Obrady plemienne wkrotce !

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
Grey Owl

Obrady plemienne wkrotce !

Post autor: Grey Owl » pn lis 02, 2009 1:02 pm

Czasy sie zmieniaja, a my wraz z nimi.

Tak wiec przygotowujemy szamansko-plemienne obrady, by wspolnie zadecydowac do jakich zmian gotowi jestesmy na dzis.
Wzorem Indian Amerykanskich, o ostatecznym ich ksztalcie zadecyduje Rada Plemienia, ktora wylonimy glosujac pod koniec obrad na podane wczesniej kandydatury, z grona uczestnikow forum ktorych darzymy zaufaniem.

W sklad Rady wchodzic beda z urzedu admini i moderatorzy. Zaistnialy z roznych przyczyn vacat, bedzie uzupelniany dodatkowym wyborem.
Sklad Rady winien oscylowac wokol liczby 10, i byc liczba nieparzysta.
Nie nazbyt duza liczba zalecana jest tzw. Prawem Parkinsona (polskie: "Gdzie kucharek szesc..."), zas nieparzysta ilosc czlonkow pozwala na unikniecie pata.
Rada winna sie zbierac co najmniej raz na pol roku, a w przypadku spraw waznych i pilnych obraduje na wniosek 1-2 adminow/moderatorow lub 3-7 forumowiczow (o ich liczbie zadecyduje ukonstytuowana Rada).
Z tego co sie orientuje, admino-moderatorow bedzie mialo nasze forum czterech. Wynika z tego, ze do 9 osob w radzie brakuje 5. I tylu czlonkow rady bedziemy wybierac.

Zakres kompetencji Rady:
- wprowadzanie zmian do regulaminu,
- rozpatrywanie prawidlowosci podejmowanych dzialan na zgodnosc z regulaminem,
- zbiorowe podejmowanie decyzji w sprawach trudnych,
- funkcje rozjemcze,
- ksztaltowanie decyzji finansowych,
- i w sprawach zagrozenia bytu forum.

Po rozpoczeciu obrad, kazdy z nas wypowie sie postem w istotnych dla niego sprawach (nie musi koniecznie zabierac glosu we wszystkich punktach jn, jesli nie ma pomyslu) :

1. Co moim zdaniem nalezy zmienic / usunac.
2. Co rozwinac.
3. Co wprowadzic nowego, w tym : w zasadach regulujacych tryb zglaszania i oczekiwania na pomoc.
4. Kogo zglaszam jako kandydatow do uczestnictwa w pracach Rady.

Pod koniec czesci oficjalnej, gdy wszyscy obecni wypowiedza sie - nastapi glosowanie.

Dobrze byloby jakis czas przed obradami wylozyc liste obecnosci. Latwiej byloby sie wtedy zorientowac, czy wszyscy chetni zabrali glos.
Byc moze trzeba bedzie przyjac tez rozwiazanie, ze wypowiedzi i glosy splywac beda przez kilka dni, jesli nie uda sie ustalic zadowalajacego wszystkich chetnych, jednego terminu.

Czesc oficjalna obrad otworzy i zamknie Mgielka.
Ona dokona tez pozniej zliczenia glosow, a po sprawdzeniu przez Daltara - oglosi sklad Rady.
Pozostale wnioski uczestnikow, przeanalizuje i podsumuje ukonstytuowana Rada.
Ona tez opracuje sumaryczny projekt zmian w regulaminie.

Przygotowanie do obrad.
Kazdy uczestnik winien ok. 15-30 min. przed ich rozpoczeciem - wyobrazic sobie miejsce, gdzie znajduje sie fontanna Daltara.
Jest to jasna kamienna czara o srednicy ok.3 m, stojaca na okraglej podstawie. Wokol niej stoi kilka kamiennych, lukowatych lawek.
Czasza wypelniona jest ruchliwa plynna swietlna energia, ktora porafi zmieniac swe barwy i z ktorej centralnego punktu bije w gore fontanna. Ponad fontanna umieszczona jest swietlista kula energii zasilajaca i wymieniajaca sie z eneregia czaszy.
Najpierw kazdy z nas obmyje, lub zanurzy sie w jej energii, a nastepnie uniesie ze strumieniem fontanny w gore, by dac sie przeniesc na wielka lesna polane, i tam usiasc sobie wygodnie wokol rozpalajacego sie wlasnie w jej srodku ogniska.
Kazdy nim siadzie - dolozy do niego pare galezi dobrych intencji wybranych ze stosu lezacego obok. O zapas galezi w stosie zadbaja nasi osobisci Opiekunowie.
Jesli niczego nie zdolamy zobaczyc, to caly czas MOWIMY sobie, ze to widzimy i ze to sie wlasnie dzieje. Tak doradzal nam zawsze Bruce Moen i prawie wszyscy tak zaczynalismy :) .

