EVP...

Co jakiś czas, ktoś z nas natrafia na błyskotliwe odkrycia - w wyniku swej pracy naukowej, badawczej, intelektualnej, etc. Tutaj szerzej będziemy o nich pisać..
A113
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 19, 2010 7:20 pm

EVP...

Post autor: A113 » pt lut 11, 2011 6:07 pm

Zapewne niektórzy z Was słyszeli o tym zjawisku... Otóż nie chcę od razu stwierdzać faktu, lecz miałem okazję zaobserwować zjawisko które mogło by w jakiś sposób tłumaczyć EVP... Kilka dni temu zgrywałem materiał na płytę mojego zespołu i gdy utwór już się skończył w ostatnich dwu sekundach nagrał mi się dźwięk przypominający głos kobiecy. Nie wiem jak to wytłumaczyć, gdyż nie było to nagrywanie mikrofonowe tylko montaż aranżu ze ścieżką gitarową, przy czym ani pod koniec aranżu ani pod koniec ścieżki gitary nic nie słychać. Nagrało się to pod koniec zmontowanego całego utworu. Wyodrębniając ten fragment, odpowiednio zwiększając głośność, oczyszczając itp...udało mi się uzyskać dość ciekawy efekt...a moim zdaniem nie miało prawa nic się nagrać gdyż wszystko szło "z kabla"... Jeśli ktoś posiada lepszy sprzęt do analizy dżwięku i chciałby się zainteresować to proszę o priva. Równocześnie proszę o kontakt tylko osoby, które znają temat i mogą stwierdzić "więcej" niż ja. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn mar 07, 2011 10:17 pm przez A113, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma przypadków - są tylko zdarzenia, których przyczyn jeszcze nie poznaliśmy.

ANNA.K
Posty: 246
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 10:13 am

Post autor: ANNA.K » pt lut 11, 2011 7:49 pm

Już nie mogę się doczekać co chciała przekazać :D Jak uda ci się to odszyfrować, wklej koniecznie

A113
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 19, 2010 7:20 pm

Post autor: A113 » pt lut 11, 2011 8:51 pm

Kiedy właśnie ja liczę na to, że ktoś....kto posiada większe możliwości sprzetowe i interesuje się tematem EVP to odczyta. Bo ja już odczytałem, tylko w moim przypadku po niedawnej stracie mogę nie być obiektywny i słyszę to co chce usłyszeć... Ktoś może usłyszeć coś innego...
Nie ma przypadków - są tylko zdarzenia, których przyczyn jeszcze nie poznaliśmy.

ANNA.K
Posty: 246
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 10:13 am

Post autor: ANNA.K » pt lut 11, 2011 8:54 pm

:( niestety nie znam nikogo takiego, ale wiem, że w Niemczech się tym zajmują. Czytałam, że spowalniali nagrany tekst i dopiero wówczas można było coś zrozumieć

A113
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 19, 2010 7:20 pm

Post autor: A113 » pt lut 11, 2011 9:31 pm

Nie tylko w Niemczech.... U nas też się tym zajmują.. Ja zachowałem oryginalny fragment końcowy utworu, mam też wzmocniony ten fragment końcowy, oraz udało mi się częściowo wyczyścić z szumów i spowolnić ten fragment... Wiesz...uzyskałem efekt taki, że bez wątpienia rozpoznaję ten głos. Chodzi mi o treść... Nie wiem czy to co słyszę wynika z autosugestii czy jeszcze mimo wszystko z niedoskonałości nagrania...
Ostatnio zmieniony pn mar 07, 2011 10:18 pm przez A113, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma przypadków - są tylko zdarzenia, których przyczyn jeszcze nie poznaliśmy.

Namali
Posty: 137
Rejestracja: pn sie 02, 2010 9:37 pm

Post autor: Namali » pt lut 11, 2011 9:57 pm

A może fundacja nautilus ci pmoże. Oni podobno zajmuję się takimi rzeczami.

Ja przepraszam, że pytam, ale możesz wytłumaczyć co to jest dokładnie EVP.

A113
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 19, 2010 7:20 pm

Post autor: A113 » pt lut 11, 2011 10:45 pm

"EVP (Electronic Voice Phenomena) - określenie dźwięków zarejestrowanych w postaci nagrań, zarówno cyfrowych jak i analogowych, o niezidentyfikowanym źródle i pochodzeniu. Są to mniej lub bardziej zniekształcone głosy ludzkie, wypowiadające pojedyncze słowa lub krótkie frazy[1]. Zdarzały się również przypadki rejestracji dłuższych przekazów..."

źródło: Wikipedia

Tak w skrócie...jak Cię zainteresuje to znajdziesz więcej.. ;-) ..A za sugestię Nautiliusa dziękuję...rzeczywiście nie pomyślałem.
Nie ma przypadków - są tylko zdarzenia, których przyczyn jeszcze nie poznaliśmy.

paul 023
Posty: 736
Rejestracja: śr maja 21, 2008 4:22 pm

Post autor: paul 023 » pt lut 11, 2011 10:51 pm

Warto do Nautilusa zgłosić się, a następnie czekać na kontakt z ich strony.
Wtedy zobaczysz co Ci powiedzą bo wiele już mieli za sobą spraw.

Pozdrawiam
Uwaga: Informuję, że zaprzestałem nawiązywać kontakty.

A113
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 19, 2010 7:20 pm

Post autor: A113 » pt lut 11, 2011 10:58 pm

Właśnie napisałem do Nich...Jeśli kogoś to zainteresuje to prześlę im próbki i zobaczymy co stwierdzą... Ja dysponuję tylko edytorami dźwięków typu WaveLab, Cool Edit, czy TimeMachine... trochę to za mało...
Nie ma przypadków - są tylko zdarzenia, których przyczyn jeszcze nie poznaliśmy.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » sob lut 12, 2011 8:12 am

Ja chętnie posłucham,jeśli możesz mi przesłać na pocztę.
Adres prześlę na pw.
Pozdrawiam
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo

Sara
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 18, 2011 1:21 pm

Post autor: Sara » sob lut 12, 2011 9:25 am

A113 pisze:Właśnie napisałem do Nich...Jeśli kogoś to zainteresuje to prześlę im próbki i zobaczymy co stwierdzą... Ja dysponuję tylko edytorami dźwięków typu WaveLab, Cool Edit, czy TimeMachine... trochę to za mało...
A113, napisz koniecznie ciag dalszy , bo jestem bardzo ciekawa , czy sa wogóle zainteresowani , i jaki zakres pomocy oferują :idea:

Sama mam podobny plik z grudnia , i rózne osoby słyszą tam rózne treści ( jedni słyszą pytanie ' jak wrócic do domu ' , a ktos inny napisał mi, ze słyszy zdanie :' listen to the message' ...
Mysle, ze gdybym posłała to innym osobom, usłyszałybym znowu cos innego ....A mnie zalezałoby mi na tym, aby to nie było przypuszczanie, a pewnośc, co jest nagrane. .

Jezeli pomagaja w odczytywaniu takich dzwieków, chetnie skorzystam z wytyczonej przez Ciebie drogi, i też napisze do Nautliliusa :)

pozdrawiam :)

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » sob lut 12, 2011 11:14 am

Czytając to mam Deja Vu. Dziwne :P

sq6gtq
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 20, 2011 2:36 pm

Post autor: sq6gtq » ndz mar 25, 2012 12:33 am

możesz mi przesłać audio na adres: sq6gtq@onet.pl
dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze odkrycia”