od razu ateista albo zyd :)
ciekawa prawidlowość
Uwaga: informuję iż nawiązuję kontakty z homo sapiens.

nalach
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 13, 2010 7:55 am

Post autor: nalach » pn sty 14, 2013 9:49 am

Kurde czy na tym forum nie ma możliwości porozmawiania w spokoju,wiadomo ilu ludzi tyle przekonań,po to założyłam ten temat aby poznac opinie innych ludzi a nie po to żeby sie obrażac ,ubliżac czy cokolwiek innego.Jeśli chodzi o muzułmanów to mam takiego w rodzinie i w islamie również są opętania to jest pierwsza sprawa.Zgodze się z tym że poprzez religie kościół ma władze nad nami,ja do kościoła nie chodze bo nie czuje potrzeby aby iśc do innego budynku po to żeby sie pomodlic i modle sie sama na swój własny sposób.Nie uważam się za półgłówka jak to szeptu uznała ,wiadomo że każdy z nas w dupie był i gówno widział albo przynajmnie jak widział to nie pamięta więc nic innego nam nie pozostaje jak tylko gdybanie.Ja obecnie przechodze proces dostrajania sie do wiary innej niz mnie uczono od dziecka czyli w Boga który za złe karze a za dobre wynagradza.Jeśli chodzi o orędzia Matki Bożej to mam takie zdanie jak kolega wspomniał wyżej,w każdym z nich jest mowa aby sie bac ,bac,bac i własnie takie kwestie chciałabym omówic.Bardzo was prosze aby pisac bez emocji każdy ma prawo do własnego zdania i wiary i trzeba to uszanowac.

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » pn sty 14, 2013 10:20 am

całkiem niedawno czytałam orędzia z Medziugorie i nie ma w nich nic nowego niż we wcześniejszych przekazach z innych miejsc objawień,w zasadzie przyrównałabym je do bełkotu,bo wciąż tylko post,modlitwa,pokuta,wynagradzanie,groźby i jakaś tajemnica,której nie może ujawnić.W takim razie po co wspomina o sekrecie jeśli prócz wybranych nikt inny nie może go poznać :roll:
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » pn sty 14, 2013 11:23 am

Pijawcia bo to zwykły bełkot .Jest też możliwe,że owa istota podająca się za...,to,manifestacja ducha z niższego poziomu,który,tak po ludzku mówiąc,robi sobie z ludzi jaja :lol:
Jakże to ludzkie przekonanie,że ma pościć modlić się,aby zadowolić Boga....(jak pusty musiał by być ten bóg) :?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » pn sty 14, 2013 11:36 am

ORAN pisze: .Jest też możliwe,że owa istota podająca się za...,to,manifestacja ducha z niższego poziomu,który,tak po ludzku mówiąc,robi sobie z ludzi jaja :lol:
właśnie,też się skłaniam ku temu
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

nalach
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 13, 2010 7:55 am

Post autor: nalach » pn sty 14, 2013 12:08 pm

Ciężko stwierdzic co jest prawdą a co fikcją,co wychodzi z Boga a co z ludzkich ust,tylko który punkt zaczepienia będzie najlepszy?Jednak wrócmy do opętan ,jeśli nie ma sztana jakkolwiek by on sie zwał to co doczepia sie i manipuluje i wykańcza opętanych?złe duchy?rozumiem że niektórzy praktykujący oobe spotkali po drodze cienie czy jakies inne niezbyt dobre postacie tak czytałam na jakims forum,skąd one pochodza?nie chodzi mi o to co to sa bo rozumiem ze dusze ludzi którzy niezbyt dobrze sie prowadzili na ziemi tylko gdzie one przebywają?na niższym poziomie czyli w jakims swoim piekle?czy mam rozumiec ze jeśli bede sobie wmawiała ze nie zasługuje na niebo i zbawienie to sama w własnym muśle po śmierci zgotuje sobie piekło?

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » pn sty 14, 2013 12:15 pm

nalach pisze: czy mam rozumiec ze jeśli bede sobie wmawiała ze nie zasługuje na niebo i zbawienie to sama w własnym muśle po śmierci zgotuje sobie piekło?
Tak myślę i wtedy czeka ciężka praca mająca na celu wyzbycie się tych przekonań. Ale masz rację Nalach,to tylko gdybania..i też nie pojmuję skąd tyle opętań skoro nie ma diabła,a jeśli to niższe duchy,to z kolei nikt nad tym nie panuje,mogą robić co chcą ? Nic nie trzyma się kupy :roll:
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

nalach
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 13, 2010 7:55 am

Post autor: nalach » pn sty 14, 2013 12:22 pm

Chyba nie jest nam dane żeby to pojąc ...nie skończone są wyroki Pana...tylko wkurza mnie to że jedno drugiemu przeczy i w co tu wierzyc i komu wierzyc

pijawa
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 24, 2012 5:46 am

Post autor: pijawa » pn sty 14, 2013 12:40 pm

właśnie,jedno drugiemu przeczy,już nie wiem w co wierzyć i co jest prawdą i wychodzi na to,że za zycia się nie dowiem
cokolwiek dajemy, musimy wziąć,a cokolwiek bierzemy, musimy dać.

Mirek1
Posty: 706
Rejestracja: wt lut 08, 2011 12:43 pm

Post autor: Mirek1 » pn sty 14, 2013 12:57 pm

szeptu pisze:ja tak
Miro boi sie belzebuba

ciekawa prawidlowosc ze najwiecej ludzi religijnych to prostota i biedota
jak ktos madrzejszy/bogatszy to od razu ateista albo zyd :)
ciekawa prawidlowość
To Twoja wyobraźnia takie figle Ci robi? Po czym sądzisz wieszczko, że Belzebuba się boję, jeżeli takowy istnieje?
Czy Twoja biedota potwierdza regółę?
Najpierw wiara, później dowód.

nalach
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 13, 2010 7:55 am

Post autor: nalach » pn sty 14, 2013 1:38 pm

Mirek daj spokój ,nie można sie tyle wkurzac

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » pn sty 14, 2013 1:39 pm

Kochani, dość...nie chcę takich jatek więcej!!!

Każdy z nas ma prawo wierzyć w co innego, bądź nie wierzyć, ale nie daje to podstaw do krytykowania osób, które wierzą, bądź nie inaczej...oj aż mi wstyd za Was trochę..

Polecam gorąco wolność jaką daje NIE WIEM....

TEMAT ZAMYKAM :)

Proponuję otworzyć specjalny, pt. polityczno-religijne jatki i tam sobie możecie jechać bez trzymanki....ale robienie z każdego tematu off-topa (zwłaszcza z tematów, w których ktoś prosi o pomoc), bo graja emocje, bez sensu (sama nie raz dałam się w to wciągnąć i chyba już czas, żeby z tym skończyć).
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

Zablokowany

Wróć do „Zmiana przekonań”