Gdy bedziemy juz wygodnie umoszczeni przy ognisku, przystapimy w realu do pisania przygotowanego (w dniach poprzedzajacych obrady) postu, czyli naszej wypowiedzi przy ognisku, na temat ustalonych punktow obrad.
Post powinien byc nie dluzszy niz 1/2 do 1 strony A4, co symbolicznie oznacza 5 minutowa wypowiedz w czasie trzymania w reku fajki mowcy.

Po oficjalnym zamknieciu obrad, kazdy kto poczuje taka wole i chec, wezmie udzial we wspolnych rozmowach, zartach i tancach przy jasno plonacym ognisku.
Umiarkowana ilosc smacznych potraw i trunkow mile widziana na "stoliczku nakryj sie" ;)
Ewentualne relacje z czesci nieoficjalnej, tez mile widziane w dziale "Wspolne eksploracje" pod nowym tematem (do zalozenia) : "Pierwsze Ognisko Obrad Plemienia Forum".

Teraz, po omowieniu calosci, jeszcze porzadek obrad w punktach.

1. Indywidualne wstepne przygotowanie sie uczestnikow.
2. Otwarcie czesci oficjalnej przez admina. Jej wypowiedz.
3. Wpisywanie osobistych wypowiedzi w ponizszych tematach :
a. co nalezy zmienic w dzialaniu forum ;
b. co rozwinac ;
c. co wprowadzic nowego ;
d. moi kandydaci do skladu Rady Plemienia.
4. Oddanie glosow na kandydatow.
5. Zamkniecie czesci oficjalnej przez admina.
6. Czesc nieoficjalna - dokazywanie przy ognisku.
7. Spisanie wrazen.

Gdy ktos z nas ma jakies watpliwosci, to prosze pytac.

I alfabetyczna prosba do Daltara, Mgielki i Roxy : jesli znajdziecie w moim tekscie jakis blad, czy niedopatrzenie, prosze powiadomcie, a ja to zaraz zedytuje :) .

Tak jakos czuje przez skore, ze zgrywanie terminu troche potrwa...lecz pomoze nam sie lepiej przygotowac... ;)
Do odwaznych swiat nalezy !

Pozdrawiam Wszystkich bardzo, bardzo serdecznie :idea: 8) :D
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 1:08 am przez Grey Owl, łącznie zmieniany 1 raz.

Leoncio
Posty: 323
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:26 am

Post autor: Leoncio » pn lis 02, 2009 4:57 pm

Sądzę że jak ognisko to i trzeba zrobić stos a jak stos to coś musimy wrzucić,więc proponuję:Na stos rzuciliśmy nasz życia los, Na stos, na stos!-jakkolwiek ktoś to zrozumie

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » wt lis 03, 2009 3:36 pm

Nie ta polana, nie w tym lesie, nie w tej bajce...

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » wt lis 03, 2009 8:19 pm

Witam,

prosbe moja kieruje do Leoncia.

Stary, jezeli zaglada nuda to wymysl cos, zeby nie byla silniejsza i nie rob zamentu.
tak samo jak i tutaj i w WM.
to miejsce, nie jest stworzone po to, aby kopac sobie dól, a po to zeby kazdy czul sie odpowiedzialny za druga osobe i jej samopoczucie tutaj.

Jezcze raz, odczytam cos miedzy wierszami, a posty poleca az tylko zaszumi.

nie naciagaj mojej cierpliwosci, ani hormonu ciazy bo on bardzo ostatnio buzuje, a ja trzymam sie jak tylko moge, zeby wszystkiego nie jebnac i nie pojsc spac.

