Moje sugestie

Jeśli natrafiłeś na błąd w działaniu forum, lub uważasz, że czegoś mu brak, albo że coś powinno być inaczej, zgłoś tutaj swoją sugestię / uwagę / pytanie / pomysł / - niech wejdzie pod debatę..
mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moje sugestie

Post autor: mrkriss » śr lis 25, 2009 10:56 am

Przeczytałem caaaały ten wątek plemienny i kilka razy spadłem z krzesła ze śmiechu.

OK, głosować nie mogę (i dobrze), ale mam pewne propozycje odnośnie Forum:

1. dział wymiany informacjami i doświadczeniami dla zaawansowanych odzyskiwaczy, zamknięty dla ogółu.

2. prawo większy nacisk karny kładzie na udostępniających zasoby pirackie, niż na tych ściągających. Ayamahambho prawdopodobnie uzyskał zgodę właścicieli praw autorskich udostępnianych publikacji na stworzenie takiej czytelni jak KIPPIN, nie widzę innej opcji.

3. głosowanie nad postulatami mogłoby się odbywać przez ankiety (mechanizm do ankiet).

4. na forum potrzebne jest privacy policy,czyli do czego są wykorzystywane dane osobowe publikowane przez userów na forum, prawo tego chyba nawet wymaga.

5. gromadzenie wiedzy, linków, plików: nie róbmy tego na forum, bo forum z założenia do tego się nie nadaje, do takich rzeczy służą zwykłe strony internetowe.
Wyszukiwanie plików czy danego skrawka informacji na forum jest zawsze bardziej chaotyczne i kłopotliwe, niż na stronie, na której wszystko może być poukładane w działy, artykuły, foldery, itp. Forum z założenia służy do dialogu i tylko do tego. Może warto by stworzyć coś w rodzaju afterlajfowej wiki, na której gromadzilibyśmy naszą, potwierdzoną wiedzę. Jeśli będzie zgoda to mogę coś takiego założyć (hmmmm, czy ja już kiedyś nie chciałem czegoś takiego stworzyć?).

6. Chat: jeśli chcecie Polchata, to ok. Nie będę protestował, wyjdzie w praniu. Osobiście wolę rozwiązania zintegrowane, a jesli baza się nie wyrabia to jest to dla mnie mocno podejrzane. Do rzeczy: poproszę dostep ftp i link do pokoju z chatem, jesli takowy już istnieje.

7. Aktualizacja mechanizmu Forum: nie wiem czy wiecie, ale mechanizm jakiego to Forum używa (phpbb) jest juz mocno przestarzały i zapewne łatwy do zhakowania. Konieczna jest analiza i aktualizacja do najnowszej wersji.

To tyle na tą chwilę :)
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

za_mgłą

Post autor: za_mgłą » śr lis 25, 2009 12:51 pm

witam serdecznie


punkt 1.
z doswiadczenia wiem, ze takie cos umiera smiercia tragiczna, jezeli pojawi sie osoba witajaca sie kilkanascie stron i tam w nich robi odzyskania, bez hasel, bez oporow, bez warsztatow a
po nastepne, jestesmy wszyscy razem,wiec nie widze sensu odgradzac sie.

punkt2.
nie widze innej opcji jak do tej pory, nie umieszczane sa zadne ksiazki tutaj, jezeli dochodzi do wymiany to na pewno nie na zewnatrz, a z tego co wiem, to wszyscy ;) wola sobie kupic niz sciagac i psuc oczy przy monitorze ;)
i nie chce byc zle zrozumiana, ale moze rozwin dalej to Aso i Kippin.........jezeli chodzi o wspolprace jakas hmmm no nie wiem, nie wiem, nie wiem, nie wiem, oj jak duzo ja nie wiem.


:)

punkt6.
najlepiej by bylo gdyby wejscie mieli tylko i wylacznie uzytkownicy forum.


punkt7.
totalnie nie znam sie na aktualizacjach i hakerowniu - a szkoda :)))


buziole
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 12:56 pm przez za_mgłą, łącznie zmieniany 1 raz.

za_mgłą

Re: Moje sugestie

Post autor: za_mgłą » śr lis 25, 2009 12:55 pm

mrkriss pisze:

4. na forum potrzebne jest privacy policy,czyli do czego są wykorzystywane dane osobowe publikowane przez userów na forum, prawo tego chyba nawet wymaga.

witam,
a czy mozesz rozwinac mi tez i ten punkt?
dziekuje

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » śr lis 25, 2009 12:58 pm

za_mgłą pisze:punkt6.
najlepiej by bylo gdyby wejscie mieli tylko i wylacznie uzytkownicy forum.
NA Polchacie się tego nie da.
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » śr lis 25, 2009 1:46 pm

ja myślę, że można było by tam nicki zarejestrować i problem z głowy :)

Po takiej rejestracji oczywiście każdy by mógł wchodzić.

Ja jeszcze mam jedną propozycję na przykład założenia konta Centrum Uzdrowień i Odzyskań na portalu Nasza-Klasa.pl
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

mrkriss
Administrator
Posty: 166
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrkriss » śr lis 25, 2009 1:50 pm

@paul: może załóż na tą naszą-klasę oddzielny wątek, czytelniejsze to wszystko wtedy będzie i w ogóle łatwiej będzie to przedyskutować :)
"bo nie jesteśmy z tego świata i nigdy nie będziemy..."

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » śr lis 25, 2009 1:57 pm

Za parę chwil założę ;) hehe na razie idę na spokojnie obiadek zjeśc :D
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » czw lis 26, 2009 10:23 am

hej :-)

jesli chodzi o polityke prywatnosci, to pracuje nad tym, jak to formoalnie rozwiazac, dajcie mi chwilke...
co do zbirów e-book etc, stanowczo Nie...
to sa bardzo zagmatwane prawnie kwestie i poniewaz strona Bruce'a do ktorej nalezy forum jest wlasnoscia intelektualna (poprzez to, ze figuruje w fakturach) wydawnictwa, wiec jakiekolwiek niejasnosci w tej sprawie moglyby miec duze konsekwencje, wiec niestety odpada stanowczo...

zbiorow ksiazek jest w necie masa i łatwo je znaleźć..

poza tym... na naszym forum jest cala masa wiedzy do poczytania

tak na szybciutko pisze na kolanie, sorry za brak krzaczkow ;-)
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i zmiany”