Fatum czy coś innego?

Jeśli straciłeś kogoś bliskiego, lub przeżywasz trudne chwile z innego powodu i potrzebujesz pocieszenia lub po prostu chciałbyś, aby ktoś Cię wysłuchał, możesz opowiedzieć swoją historię tutaj.
Monika Star
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 5:05 pm

Post autor: Monika Star » pt sty 18, 2013 3:40 pm

Ciągle coś nowego ja słyszałam ,że dusza idzie zaraz po śmierci na sąd w grobie jest tylko ciało nie ma tam duszy, ale każdy wierzy w co chce .Z tym rajem na ziemi to mu nie wyszło powiedziała bym raczej ,że to na ziemi to piekło dla niektórych.

Willmaster
Posty: 498
Rejestracja: wt sty 24, 2012 11:46 pm

Post autor: Willmaster » pt sty 18, 2013 4:00 pm

Bo nie ma jeszcze raju na ziemi, miał przyjść Jezus (powiedział niedługo przyjdę), ludzie wierzyli że sąd ostateczny będzie w roku 1000, ale jak do tej pory Bóg nie przybył, ale gdy przybędzie wskrzesi ludzi i będzie sądził każdego z osobna, prawych czeka raj na ziemi który Bóg stworzy (pewnie koncepcja ogrodu eden, ale chyba bez zakazanego drzewa 8) ), a złych i nie wierzących w jedynego słusznego Boga, albo po prostu urodzonych w innej kulturze lub przed powstaniem chrześcijaństwa :diabel: czeka śmierć (prawdopodobnie unicestwienie, przestaną istnieć).
I bym zapomniał czeka nas jeszcze jeden sąd ostateczny, od Allaha, chyba nikt nie zamieszka w tym raju. :roll:

O koncepcji sąd ostateczny w niebie nie będę pisał bo historyjkę znasz.
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2013 4:10 pm przez Willmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek bez boga jest jak ryba bez roweru.

Monika Star
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 5:05 pm

Post autor: Monika Star » pt sty 18, 2013 4:08 pm

Nie boisz się ??? A z tym Allahem to jakaś zgroza bez urazy nie wiem kto go wymyślił , ale mam niestety takiego w rodzinie i stwierdzam ,że to wielka pomyłka :)

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » pt sty 18, 2013 4:13 pm

Ludzie to poprzekształcali do swoich użytków a właściwe zaczynając od grzechu i biblii kończąc na samych bogu. Ludzie z wielu kultur wierzą że bóg jest oddalony od samych ludzi istnieje gdzieś tam w innym świecie. Nawet ludzie go nie czcza bo uważają że to nie ma sensu, więc można czegoś faktycznego się w tym doszukać. Są zatem istoty duchowe które mogą być przez opaczny sposób czczone jako bóstwa.
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Willmaster
Posty: 498
Rejestracja: wt sty 24, 2012 11:46 pm

Post autor: Willmaster » pt sty 18, 2013 4:14 pm

Czego mam się bać? Że pójdę do piekła, a jakbym się urodził za czasów kultu Mitry?

No co ty, Allah przekazał wiele faktów które niedawno zostały udowodnione naukowo (do poczytania http://www.way-to-allah.com/pol/miracles.html), a co Jahwe? Że ziemia jest płaska, słońce krąży wokół ziemi, ziemia jest w centrum wszechświata, plucie leczy rany (tak wierzono w okresie życia Jezusa i nawet sam Jezus tak leczył), że gwiazdy to anielskie istoty (choć to może człowiek wymyślił, ale Bóg nie powiedział prawdy ;[ )? Sorry, ale jednak Allah ma mocniejsze dowody na swoje istnienie.
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2013 5:01 pm przez Willmaster, łącznie zmieniany 2 razy.
Człowiek bez boga jest jak ryba bez roweru.

Monika Star
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 5:05 pm

Post autor: Monika Star » pt sty 18, 2013 4:16 pm

Z tym przekształcaniem to fakt ludzie opowiadają jak im wygodniej dla ich ucha .Często zmieniaja fakty i uciera się później nikt nie zastanawia sie jak jest na prawdę.