Wiec uszanuj innych, rob swoje, nie wchodz tam gdzie ci nie pasuje. to jest bardzo proste, naprawde.
co do odpowiedzi na ten moj post zapraszam na PW do mnie.


pozdrawiam i przytulam.
za_mgla

ewa.fortuna1
Posty: 1160
Rejestracja: wt lis 14, 2006 8:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewa.fortuna1 » wt lis 03, 2009 10:37 pm

Ewcia mam prośbe i pytanie czy mogła bys używać innego koloru? Kurcze bardzo zle mi sie czyta ten fiolet. Wzrok juz nie ten,ostrośc nie ta, ale na okulary jeszcz wzrok za dobry.
Jak nie da sie zmienic to trudno,bardziej będe slepia wytrzeszczała ;)
Bardzo mi przykro,ale NIE nawiązuję już kontaktów ze zmarłymi :(

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » wt lis 03, 2009 10:40 pm

Może by tak mgiełka zaczęła używać czerwonego koloru i pogrubioną czcionkę.
Myślę, że lepiej by tak było dla innych. Ja tam jeszcze mam dobry wzrok i mam nadzieje, że dłuuugo będę miał dobry ten wzrok ;)

Ale tak szczerze to troszkę dziwnie się czyta jak jest taki kolor i to na białym tle.
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » wt lis 03, 2009 11:00 pm

a ja tak lubie ten fiolecik, ale spoko pozostane przy czarnym.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » czw lis 05, 2009 9:54 pm

Prosilabym powoli zaczac sie wpisywac na liste obecnosci uczestnikow, tych wszystkich, ktorzy chca wziac udzial w praktycznej nauce indianskiej demokracji wspolnotowej.
I przygotowywac sobie na karteczce swoje wypowiedzi do podanych punktow obrad plemiennych.

How */

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » czw lis 05, 2009 10:09 pm

witam,

Daltar juz podlaczony
wiec mozemy zaczynac :)

Daltar
Posty: 632
Rejestracja: czw mar 12, 2009 10:25 pm

Post autor: Daltar » czw lis 05, 2009 11:15 pm

Melduję przybycie :)

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » pt lis 06, 2009 10:14 am

Rrcze, ale o co chodzi? Obrady rady w podróży mentalnej? :O
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt lis 06, 2009 10:35 am

O co chodzi, opisane w pierwszym poscie z tego tematu :)

Termin spotkania jeszcze nie ustalony : i po to, by nie kolidowac ze Zbyszkiem i po to, by sie przygotowac wmyslajac w temat...
I by byl czas na splyniecie zgloszen udzialu na liscie obecnosci.

How :)
Ostatnio zmieniony pt lis 06, 2009 3:30 pm przez Grey Owl, łącznie zmieniany 1 raz.

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » pt lis 06, 2009 11:01 am

Conchi,

zamysl jest taki
- spotykamy sie fizycznie na forum i nie tylko administratorzy, moderatorzy i osoby wiedzace, ale wszyscy, kto tylko poczuje ochote wziecia udzialu w spotkaniu.
- smigac mentalnie daleko nie bedziemy, bo ognisko jest w zasiegu reki
- bedzimy palic fajke
- pic napary
- i obradowac, a o czym? jest w poscie wyzej, do tego oczywiscie dojda tematy luzne i luzniejsze, zeby sie dobrze bawic. swoje pytania, propozycje, bedziemy wpisywac w temacie do tego przeznaczonym :)
no wiesz taka podzielna uwaga i tutaj i tam.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » pt lis 06, 2009 11:08 am

Acha - no teraz rozumiem... Dzięki za wytłumaczenie....!
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » pt lis 06, 2009 2:22 pm

Ja z początku tego za bardzo nie rozumiałem, ale teraz już wiem ;)

trzymajcie się ciepło ;)
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

Grey Owl

Post autor: Grey Owl » pt lis 06, 2009 3:29 pm

A wpisales sie juz na liste obecnosci Indianinie ;)

sorrow
Posty: 58
Rejestracja: pn lis 02, 2009 2:52 pm

Post autor: sorrow » sob lis 07, 2009 1:30 pm

paul 023 pisze:Ja z początku tego za bardzo nie rozumiałem, ale teraz już wiem ;)

trzymajcie się ciepło ;)
Też ''zaiskrzyłem'' .Popieram :)

Korna
Posty: 69
Rejestracja: pt sty 16, 2009 2:20 pm

Post autor: Korna » ndz lis 08, 2009 12:08 pm

To i ja dołącze jak czas pozwoli :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”