Monika Star
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 5:05 pm

Post autor: Monika Star » pt sty 18, 2013 4:32 pm

Ja tam wierzę w swojego Boga może nie ze wszystkim się zgadzam ale jestem tylko człowiekiem kiedyś wszystkiego się dowiemy.Mam tylko nadzieję ,że nie bedę się smażyć w piekle:)

Willmaster
Posty: 498
Rejestracja: wt sty 24, 2012 11:46 pm

Post autor: Willmaster » pt sty 18, 2013 4:36 pm

Ja nie wierzę ani w Allaha, ani w Jahwe, czy Jezusa, tak samo jak nie wierzę w bóstwa antyczne czy solarne i królowe nieba. Byli ludzie którzy w to wierzyli, wychodzę z założenia że albo wszyscy są prawdziwi, albo żadni, bez dyskryminacji. :D
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2013 4:39 pm przez Willmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek bez boga jest jak ryba bez roweru.

Monika Star
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 5:05 pm

Post autor: Monika Star » pt sty 18, 2013 4:38 pm

No to w co jeśli możesz powiedzieć , bo to ciekawe

Willmaster
Posty: 498
Rejestracja: wt sty 24, 2012 11:46 pm

Post autor: Willmaster » pt sty 18, 2013 4:39 pm

Chciałbym wierzyć że po śmierci przestajemy istnieć, a że schizofrenii nie mam, to raczej nie mogę się powołać na halucynacje :/
http://www.afterlife-knowledge.com.pl/f ... highlight=
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2013 5:00 pm przez Willmaster, łącznie zmieniany 4 razy.
Człowiek bez boga jest jak ryba bez roweru.

hrabia
Posty: 977
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:41 pm

Post autor: hrabia » pt sty 18, 2013 4:50 pm

W takim razie będę musiał odkurzyć moją pamięć i wrócić do wspomnień opisującą moją drogę ku duchowości... Z kilka lat temu miałem w połowie opisany artykuł ale został skradziony przez nieznane mi istoty.
Wszystko będzie podzielone na części zależnych od etapów w których obecnie lub też nie się znajduje.
Poganie odrodzą się niczym feniks z popiołów!

Monika Star
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 5:05 pm

Post autor: Monika Star » pt sty 18, 2013 5:17 pm

Czyli wierzysz w życie po życiu a to już coś.

Willmaster
Posty: 498
Rejestracja: wt sty 24, 2012 11:46 pm

Post autor: Willmaster » pt sty 18, 2013 5:24 pm

Dlaczego to już coś, co to zmienia? ;) Wiara nie daje żadnej odpowiedzi. Można przecież wymyślić hipotezę że świadomość może istnieć jako duch (jako energia, a z tego co gdzieś oglądałem udowodniono naukowo że energia może stworzyć materię, stąd materializacja duszy :o ) po śmierci człowieka, a żadne życie po śmierci nie istnieje. :idea: :roll:
Człowiek bez boga jest jak ryba bez roweru.

szeptu
Posty: 1017
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 8:51 pm

Post autor: szeptu » pt sty 18, 2013 6:08 pm

Monika Star pisze:Ciągle coś nowego ja słyszałam ,że dusza idzie zaraz po śmierci na sąd w grobie jest tylko ciało nie ma tam duszy, ale każdy wierzy w co chce .Z tym rajem na ziemi to mu nie wyszło powiedziała bym raczej ,że to na ziemi to piekło dla niektórych.
a ja słyszałam ze po śmierci idziemy 2 metry do ziemi i impreza sie kończy :diabel:
i co ty na to??
Uwaga: informuję iż nawiązuję kontakty z homo sapiens.

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » pt sty 18, 2013 7:43 pm

Na życie po śmierci jest masa dowodów... Nie bd sie produkować bo i to i tak nie ma sensu, jak ktoś chce pogadać to zapraszam na pw. :)

Kamulek
Posty: 91
Rejestracja: pn lip 16, 2012 8:08 am

Post autor: Kamulek » pt sty 18, 2013 7:49 pm

No i tak się skończą wszystkie dyskusje, dopóki pewni ludzie nie skończą swojego pseudoironizowania. MOże zdaje im się, że jest ono wyrazem ich wyzszosci intelektualnej. Ja tak nie uważam. A wy?
Ula

Rocker
Posty: 1155
Rejestracja: czw paź 28, 2010 4:32 pm

Post autor: Rocker » pt sty 18, 2013 8:40 pm

Masz 100% racji. Przez takich ludzi forum to wygląda tak jak wygląda.. świeci pustkami i trollingiem.

P.S I zaraz sie zacznie ze gdyby nie oni to ludzie by latali z odprowadzonymi lalkami po fokusowych magach w mrocznym wszechświecie..

Kamulek
Posty: 91
Rejestracja: pn lip 16, 2012 8:08 am

Post autor: Kamulek » pt sty 18, 2013 8:41 pm

Oczywiście nieistniejącym wszechświecie.
Ula

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy o trudnych chwilach”